Вважаєте, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці? У наш час Free-to-Play і справді перетворився на розплідник донату та чітування, проте сьогодні ми поговоримо про забавки, в яких нам не обов’язково взагалі або частково платити грошики, щоб зробити свого персонажа справді непереможним.
Zombies Monsters Robots
Безкоштовних шутерів від третьої особи не так уже й багато. Назва ZMR розкриває основну суть гри: відбиватися від хвиль зомбі, монстрів та роботів. При цьому ми можемо використовувати різноманітну додаткову зброю, будувати перешкоди, а за допомогою телепортів вряди-годи переноситися за спини ворогів та несподівано нападати. У деяких режимах присутні бійки з босами, які з часом все ж набридають.
Для нашого персонажа передбачені дві комірки основної зброї, одна другорядної, граната, а також спеціальні універсальні речі (детектор, дефібрилятор тощо). Кількість останніх залежить від рівня профілю в грі.
Якщо маєте трішки реальних грошенят, то можете придбати два додаткові місця для спорядження. Модифікувати зброю легко, додавши приціл, глушник, приклад тощо. Кастомізація персонажа також присутня, тому не дивуйтеся, якщо попри вас бігатиме дівчинка в короткій спідниці або рожеве ведмежа.
Від складності, яку ви обираєте перед матчем, та часу, який протримаєтеся, залежить кінцева кількість отриманих вами золота та досвіду. Під час гри потрібно бути обережним, якщо вас вподобає один із ходячих мерців, то ви перетворитеся на такого ж. За певні досягнуті рівні профілю нам дають різноманітні бонуси.
Якщо гравцеві остогидне знищувати орди безмозких ботів, то він може позмагатися з іншими шибайголовами в PvP режимі. Zombies Monsters Robots має достатню кількість мап (10 загалом), тому вам не доведеться їх довго запам’ятовувати.
Так, у грі присутня крамниця, де ви можете за внутрішньоігрові або реальні гроші придбати різноманітне спорядження, проте це не призводить до суттєвого дисбалансу. Zombies Monsters Robots можна описати, як хороший замінник дорогим забавкам, де донат не має визначального впливу на ігролад.
ОЦІНКА: 7,7/10
Wakfu
Wakfu – дуже специфічна покрокова MMO RPG. Перш за все, через те, що в основу забавки покладено стилістику однойменного французького мультфільму. Саме тому персонажі виглядають неначе намальовані, проте тривимірні.
Wakfu важко з чимось порівнювати, але перше, що спало на думку — Final Fantasy з її оригінальною бойовою системою та різноманітністю. Як і в більшості MMO ви можете обрати персонажа, а потім клас для нього. Відповідно до останнього вивчатимемо різні вміння, збільшуватимемо характеристики тощо. Також є можливість обрати собі ремесло, яке дозволить створювати особливі речі для бою або на обмін. Така праця потребує збору певних ресурсів.
Всесвіт гри поділяється на різноманітні міста та острови, де ми можемо отримати цікаві завдання, придбати щось та зустріти нових друзів. У кожному такому населеному пункті легко натрапити на ворогів та босів, притаманних тільки цій території.
Невід’ємною частиною цієї RPG є широкий вибір різноманітних файничок, котрі можна одягнути на свого персонажа, а також завести домашнього улюбленця. Ваш маленький помічник може просто бігати за вами та додавати певні пасивні властивості головному герою. Щодо вмінь, то вони залежать від класу, який ви обрали. Потрібно згадати, що основна панель вміщує чимало предметів та заклинань, тому обирати буде з чого. Якщо вам закортіло пограти у щось специфічне, то запрошуємо вас до всесвіту Wakfu.
ОЦІНКА: 7,9/10
Quake Live
На десерт ми залишили гру, родич якої колись фактично зародив кіберспорт. Quake Live – це технічно модифікована версія Quake III Arena. Найголовніше те, що всі особливості механіки та ландшафту не були змінені, за таке не гріх подякувати id Software. Єдине питання, котре я собі задаю: чому розробники додали гру в Steam аж через п’ять років після першого запуску в маси.
Зовні більшість основних мап не зазнала вагомих змін, окрім косметичних. У грі переробили хіба що баланс шкоди від зброї та дію певних бонусів. Усі режими залишилися на своїх місцях: дуель, сам за себе, командний бій, прапороносець та інші. Під час гри можна використовувати телепорти, додаткову броню, набої, зброю тощо, які розкидані по всій мапі. Основною особливістю забавки є доволі висока активність гравців, а така фішка є безумовним плюсом.
Мінімальні системні вимоги надзвичайно низькі за сучасними мірками, тому більшість олдскульних гравців може знову випробувати свої вміння, якщо, звісно, вони полишили бавитися в Quake. Усі ваші досягнення зберігаються на серверах, що дозволить похизуватися статусом перед друзями. Потрібно також зазначити, що більшість мап у Quake Live мають назви, які починаються з „qz“, що є нагадуванням про початкову назву проекту Quake Zero.
ОЦІНКА: 9,3/10
Гадаю на найближчий тиждень-два вам вистачить запропонованих ігор. А коли буде наступна підбірка справді доступних фрітуплейних іграшок, залежить від вас. Точніше — від ваших відгуків і пропозицій. Продовжувати рубрику?
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!