БЕЗКОШТОВНИЙ СИР БЕЗ МИШОЛОВКИ #5

Автор: Володимир Вітовський

Серед сучасного різноманіття проектів високого ґатунку гравці доволі рідко звертають увагу на безкоштовний доброякісний продукт. Сьогодні хотілося б поговорити про специфічний жанр в індустрії комп’ютерних забавок — тиць-клац пригоди. Яка з ігор подібної тематики вам запам’яталася найбільше? Обов’язково залишайте свої коментарі під публікацією.

Donald Dowell and the Ghost of Barker Manor

2

За 5 секунд, які ви витратили на те, щоб прочитати назву забавки, наш Всесвіт розширився на 74 кілометри, лінивець проповз півметра, а Білл Ґейтс заробив $1250. Навіщо ця інформація? Сам не знаю, адже це не має жодного сенсу, як і сама забавка. Donald Dowell and the Ghost of Barker Manor розповість нам історію підстаркуватого дивака Дональда. Намагаючись змінити власне життя, побивши горщики з дружиною, він розпочне пошуки нового неординарного заняття. То ким же стане наш вісімдесятирічний протаґоніст? Барменом, продавцем, працівником цирку, співаком, вченим, чи мисливцем за привидами? Звісно, боротьба проти потойбічних сил є найпривабливішим заняттям з усіх вище перелічених. Після збігу обставин Дональд вирушає до замку, який колись належав сім’ї Бейкерів, а тепер слугує затишним готелем. Хто ж не дає відвідувачам спокійно відпочивати та насолоджуватися життям? Розгадати цю нелегку загадку може лише головний герой гри.

Забавка виглядає доволі непогано і нагадує ігри 90-х років. Кількість дій хоч і обмежена, але перемикання між ними може дратувати, бо робити це потрібно доволі часто. Аби виконати певне завдання, іноді треба добряче подумати, але на вашому боці буде теорія ймовірності, адже навіть шимпанзе, випадково натиснувши на кнопки друкарської машинки, може написати якийсь відомий твір. Аби проходження зайняло у вас менше часу, використовуєте логічне мислення. Donald Dowell and the Ghost of Barker Manor має доволі хорошу, хоч і незвичну сюжетну лінію зі смішними жартами. Раджу не пропускати жодної фрази, щоб насолодитися усіма подробицями цієї дивної історії.

ОЦІНКА: 8,1 — Забагато пороху в порохівницях.


Bickadoodle

3

Уявіть себе самотньою принцесою, яка все своє життя проживає у замку під наглядом лютого дракона. Уявили? Тепер ви з упевненістю можете говорити, що маєте хвору фантазію. Але у цьому світі ви не самотні з такою уявою, є ще розробники забавки Bickadoodle. Сюжет гри розповість історію принцеси, яка після багатьох років поневірянь вирішує дати собі раду. Головна героїня вирушає на пошуки скарбів, магії, а, можливо, і справжнього кохання. Під час подорожі зустрінемо безліч харизматичних персонажів, які є не статичними декораціями, а здатні впливати на протаґоніста. Те саме можна сказати й про зовнішній світ, де нас очікують безліч несподіванок.

Графічно Bickadoodle нагадує мої дитячі малюнки: криві персонажі, неправильні пропорції та відсутність хисту загалом. Проте до цього дуже швидко звикаєш, а потім така винятковість починає навіть подобатися. Порівняно із попередньою грою, ґеймплей цієї забавки набагато простіший. Потрібно лиш взаємодіяти з довколишніми предметами та скеровувати персонажа у потрібний бік. Bickadoodle не наповнена складними головоломками, та й на її проходження багато часу ви не витратите, зате відчуєте безліч приємних емоції після кінцівки. Забавка наповнена комічними сценами, а дивна музика передає атмосферу по-справжньому дитячої невимушеності.

ОЦІНКА: 8,5 — Вивільни свою внутрішню принцесу.


Absent

4

Кожен хоча б раз у житті бажав відчути себе детективом абощо. Остання на сьогодні забавка дасть вам таку можливість. Ви — студент Мюррей, який навчається у коледжі. Одного дня починають зникати учні, все вказує на надприродну причину цих подій. Якби не зникнення коханої друга, то наш протаґоніст, мабуть, досі пив би чай у шкільній їдальні. Відтепер бажання Мюррея дізнатися істину стає непереборним. Відтак нам потрібно пройти чималий шлях, щоб дізнатися відповіді та зрозуміти хто, чи що насправді є першоджерелом цієї історії. У цьому протаґоністу допоможе надприродне вміння бачити видіння минулого та майбутнього.

Це типова представниця жанру point and click, де нам необхідно розшукувати предмети, розгадувати головоломки, щоб потім скласти всі деталі докупи. Absent на відміну від попередниць має повне голосове озвучення, що додає грі атмосферності та чудово передає емоції персонажів. Потрібно похвалити чудовий ігролад, зміна дій однією кнопкою справді надзвичайно вдала, адже не потрібно витрачати час на додаткові кліки. Чи зможе головний персонаж розкрити таємницю зникнення учнів, чи його спіткає та ж доля? Усе, що потрібно зробити — зануритися у світ Absent.

ОЦІНКА: 8,2 — Наука — вбивча сила.

Останні статті

GTA IV — найкраща та найгірша гра в серії

Автор: Олег Куліков

Grand Theft Auto IV | GTA IV

Огляд фільму «Темні часи»

Автор: Данило Зозуляк

Темні часи / Darkest Hour (2018)

Парадокс Абрамса. Роздуми про The Cloverfield Paradox

Автор: Володимир Вітовський

Частка Бога / Кловерфілдський парадокс / The Cloverfield Paradox (2018)

Чого чекати від Call of Cthulhu (2018)?

Автор: Анна Павленко

Call of Cthulhu (2018)

Результати 90-ї премії Американської кіноакадемії “Оскар”

Автор: Владислав Папідоха

Oscars

Підсумки 21-ої церемонії нагородження D.I.C.E. Awards

Автор: Владислав Папідоха

Ретро-огляд Pirates! Gold

Автор: Андрій Нагорний

Pirates! Gold (1993)

Звіт з DevGAMM Kyiv 2018

Автор: Макс Калашник

DevGAMM Kyiv 2018