web analytics

Digital Foundry сумніваються в спроможності PlayStation 5 емулювати PS3

У своєму новому ролику, команда Digital Foundry вирішила пояснити, чому деякі ігри краще працюють на PlayStation 5, попри вищу продуктивність Xbox Series X. А заодно й про те, чи можлива емуляція PS3 на актуальній консолі Sony.

З виходу консолей 9 покоління постійно ходили чутки, що Sony платить розробникам за кращу оптимізацію ігор на їхній платформі, а менша популярність Xbox Series і самих девелоперів спонукає не сильно акцентуватися на ньому. Однак Digital Foundry поспілкувалися із самими розробниками і дійшли висновків, що причин одразу декілька.

Першочергово у PlayStation швидший і більш оптимізований компілятор шейдерів. Завдяки ньому, деякий відсоток ресурсів консолі звільняється для кращої продуктивності в іграх, а там де компіляція триває навіть за межами стартового екрану, менш помітні статери та просідання кадрової частоти.

По-друге, програмний інтерфейс PlayStation 5 швидший за DirectX на Xbox. Розробникам легше працювати із ним, а користувачі отримують кращі роздільну здатність та FPS в іграх. При цьому Microsoft навряд чи стане повністю переписувати чи змінювати DirectX, аби наздогнати PlayStation у цьому напрямі, оскільки це займе надто багато часу з ресурсами та змусить відмовитися від усталеної архітектури, подібної до ПК.

У випадку ж коли деякі кросгенні проєкти працюють краще саме на Xbox Series X, а не PlayStation 5, то вони просто використовують застарілий API PlayStation 4, говорять Digital Foundry.

Стосовно емуляції PlayStation 3 на PS5, про яку давно ходять чутки, то експерти сумніваються, що компанія, яка не змогла в гарну зворотну сумісність більш простих консолей (PS1, PS2, PSP), несподівано осилить більш комплексну консоль.

Втім, існує примарна можливість, що ігри які не використовували можливості процесора Cell на максимум все ж вийде емулювати, а ось особливо вимогливі проєкти дуже малоймовірно.

Нагадаємо, що Digital Foundry висловлювали скептицизм стосовно прийдешньої PlayStation 5 Pro, яку, вірогідно, представлять вже у вересні на Tokyo Games Show 2024, де компанія Sony підтвердила свою присутність.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Вихідець з Electronic Arts анонсував духовного спадкоємця NBA Street

the run got next

В серпні Helldivers 2 отримає наймасштабніше оновлення

helldivers 2 escalation of freedom

В No Man’s Sky знайшли згадку PlayStation 5 Pro

no man's sky ps5 pro

ГІ*НО: враження від бети Concord

Concord

Чутки: 343 Industries більше не розроблятиме ігри серії Halo

halo concept

Larian мріяла створити нову Fallout більше за Baldur’s Gate 3, але Bethesda відмовилась

larian fallout

Hunt: Showdown отримає глобальне оновлення та зниження ціни

hunt showdown

Bloodborne запустили на ПК через емулятор PlayStation 4

bloodborne