Сall of Duty, Донецьк

Call of Duty, Донецьк та дезінформація

Автор: Олег Куліков @AbsoKulikov

Нас усіх дратує дезінформація, висмоктування з пальця та домішування політики туди, куди не треба. А ще більше бісить, коли ЗМІ починають масово цю неправдиву інформацію тиражувати.

Згадати хоча би квітневі волання, що в Україні заборонили продавати Mortal Kombat 2011 через “комуністичний скін” для Скарлет. Те, що продаж скасували самі WB Games, а сам згаданий скін доступний ексклюзивно в російському регіоні та лише на консолях (тобто ні на дисках, ні у цифрі ця версія продаватись у нас просто не могла), вже нікого особливо не цікавило.

Тепер у спільноті зринула нова тема для обговорення — мовляв, у Call of Duty: Modern Warfare буде донецький аеропорт! Зрадонька це чи переможенька?

Ну як вам сказати…

1. Якщо вірити наявним джерелам (станом на 23 жовтня),  то у грі є Донецьк, але центральна частина міста, а не летовище. Мультиплеєрна мапа, за словами інсайдера, до речі, так і називається — Donetsk Downtown. Тут двозначних трактувань бути не може. Донецького аеропорту в грі нема.

Special Ops Trailer

Сall of Duty, Донецьк

Cтосовно трейлера, на який посилалися тут, то якщо уважно проглянути його вміст і прочитати опис, то можна помітити, що:

  • по-перше, у відео нема мапи Downtown Donetsk;
  • по-друге, усе, що показане у цьому трейлері — це і є вигаданий Верданськ. А там, якщо уважно глянути, архітектура аж ніяк не характерна для нашого регіону (особливо, що стосується хмарочоса). Висмикування вежі начебто, схожої на Донецьке летовище — це все одно що — наперед перепрошую за таку аналогію, вона просто буде достатньо показовою — вас би вважали артистом хору ім. Верьовки на підставі того, що у вас теж є дві руки та дві ноги (і повірте, ще й би зовнішню схожість знайшли б).

2. Якщо наведена дорелізна інформація є правдивою, то центр Донецька — це мультиплеєрна мапа, де між собою гратимуть дві команди по 32 гравці. Поділ/найменування команд не матимуть нічого спільного з існуючими формуваннями. Не буде такого, що умовно “сили ДНР” битимуться з “Нацгвардією”. Про якесь зумисно сплановане розробниками, хай навіть і поверхове, відтворення реальних бойових дій теж не може бути й мови.

До всього, Донецьк не фігурує серед локацій сюжетної кампанії, тобто якихось наперед заготованих сцен чи інших наративних елементів, пов’язаних із містом теж не буде.

У цьому конкретному разі “центральна частина Донецька” слугує лише декорацією, засобом для антуражу, геть позбавленим контексту. Точно так само в переліку мультиплеєрних мап є одне сирійське містечко та лондонська площа Пікаділлі. Без контексту це просто ігрові мапи, не більше.

І ще — назва назвою, але поки що ніхто не бачив, як саме виглядає згадана мапа, наскільки вона відповідає дійсності, чи видозмінювали художники якось місто та і взагалі чи буде вона у фінальній версії гри. Це залишимо до вечора 25 жовтня.

Так само якщо згадане вигадане місто Верданськ і матиме якісь непрямі паралелі з подіями на сході нашої країни, ми вже напишемо окремо. Втім, на згадку Донецька у кампанії (хай навіть на рівні чиєїсь репліки) особливо розраховувати не варто. Так, розробники Modern Warfare запевняли, що хочуть зобразити жорстокість сучасних бойовиськ набагато сміливіше, ніж зазвичай собі дозволяють ігри, проте ми вже помітили, що платою за це стала заміна реальних країн та угруповань на вигадані. Втім, навіть за таких “пом’якшень” на злодієві шапка горить, що показує нам заборона фізичного продажу гри в певній азіатській країні на схід від нас.

Останні статті

Відсипали на решту: Стан ігрового розділу Netflix у першій половині 2022 року

Автор: Владислав Папідоха

Netflix

Відновилися на 30-40% – Стан справ у видавництва Vovkulaka

Автор: Владислав Папідоха

«Hellboy. Winter Special 2019», видавництво Vovkulaka

ВиНеЗнали #01. Бракований Most Wanted та справжній Prince of Persia 4

Автор: Володимир Вітовський

Prince of Persia: The Forgotten Sands (Wii)

Враження від бети Overwatch 2

Автор: PlayUA

Overwatch 2

Люті вітри — Враження від першого тому «Мідлвест»

Автор: Владислав Папідоха

Мідлвест

Return to Monkey Island: піратські пригоди повертаються, а разом з ними класичне протистояння

Автор: Микола Єрьомін

Return to Monkey Island

Створення української школи магії: Інтервʼю з розробницями візуальної новелли Moon Chai

Автор: PlayUA

Moon Chai

Arrowverse згортають?.. Чи виживе серіальний всесвіт за коміксами DC на The CW

Автор: Микола Єрьомін

Arrowverse

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: