Cantabile Orchestra — про музику ігор і не тільки

Автор: PlayUA @playua

Нещодавно ми писали про анонс концерту Cantabile Orchestra 26 травня у Львові. Пізніше згадували про демо-версію концерту цього ж оркестру 20 травня на фестивалі Anicon 3,5. А тепер до твоєї уваги інтерв’ю керівників єдиного в СНД оркестру, що виконує музику із відеоігор.

Знайомся:

  • Діана Коваль (Lynn Minmay) — художній керівник та аранжувальник оркестру, концертмейстер, скрипалька;
  • Сергій Сидорчук (Wild Falcon) — технічний керівник, менеджер, флейтист.

Ви б хотіли (і чи можете) писати музику до ігор?

Діана: Звичайно, це було б дуже цікавим досвідом! Поки що таких пропозицій не мали але мені особисто і оркестру було б цікаво взяти участь у створенні музики до гри.

Перший український оркестр, що грає саундтреки до відомих ігор. Пишаєтесь?

Сергій: Ще б пак!

Діана: До того ж, не тільки перший, але і єдиний. І не лише в Україні, але й, певне, в сусідніх країнах немає повноцінного оркестру, який грав би музику з відеоігор.

Скільки треба часу, щоб вивчити драконську мову?

Сергій: Як показала практика, вчиться легко навіть на слух по трейлеру. А потім перевчається наново, коли виходять офіційні слова, і виявляється що на слух усе було геть не так. :)

Якби була можливість співпрацювати з українськими розробниками ігор, чи б погодились на співпрацю? А якби одночасно надійшла пропозиція від іноземної компанії, що б обрали?

Діана: Нам було б цікаво співпрацювати і з вітчизняними і з іноземними розробниками ігор. Головне мати бажання, а час знайдеться. :)

Сергій: І розробників теж головне мати. :)

Як формувався колектив? Ви старі знайомі, чи вас об’єднала випадковість та бажання творити музику?

Діана: По різному. Частина колективу – хороші давні друзі, частина – знайомі, яких запросили для певного проекту. Їм сподобався колектив та репертуар і вони залишились у оркестрі.

Чи одразу ви взялися за відтворення музики з ігор?

Сергій: З першого нашого концерту у нашому репертуарі був твір з відеогри – інтро до гри Chrono Cross. І відтоді мало яка наша програма оминає тему відеоігор.

Усі ґеймери, звісно, знають, що таке симфонічний оркестр і наскільки це складний механізм взаємодії. Та серед наших читачів могли затесатися несправжні ґеймери, тому чи не могли б ви розповісти трішки про те, що таке симфонічний оркестр?

Діана: Класичний симфонічний оркестр – велика група людей (зазвичай від 40 людей), що разом виконують музику під керівництвом диригента. Також характерною ознакою симфонічних оркестрів є наявність кількох груп інструментів: струнної (скрипки, альти, віолончелі, контрабаси), духової (флейти, кларнети, труби, валторни і т.д.) та ударної. В сучасних оркестрах іноді в склад додають гітари, волинки, фортепіано та інші неоркестрові інструменти для створення різних звукових барв та ефектів. “Кантабіле Оркестра” ж виступає в даному випадку нестандартним оркестром. Адже досить невеликим складом (близько 20 людей) ми добиваємось практично повноцінного симфонічного звучання.

Ви впевнені, що ця праця – саме та, яку треба робити, особливо, якщо зважити на некомерційність проекту? Чи не виникало відчуття марнотратства часу у роботі з оркестром?

Діана: У нас є величезна любов до музики, яку ми граємо. А ще у нас є ідея – ця музика повинна лунати зі сцени, адже вона варта того.

Сергій: Всілякі сумніви розвіюються, коли бачиш, що людям, які приходять на концерт, це сподобалось, і вони хочуть ще! Також дуже приємно допомагати відкривати слухачам для себе щось нове, досі незвідане чи обділене увагою.

“Фу, ігри! Фу, кіно! Це усе несправжня музика! Давай класику!” – скажуть несправжні ґеймери, а що ви про такі вислови думаєте і як на них реагуєте? Чи вдавалося когось переконати у протилежному?

Діана: Насправді, це вибір кожного – яку музику слухати, на які концерти ходити. Якщо хтось таким чином обмежує свій світогляд, то мені лише шкода їх. Але завжди приємно почути після концерту відгуки типу: “А я й не знав, що в кіно/аніме/іграх така гарна та цікава музика”.

А як взагалі тема саундтреків розвинута в Україні? Ви не в курсі?

Сергій: У порівнянні з Європою, США чи Японією – практично ніяк. Періодично (навіть доволі часто) той чи інший український оркестр грає програму з саундтреків до кінофільмів, але вони не відрізняються розмаїттям і рідко виходять за межі найпопулярніших хітів з найвідоміших голівудських кінокартин.

Який серед вашого колективу відсоток ґеймерів-жінок?

Сергій: Цікаве питання :) Ну, в казуальні ігри, певно, грають усі наші дівчата. А четверо з них знайомі з більш серйозними представниками жанру не по чутках.

Ми агітуємо справжніх ґеймерів навідатися на ваш концерт у Львові 26 травня. Розкажіть трішки, що їх очікує там і чому їм варто прийти послухати вас?

Діана: Усіх, хто завітає на концерт, очікує велика кількість шалено гарної музики. :)

Сергій: Це перший проект такого типу в Україні, проте ми намагаємось одразу взяти високу планку, орієнтуючись на найкращі світові шоу. У рамках свого бюджету, звісно, проте маємо надію що це лише початок. :) На цьому проекті ми вже плануємо не просто музичний концерт, а шоу зі світловим- та відеосупроводом. Ну, і, звісно, на слухачів чекатимуть сюрпризи, не все ж розкривати. =)

Більше про Cantabile Orchestra читай на cantabile.com.ua

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Найкращі мультсеріали для всієї родини

Автор: Анна Колінчук

Найкращі мультсеріали для всієї родини

Acer представила нові ноутбуки Swift із процесорами AMD Ryzen 8040 та ШІ Ryzen

Автор: Зімін Антон

swift edge 16 ray lifestyle 04 01

Xbox і Nintendo обмінялися ексклюзивами: підсумки лютневого Nintendo Direct

Автор: Барлет Ярослав

grounded

Потойбічний вплив чи погане поєднання? Огляд другого етапу кубку KMAMK Ferrari Challenge 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.ferrari challenge

На столичному автодромі Чайка пройшли змагання Bitlook Virtual Drift

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.bitlook virtual drift 3

Чарівний хаос — Перші враження від Helldivers 2

Автор: Владислав Папідоха

Helldivers 2

Приборкання норовливих. Другий етап KMAMK Ferrari Challenge 2024 відбудеться вже цієї середи!

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.ferrari challenge

Створення космосу вдвох — Інтерв’ю з розробниками української гри Space Killer

Автор: Єрмаков Кірілл

Space Killer

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: