Devil May Cry 5 | DmC

Чого очікувати від Devil May Cry 5?

Автор: Володимир Вітовський @vovatool

Серед усіх анонсів E3 дуже хочеться виокремити Devil May Cry 5. Уваги їй було приділено надзвичайно мало. Єдине, що ми отримали, — це трихвилинний трейлер. Втім, вкупі з деякими офіційними деталями, можна уже відтворити картину того, що нас очікуватиме в майбутньому. Оскільки Ninja Theory тепер у поті чола відпрацьовує гроші Microsoft, то продовження перезапуску, того який DmC: Devil May Cry годі було чекати. А шкода, перспектива у оновленої версії Данте була великою. Що ж, боси Capcom зібралися одного дня за столом і вирішили повернутися до “основної сюжетної лінії”. І навіть для тих, хто добре пам’ятає четверту частину DMC, багато чого у трейлері нової гри залишилося незрозумілим.

Ninja Theory зробили свою справу

Розпочинаючи тему стилістики, важко не згадати пісню, використану в трейлері. Для того, щоб ви довго не шукали її в отих своїх інтернетах, ось: Casey Edwards feat. Ali Edwards – Devil Trigger. Сама лише її назва має певний символізм, бо Devil Trigger — це спеціальне вміння, доступне лише для створінь, охоплених демонічною силою. Та акцент потрібно робити не на цьому. Послухайте цю пісню уважно, а потім зробіть те саме з музикою до попередніх частин серії. Раніше перевага надавалася хардроку. А Ninja Theory, наприклад, зробила ставку на комбінацію цього жанру з техно. Як наслідок, це вилилося у співпрацю з Combichrist. І саме пісні цього гурту мають набагато більше спільного з треком Devil Trigger, аніж з піснями до попередніх частин серії.

Також механічна рука Неро, на яку як в ігроладному, так і сюжетному плані нам весь час тицяли пальцем. Не те, щоб така футуристична родзинка псувала щось. Навпаки, це дасть змогу обіграти безліч нових умінь і крутих комбо. Варто наголосити: це у жодному разі не робить гру поганою! І ви повинні це розуміти. Пройшло цілих сім років після подій четвертої частини, тому багато чого змінилося.

Devil May Cry 5 | DmC
Devil May Cry 4 | DmC

Нове творіння Capcom чимось схоже саме на комбінацію перезапуску та попередніх частин серії. Поки що все зводиться до того, що студія намагається втримати баланс між двома різними стилістиками серії: класичної та тієї, яку запропонували Ninja Theory. І знаєте що? Здається, у них це до біса добре вдається!

Сімейні діла

А що там з сюжетом узагалі? Як було сказано, події гри розгортатимуться сім років опісля четвертої частини. І якщо тоді Неро був лише патлатим шибайголовою, то тепер він буде підстриженим шибайголовою. Напис Devil May Cry на автобусі, показаний у трейлері, — це лише один з натяків на те, що тепер Неро працює на те ж агенство, що і Данте. Тобто він став повноцінним мисливцем за демонами. Ймовірно, Capcom намагається повністю витіснити Данте із серії. Ну, а Неро, відповідно, займе його місце. Якщо ви уважно не слідкували за новинами і нічого не знали про п’яту частину до анонсу, то могли би подумати, що це трейлер ребуту. Неро з оновленими обличчям і зачіскою справді важко було впізнати. Тут, в принципі, нема про що говорити, адже четверта частина вийшла ще для минулого покоління консолей. Графіку підкрутили, а тому з’явилася змога більше деталізувати персонажів.

То що ж привело Неро у це містечко? Демони, звісно. От тільки перед цим варто згадати, що Неро втратить свою демонічну руку. В четвертій частині вона є важливим ігроладним елементом і дуже часто з її допомогою активововуються спеціалізовані прийоми, які наносять додаткову шкоду босам. Тепер же руку замінить механічний протез.

В п’ятій частині буде три ігрових персонажі. Данте, Неро і… Останнього протагоніста поки що вправно приховують, але його спину можна розгледіти на постері та, ймовірно, у трейлері. Саме отой незнайомець, скоріш за все, і відрізав руку Неро. Він може бути ще одним мисливцем на демонів, який побачив чергову загрозу і вирішив позбавити світ від неї. Втім, це лише теорія, яка в даній ситуацій здається найбільш правдоподібною. Ну, а ще це може бути Вергілій, який повернувся, щоб овлодіти силою, ув’язненою в руці Неро.

Щонайменше, можна стверджувати, що до кінця Неро та загадковий третій персонаж 100% подружаться — борці з нечистю об’єднають власні сили, щоб відвернути нову загрозу. Принаймні так працює історія в четвертій Devil May Cry.

Надирати зади демонам Неро допомагатиме супутниця, яка вправно ловила сигарету в трейлері. Саме вона створила уже не раз згаданий протез і, схоже, у неї є різні варіації цієї зброї. Фраза: “Спочатку гроші”, — сказана нею у трейлері, прямо вказує на те, що у грі вона буде торгувати апґрейдами та здібностями.

У четвертій DMC Неро бігав за демонами, щоб урятувати свою обраницю Кіріє, яку, до речі, також не показали у трейлері. Втім, її ім’я вигукує головний герой, коли бореться з незнайомцем. Важко стверджувати, що вона помре, але Кіріє щонайменше доведеться побути заручницею. Знову.

І найцікавіше… Хто ж той демон на початку трейлеру? Схоже, він буде основним антагоністом і причиною усього того чортовиння, яке відбувається навколо. Ця персона дуже суперечлива, адже одразу з’явилося безліч теорій на цю тему. Перш за все, цим демоном може бути Вергілій. Capcom не дурні й не просто так додали в розширене видання Devil May Cry 4 його персону. Для тих, хто не пожалів часу й пройшов четверту частину серії за цього персонажа були винагороджені декількома катсценами, в яких Вергілій охоплений демонічною силою, а сам він пообіцяв “показати всім воістину диявольську силу сина Спарди”. Та й актор, який озвучує цього персонажа, обмовився про повернення Вергілія у майбутньому проекті. Що ж, у це щонайменше хочеться вірити. Також ширяться чутки, що Неро — це де-факто син Вергілія. Принаймні, їх об’єднує одна й та ж демонічна сила, яку Неро утримує у власній руці. Стільки різноманітної інформації, яку можна буде підтвердити лише після релізу або хоча би після більш щедрого на факти трейлера. Потрібно розуміти одне — Неро не простий рак з гори, а одна з ключових ланок у всій серії.

Про інше у трейлері з E3

Поки відомо точно, що система прогресії залишиться незмінною. Тобто б’єш пики ворогам, збираєш бонуси, які виконують роль валюти, а потім купуєш щось собі.

Три персонажі — три різні перспективи. У четвертій DMC нам дають пограти як за Неро, так і Данте. Щоправда, на практиці все було не настільки захопливо. Гравця просто змушували двічі проходити одні й ті ж локації. Та й проходження розробники поділили дивно: перші 40% гри потрібно проходити за Неро, ще 40% — Данте, а потім на вас чекає фінальна частина, в якій основною зіркою знову є Неро. Оскільки тепер гравці зможуть контролювати аж трьох персонажів, то варто було би змінити й формулу проходження. Не хочеться тричі проходити одні й ті ж локації, щоб переконатися у тому, що було відомо з самого початку. Можна лише сподіватися, що історії Неро, Данте і загадкового третього персонажа будуть збалансовані як в ігроладному, так і сюжетному планах.

У трейлері також показали декілька комбо-вомбо з механічною рукою. Від вистрелювання кінцівкою, наче гаком, до звичних захватів, які ми вже бачити у четвертій частині. Особливо дивним був епізод, в якому Неро осідлав свою руку, ніби Данте ракету з Devil May Cry 3. Щодо ворогів, то все також пристойно. Здоровенна ходяча “демонічна вежа”, яка вистрілює в тебе машиною з пуза? Чому б і ні? Тим паче, що це, скоріш за все, далеко не один з основних босів. Не забувайте також про звичних демонів та гігантські щупальця з-під землі.

До всього сказаного важко додати ще щось. Devil May Cry 5 технічно точно піднесе серію на новий рівень. Це очевидно, особливо враховуючи те, що з кожним днем консолі чинного покоління стають все менш актуальними, а розробники намагаються якомога більше розкрити їх потенціал в своїх іграх. Щодо боївки сумнівів навіть не виникає. Хлопці з Capcom знають свою справу, тому ви щонайменше можете очікувати динамічний слешер, як, в принципі, було завжди. Є безліч питань, на які поки що важко дати відповіді. Та чим більше їх є, тим палкіше бажання дізнатися істину. Якщо вас злякала дещо змінена стилістика забавки, тоді раджу не нервувати дарма. Перезапуск Devil May Cry тому підтвердження. Там узагалі було переосмислення цілого всесвіту, а в п’ятій частині ми, найімовірніше, отримаємо дрібні зміни стилістики, які у жодному разі не зіпсують спогади від попередніх ігор серії.

Останні статті

Деталі, які ви могли прогледіти в основному трейлері «Бетмена»

Автор: Микола Єрьомін

The Batman

УЛЬТРАмативна карта захоплення — Огляд AVerMedia Live Gamer ULTRA

Автор: Віталій Тарнавський

У Дніпрі пройде фестиваль інноваційного кіно KINNOVATION

Автор: Сергій Мельник

VR

“Повернення”: що буде з унікальним кінотеатром посеред Вінниці

Автор: Микола Єрьомін

WePlay Esports Invitational з Rocket League — як це було?

Автор: Володимир Вітовський

Rocket League WePlay

Бігфут підкорює Америку. Інтерв’ю зі Станіславом Зінченком, співзасновником Cyber Light GS

Автор: Володимир Вітовський

Cyber Light Game Studio

Боб Губко, Outcast та Jagged Alliance 3: що показали на презентації THQ Nordic

Автор: Віталій Тарнавський

Завтрашній день: ігри про майбутнє людства

Автор: Віталій Тарнавський

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: