Blizzard вважає назву «Азов» нацистською і забороняє її в своїх іграх

Blizzard самовільно перейменувала український клан у Diablo Immortal під назвою Azov, поставивши замість нього технічну назву. Служба підтримки аргументувала це тим, що, мовляв, Azov асоціється з ультрапправими й неонацистськими рухами, тому Blizzard забороняє її використання у всіх своїх іграх.

Засновник спільноти «Український Гік» Артем створив клан Azov незадовго після релізу Diablo Immortal. Понад два місяці все було гаразд, але вчора Blizzard замінила назву клану на системну та зам’ютила акаунт Артема на добу. На зауваження Артема, що назва Azov не порушує жодних правил і взагалі є цілком собі звичним топонімом (бо в нас крім Азовського моря є ще 4 селища з такою назвою), служба підтримки відповіла:

Назва «Азов» нагадує назву полку «Азов», який „викликав суперечки через свої попередні та нібито досі активні зв’язки з ультраправими групами та неонацистською ідеологією, використання суперечливої символіки, пов’язаної з нацизмом, і твердження про те, що члени групи причетні до тортур і військових злочинів“.

Ми не терпітимемо нічого подібного в наших іграх.

Зверніть увагу, що працівник Blizzard відповідав не своїми словами, а цитатою з неназваного джерела. Зважаючи, що зараз за пошуком Azov переважають матеріали із поясненням, що «Азов» не є неонацистським угрупованням, то працівник Blizzard свідомо звертався до одного з результатів російської пропаганди, масово тиражованої за останні роки, і поширював її.

Що ж, панове, час написати Blizzard і пояснити, в чому вони не праві.

Читайте також

Карти, бандли, два герої: Hearthstone отримала ігроладне оновлення

Hearthstone

У WoW заблокували українську гільдію. Знову все через назву

World of Warcraft Burning Crusade

Головний дизайнер героїв Overwatch 2 звільнився з Blizzard

У мережу потрапили 43 хвилини ґеймплею Diablo IV

Diablo 4

Blizzard нараховує борги нечесним гравцям у Diablo Immortal

Diablo Immortal

Diablo 4 змушуватиме щосезону створювати нового персонажа

Diablo 4

50% гравців у Diablo Immortal ніколи раніше не грали в Diablo

Diablo Immortal

Лутбокси зникнуть з крамниці Overwatch цього місяця

лутбокс

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: