Blizzard заплатить по 6 млн $ командам Overwatch League за відмову грати далі

У 2017 Blizzard обіцяла, що Overwatch League стане новим еталоном якості в кіберспорті — франшизна ліга, першокласні арени для матчів, професійні трансляції на головних спортивних каналах, активний наголос на мерч і загальна масштабність десь на рівні НБА. Не дивно, що з такими обіцянками вартість слоту в цьому “елітному клубі” Overwatch League зі самого початку складала 20 млн доларів (а через торги подекуди доходила до 50!).

Така рекламна кампанія забезпечила непоганий старт для ліги, але вже під кінець першого сезону результати почали просідати. Хоча сама Overwatch залишалася напрочуд популярною, вона була не надто зрозумілою й зручною для перегляду — а саме це є критично важливим для популярності тої чи іншої кіберспортивної дисципліни. Тож не дивно, що з 2018 року популярність Overwatch League стрімко рухалася в напрмку до земного ядра.

І цього року ситуація стала просто катастрофічною.

Навесні Blizzard недорахувалася близько 400 млн доларів зі свого кіберспортивного сектору, певну частку яких складали несплачені внески організацій за участь у франшизних лігах. І буквально тоді ж компанія сповістила, що “пробачає” командам ці борги. Мовляв, як заплатять, то заплатять, а як ні, то ні, нічого страшного.

Минулого місяця Overwatch League покинула китайська команда Chengdu Hunters нібто через “зміну стратегічних цілей”, хоча реальна причина була всім зрозумілою — розрив угоди між Blizzard і видавництвом NetEase, яке довгий час розповсюджувало й підтримувало ігри Blizzard у Китаї.

Ну а цього тижня Blizzard без жодних попереджень звільнила 50 працівників, які складають половину кіберспортивного відділу компанії. Але щоби не визнавати відкрито, що з Overwatch усе погано (ніби анонс релізу гри в Steam не є промовистим доказом цього), компанія вигадала хитромудру схему. Наприкінці чинного сезону Overwatch League (осінь-листопад) Blizzard планує переукласти всі контракти з командами на нових умовах. Утім, гравці можуть запросто відмовитися — тоді вони покинуть лігу… і отримають 6 млн доларів!

Усе б нічого, але представники Blizzard активно заохочують команди узяти викуп і відмовитися від участі в новому сезоні. Зважаючи, що в січні кілька команд наймали юристів для позову на Blizzard через занадто низькі виплати від Overwatch League і відсутність можливостей для розвитку, реакція учасників ліги напрошується сама собою. Так буде хоч якась синиця в руках, бо журавля в небі вже нема.

І так, любий читачу, якщо ти зараз питаєш, навіщо Blizzard платити 114 млн (бо команд 19) замість того, щоб відразу закрити Overwatch League, то все дуже просто — так буде дешевше, навіть з урахуванням уже згаданих раніше боргів. Оскільки в них не як у Dota 2, де ніхто нікому нічого не винен і всім заправляє Valve, а повноцінна франшизна ліга з купою довготривалих контрактів, то “просто закрити лігу” — це багатомільйонні штрафи + суди, які Blizzard виграти не зможе, та ще й додатково витратиться на юристів.

Тому компанія насправді вибрала досить адекватний спосіб затопити цей корабель. Бо мало того, що гроші зекономлять, так ще ж медійно зможуть відмахуватися “Це ж не ми, команди самі відмовилися, а лігу без учасників проводити нема сенсу”.

Спочивай з миром, Overwatch League.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Українська команда Monte здобула перемогу на турнірі з Counter-Strike 2 у Швеції

p.ua.monte

Diablo IV матиме безкоштовний доступ протягом усього тижня

diablo iv

Чемпіонат світу з LoL, Worlds 2023, побив рекорд за кількістю глядачів

p.ua.lol worlds 2023

«Скін коня у WoW заробив більше, ніж StarCraft 2»: розробник Wings of Liberty про мікротранзакції в іграх

wow celestial steed

Українська художниця перемогла в конкурсі фанартів на Blizzcon 2023

blizzcon art

Яким би ви хотіли побачити наступний StarCraft?

starcraft remastered zerg titel title 1280x720 1

Overwatch 2: любов і ненависть

Overwatch 2

В Diablo IV можна зіграти абсолютно безкоштовно

diablo 4 lilith 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: