Cценаристи Голлівуду страйкують через низьку оплату праці

Гільдія сценаристів Америки (WGA) була змушена вийти на страйк після того, як вони не змогли достукатися до Альянсу продюсерів кіно та телебачення (AMPTP). Це перший масований страйк гільдії за останні 15 років.

З огляду на це варто очікувати, що проєкти, які зараз знаходяться в роботі, будуть призупинені, а замість них будуть крутити старі випуски.

Вони (компанії альянсу, серед яких: Netflix, Amazon, Apple, Disney, Discovery-Warner, NBC Universal, Paramount і Sony) створили попит на короткострокові контракти зі сторонніми виконавцями, зробивши сценаристів позаштатними спеціалістами. Цим вони закрили двері перед власним штатом працівників. Наша гільдія ніколи не буде розглядати таку угоду.

йдеться в заяві Гільдії сценаристів

Гільдія опублікувала документ з пропозиціями до альянсу щодо підвищення заробітної плати, покращення медичного страхування та регулювання використання ШІ в роботі. Кажуть, що навіть було досягнуто попередніх домовленостей за кількома пунктами, однак основні позиції AMPTP відмовилися розглядати. З документом можна ознайомитися нижче.

Як би гільдія не намагалася вберегти сценаристів від нестабільності — альянс все зводить до скорочення кількості спеціалістів в авторських кімнатах та мінімізації оплати за роботу. AMPTP хоче мати в кімнаті двох-трьох сценаристів, що допомагатимуть шоуранеру працювати над проєктом. Натомість WGA говорять про мінімум шість виконавців та термін роботи хоча б 10 тижнів.

Ми запропонували альянсу варіант, який влаштовуватиме нас, захистить сценаристів від безкоштовної роботи та не коштуватиме нічого їм. Вони ж просто відкинули таку пропозицію.

написав у Twitter комік, Адам Коновер

Також Адам не забув про документ з пропозиціями, де, як він каже, зрозуміло чому вони мусять страйкувати. За бажання можете почитати весь тред:

Попередні рази сторони знаходили можливість укладати нову угоду (перегляд умов праці відбувається кожні кілька років) та уникати страйків. Проте у 2007 році запобігти цьому не вдалося — гільдія була вимушена вийти на протест. Тоді він тривав 100 днів, як складеться цього разу — невідомо.

Точно відомо те, що AMPTP потрібно вирішити питання якомога швидше, бо вже в червні закінчують контракти з Гільдією кіноакторів та Гільдією режисерів Америки. І там легше точно не буде.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

iPhone 15 Pro — тепер знімати кіно на ваш телефон ще простіше

Netflix нарешті змогли? Огляд адаптації One Piece

luffy

Сценарій до 2 сезону One Piece вже готовий. Коли очікувати продовження?

one piece

Поляки на Netflix випадково «поховали» українського військового і поета Павла Вишебабу

Матері війни

Українську військову драму «Мирний-21» вже можна переглянути на Netflix

мирний 21

Українська історична драма «Крути 1918» вийде на Netflix

герої крут

Sony представила PlayStation Portal — портативку за 200 доларів… лише для Remote Play

playstation portal 768x432

«Скотт Пілігрим» отримає аніме адаптацію від Netflix у листопаді

scott

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: