Для багатьох із нас серія Forza уже давно почала асоціюватися саме з Horizon. Відкритий світ, в якому ти отримуєш повну свободу, та крутий ґеймплей справді підкуповують. Horizon заповнила той жанровий простір розважальних перегонів, який колись повністю займала серія Need for Speed. Але чи варто при цьому оминати увагою Forza Motorsport? Мова не про серію загалом, а саме наступну частину, яка втратила цифру в назві. Які зміни на нас чекають, чи зможуть розробники дотримати свого слова та чому нам показують рейтрейсинг, а не розповідають детальніше про ґеймплей? Пропонуємо вам ще раз згадати про факти, які відомі зараз про Forza Motorsport, та сформувати декілька логічних думок.
Motorsport уже не зовсім про sport
Почати хочеться з побоювань… Справа не в тому, що Turn 10 Studios не виконають обіцянок, а у старому курсі серії. Forza Motorsport 7 показала, що банальна система чемпіонатів та дещо сира структура онлайну можуть не дуже позитивно відобразитися на грі під час її життєвого циклу. І це без урахування внутрішньоігрових карток, які псували ігровий ґрайнд. Зважаючи на те, що наступна Forza Motorsport вийде одразу в Game Pass і найімовірніше стане грою-сервісом, викрутаси з мікроплатежами там все одно не потрібні. У Gran Turismo 7 добряче постраждала репутація під час релізу через обмежений та дещо нелогічний ґрайнд. Тут потрібне щось збалансоване: щоби гравець міг відчути прогрес, але при цьому йому не давали їсти з лопати все й одразу, як у Horizon.
Основна кампанія Forza Motorsport 7 була банальним набором чемпіонатів. І так точно не треба робити. Якщо Turn 10 Studios знову підуть найпростішим шляхом, тоді ця частина гри точно не викличе ентузіазму ні в кого. Порівнювати гру, яка ще не вийшла, з Gran Turismo 7 недоцільно, але це хороший приклад того, як відчуття любові до перегонів та кількість якісного контенту може задовольнити фанатів навіть без вагомих удосконалень. Звичайний ланцюжок перегонів із Forza Motorsport 4 на тлі сьомої частини й той виглядає захопливіше.
Часи, коли Motorsport вбирала в себе тренди мотосвіту, потрібно повертати, інакше наступна частина серії просто втратить свою душу. Фанатам імпонувало, коли до озвучення сюжетки чи опису автомобілів долучалися колишні ведучі Top Gear, не говорячи про відповідні челенджі та заїзди.
Зміна пріоритетів
Кріс Ісакі, креативний директор Turn 10 Studios, наголошував, що в ґеймплейному плані нова Forza Motorsport покаже такий стрибок, який ми не бачили за час трансформації серії від четвертої до сьомої частини. У це складно повірити, адже за останнє десятиліття фанатів наче спеціально годували дещо аркадним керуванням. Суттєва зміна ґеймплею може зіграти проти розробників. Втім, подивитися на ігролад, що опиратиметься на динамічну зміну погоди, температуру треку, пошкодження, тактику зі зміною гуми та дозаправки в піті хочеться. Але спочатку нехай покажуть демку або бету, а вже тоді поговоримо.
Forza Motorsport потрібні такі зміни. Не лише для того, щоби знову зрівнятися з Gran Turismo чи дістатися рівня Assetto Corsa, а банально переосмислити все те, що пережила серія. Потім зробити висновки та наповнити гру відповідним контентом. Мова не лише про кампанію, а й онлайн. Благо, у Forza Motorsport 7 він був не таким вже й поганим. Якщо покращити базову систему зі щоденними перегонами, врегулювати заплановані чемпіонати та додати нормальну рангову систему, тоді ця гра просто за один крок наздожене Gran Turismo. А онлайн — це явно те, на що роблять ставку Microsoft при просуванні Game Pass.
Рейтрейсинг освітить майбутнє
Кожного разу, коли хтось згадує про рушій ForzaTech, на обличчі фаната серії з’являється усмішка. Розробники працюють із власним рушієм, який вони відшліфовували купу років. Передаю привіт EA та всім тим, кого вони силоміць перевели на Frostbite 3. Тому з усім тим, що було анонсовано, включно з рейтрейсингом, динамічною зміною часу та деталізацією Turn 10 Studios повинні впоратися на відмінно. Тим паче, якщо ми говоримо про гру без відкритого світу, де можна реалізувати куди приємніший та деталізованіший візуал. Не дивно, що у кожному з трейлерів акцент робився й на те, як красиво автомобілі вдаряються в стіни та одна об одну.
Можливо, це одна з причин, чому саме на графіку студія робить ставку в своїх промо-матеріалах. На противагу цьому з’являються побоювання… Розмови про ґеймплейні зміни у розповідях розробників, зокрема Кріса Ісакі, чомусь часто губляться на другому плані. Про них забувають чи вони справді настільки несуттєві? Так, до уже усталеної ґеймплейної формули завжди можна додати декілька особливостей, але в загальному може нічого не змінитися. Тому поки варто орієнтуватися на Forza Motorsport 7, а там буде видно.
Що ти таке, Forza Motorsport?
То чого варто очікувати від Forza Motorsport? Зважаючи на все описане вище: гонковий симулятор зі спрощеним керуванням, де враховуватимуться базові фактори впливу на автомобіль (температура треку, зношення гуми, пошкодження, гонкова тактика тощо). Якщо розробники справді будуть переосмислювати серію, тоді варто очікувати нову самітну кампанію, яка більше не опиратиметься на банальні чемпіонати. Також потрібно удосконалити систему впорядкування заїздів у онлайні до сучасних стандартів. Те, що гра виходить в Game Pass, не повинно стимулювати Turn 10 Studios вичавлювати з гравців усі соки через ґрайнд. Також у жодному разі не варто ставати на граблі карткових бонусів, як це було в Forza Motorsport 7. За візуал можете не переживати, це ж Forza! На рушії ForzaTech та зі закритими треками ця гра точно виглядатиме фантастично. Питання лише в тому, чи зможуть розробники витиснути 120 кадрів/с на Series S і чи вийде гра на Xbox One.
Якщо ви прочитали цей текст і грали щонайменше в одну Forza Motorsport, тоді вам точно є що написати у коментарях. Можливо ви фанат серії? Тоді що хотіли би перенести зі старих частин до її наступної ітерації?
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!