Children of the Sun, Tales of Kenzera: Zau, Stellar Blade — Порадник Ґеймера: Квітень 2024

Березень пролетів повз, дратуючи своїми щогодинними змінами погоди і постійною загрозою застудитися. І якщо в перший місяць весни від паскудств міжсезоння нас рятували купою крутих ігрових новинок, то з приходом яскравого квітневого сонечка ігротворці вирішили не конкурувати. Тому ігровий квітень видасться доволі сухим. А втім давайте дивитися разом!

Children of the Sun, 09.04 — PC

Квітень відкриватиме головоломка про політ кулі — Children of the Sun. Історія поставить у центр дівчину з палким бажанням помститися огидному культу, який спаскудив її життя. На кожному етапі гри ви матимете всього одну кулю для того, аби знищити усіх учасників культу на локації. Втім, це не зовсім звична історія, де ми гратимемо за вправну снайпершу, що підлаштує усе так, аби знищити усіх одним пострілом. Натомість ми гратимемо за її кулю, обираючи кожне наступне місце її влучання так, аби відвідати тіла усіх противників. Наскільки влучна наша тактика, зможемо перевірити девʼятого квітня.

Broken Roads, 10.04 — PC, XBO, XSX, PS4, PS5

Наративна покрокова РПГ, та ще й про постапокаліптичне Австралійське захолустя? Дайте дві! Broken Roads — саме така гра. Постійна загроза життю ваших друзів з боку таких самих виживальників, заковиристі квести та МОРАЛЬНИЙ КОМПАС. Так-так, вам не почулось, розробники зробили ставку на незвичайну систему моралі базовану на чотирьох течіях філософії: Нігілізмі, Утилітаризмі, Гуманізмі та Макіавелізмі. Відповідно всі ваші ключові вибори будуть залежати саме від цих ідей, а не від якогось абстрактного добра чи зла. Також варто зазначити що Broken Roads заснована на безкласовій системі, а отже розвивати своїх персонажів можна як вам заманеться.
Гра вийде на всіх платформах окрім Nintendo Switch вже 10 квітня. Версія для портативки Nintendo була спочатку відкладена, а згодом і взагалі скасована.

Harold Halibut, 16.04 — PC, PS5, XSX

Продовжить зорепад релізів ще одна незвична наративна гра. Але якщо австралійська ролівка нас дивувала моральними тонкощами, то Harold Halibud — це буквально ЗРОБЛЕНА ВРУЧНУ ГРА. Ви можете сказати “але всі ігри що зроблені НЕ ШІ — зроблені “вручну” і будете праві, але не до кінця. “Повільні Чуваки” буквально зробили кожен елемент гри вручну. Кожен персонаж, кожен фон, кожна деталь та кожен рух всіх цих речей — зроблені вручну. Це не просто гра, це буквально інтерактивний стоп-моушн фільм. Тож вирушіть у подорож кораблем на дні інопланетного океану вже 16 квітня на ПК, Xbox чи Playstation. Хто зна, можливо саме ваша історія закінчиться успішно і затонулий корабель все ж вилетить до більш “сухої” планети.

Europa, 16.04 — PC

Середина квітня запропонує нам розмірену мандрівку супутником Юпітера – Європою. Ця чарівна гра дасть вам змогу перевести подих від квапливості буденного життя, поки ви у вигадливих позаземних локаціях будете лазити пагорбами й долами та знайомитися з місцевою фауною. Втім Europa ховає свої таємниці, зокрема причини вашої самотності. Адже саме ви — останній представник людства. І лиш у ваших руках спроможності знайти розгадку цього явища. Звісно, вікно можливостей відкриється лиш 16 квітня.

No rest for the Wicked, 18.04 — PC

18 ж квітня в нетрі дочасного доступу вийде не менш загадкова No rest for the Wicked. Те що гру розробляють Moon Studio, автори дилогії Ori видно з перших кадрів: мальовничість світу зашкалює. Це жорстока та химерна екшн-рпг з боями що не пробачають помилок. Відбуватимуться події цього соулзлайку на острові Ісола Сакра що потерпає від Чуми, а вам доведеться взяти на себе роль святого воїна Церіма. Чи вдасться розробникам “перестворити” жанр екшн-рпг? Дізнаємось вже скоро, але дорожня карта проєкту виглядає обнадійливо.

Tales of Kenzera: Zau, 23.04 — PC, NS, PS5, XSX

Культура народів Африки все ще рідкісне явище в нашому інфопросторі. Тим цінніша свіжа квітнева метроїдванія Tales of Kenzera: Zau. У ній ми приміряємо на себе роль молодого шамана Зау, що укладе контракт з богом смерті, аби повернути до життя батька. Та, звісно, угоди з богами ніколи не доводять до добра, тож уже вам, керуючи Зау, доведеться розбиратися з низкою нових проблем. Скористайтеся силами масок місяця та сонця і прокладіть шлях потойбіччям до бажаної мети вже 23 квітня.

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes, 23.04 — PC, PS4, PS5, XBO, XSX

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes це духовний спадкоємець серії Suikoden від її безпосереднього творця та значної частини оригінального колективу. Останні три роки команда плідно працювала, аби втілити свою мрію. Кредит довіри від спільноти чималий, недарма проєкт зібрав необхідну для розробки суму на Кікстартері всього за три години. Й ось ми дочекалися класичної покрокової ролівки у фентезійному сетингу, яка дасть зіграти аж за цілу сотню героїв. Чи вдасться вам зібрати найефективніший набір для проходження — дізнаємося 23 числа.

SaGa Emerald Beyond, 25.04 — PC, PS4, PS5, XBO, XSX, NS, iOS, Android

Похмурий Король, владика світу Йомі, а за сумісництвом — безсмертний вампір був зраджений та скинутий з престолу. Прокинувшись у тутешній Вальгаллі, світі під назвою Брайтом, куди відправляються всі загиблі воїни, наш герой наймається в команду генералів місцевого короля щоб захистити світ від загарбників. 17 вражаючих світів, купа різноманітних гілок сюжету — це все апогей серії SaGa, Emerald Beyond. Розібратись що взагалі тут відбувається та відновити себе у якості Похмурого Короля всі охочі зможуть вже 25 квітня на абсолютно всіх існуючих платформах включно з мобільними.

Manor Lords, 26.04 — PC

А вже на наступний день, 26 квітня, в Steam вийде войовничий польський “Ostriv”. Так-так, ще одна стратегія про розвиток свого середньовічного поселення що розробляється однією людиною! На відміну від української сестри, Manor Lords матиме механіки бою на кшталт Total War. Гра намагається напосідати на реалізм в усьому: тут вам і автентичні модельки оточення, будівель та одягу, текстури отримані за допомогою фотограмметрії. Тут теж будуть і зміна сезонів з відповідними наслідками в ігроладі, і засухи, і чума. Але чи можна там буде побудувати церкву?

Sand Land, 26.04 — PC, PS4, PS5, XSX

Sand Land манитиме гравців своєю атмсфорею безмежної пустелі та постійного протистояння за воду. Нехай гра й вийде трішки запізно, аби проїхатися на хвилі хайпу після виходу другої частини «Дюни», але у неї достатньо власної яскравої ідентичності, щоб не потребувати цього. Натхнення роботами Акіри Торіями, ця дивовижно намальована ролівка апелюватиме до гравця не тільки закрученим сюжетом, що будуватиметься довкола міжфракційних протистоянь та пошуків легендарної оази. Вона ще й активно працюватиме з тим самим глибоко дитячим, що сидить у нас і прагне воювати проти бандитів на власних вигадливих мехах із нашими друзями. І от наскільки доладно в неї це вийде — дізнаємося 26 квітня.

Stellar Blade, 26.04 — PS5

Рекламна кампанія останнього квітневого проєкту показала себе краще, ніж могли очікувати творці. Через суперечки щодо зовнішності головної героїні гри, Stellar Blade розійшлася соцмережами і добре запамʼяталася аудиторії. У той же час перші відгуки преси за результами кількох годин гри вселяють надію, що проєкт справді вартує відведеної йому уваги і 2024 отримає ще одну вдалу середньобюджетну гру. Очольте загін людей у боротьбі за визволення Землі від інопланетних загарбників. Та будьте готові, що їм не просто так вдалося перемогти у перший раз і кожна сутичка може стати фатальною. Приміряти на себе костюм визволительки планети можна буде 26 квітня.

Меншенькі релізи

Квітень видався напрочуд дрібним ігровим місяцем і в площині меншеньких релізів. Адже крім трьох оновлених портів різного рівня перепрацьованості ми отримаємо лиш одну значиму новинку — симулятор аристократа-ботаніка з Англії 19 ст. під назвою Botany Manor — 9 квітня. Крім того, консолі PlayStation отримають другий пакет хітів Xbox у складі Grounded (16 квітня) та Sea of Thieves (30 квітня). А уже під самісіньке завершення місяця прихильники інді зможуть доторкнутися до оновленої версії Braid 30 квітня. Оце й усе.

Над матеріалом працювали Владислав Папідоха та Володимир Бортюк.

Disqus Comments Loading...
Опубліковано
Володимир Бортюк