Чого очікувати від Marvel’s Spider-Man?

Автор: Володимир Вітовський @vovatool

Цілий рік Insomniac ховали від нас нову гру про Людину-павука, а на E3 змогли заінтригувати фанатів настільки, що чекати ще один рік буде набагато важче. Ті, хто задивився на чудові картинку та екшн, обов’язково перегляньте запис демо-версії забавки після прочитання цієї статті, адже в ньому приховано набагато більше деталей, ніж ви можете собі уявити. Про все потроху, тому почнемо ми з сюжету, а закінчимо ігроладом, який всі порівнюють із серією Batman: Arkham.

У представленій на E3 версії Marvel’s Spider-Man Павука показують вже дорослим. Це означає, що перед нами довершений супергерой, який визначився зі своєю життєвою позицією та готовий рятувати мешканців міста від чергової загрози. Людина-павук добре вправляється з павутиною, ні секунди не вагаючись щодо свого наступного рішення.

Головним антагоністом демки є Мартін Лі, так званий Містер Негатив. Своє прізвисько він отримав не від зловісного настрою… Найкраще провести паралель з типом знімків, який відтіняє яскраві барви на фото. Таким є і персонаж Лі, який начебто має два “я”. Перше допомагає безхатькам, а інше (Негатив) намагається контролювати місто з допомогою банди “Демонів”. Щодо знедолених людей, то в одній із благодійних їдалень працює тітка Мей, тому якщо Insomniac виконають обіцянку розкрити Павука не лише як супергероя, а й Пітера Паркера, тоді, ймовірно, на нас очікують повчальні діалоги, а може навіть флешбеки до дядька Бена у стилі “велика сила — це велика відповідальність”. Та повернемося до Мартіна Лі, який, до речі, має доволі непогані надздібності. Деякі з них ми побачили під час презентації. Цей чоловік має надлюдську силу, а в одному з коміксів навіть вилікував Едді Брока від раку. Та найважливішим є те, що він здатен пробуджувати лихе “я” інших людей. Такий трюк він начебто почав робити у кінці демо… Цікаво було б подивитися на злу Людину-павука. То Лі головний антагоніст у грі? Містер Негатив хоч і намагається захопити контроль над містом, витіснувши банду Фіска, проте уявити його у ролі головного лиходія важко.

Якщо ви були уважними, то точно побачили рекламний щит з написом “Озборна в мери”. Ось ця людина справді може відповідати за переполох у місті, особливо під час боротьби за такий важливий пост. Наявність в історії Нормана Озборна прямо вказує на Зеленого Гобліна, який не лише наніс безліч шкоди звичайним людям, а й неабияк вплинув на життя Пітера Паркера. Дідько, аж закортіло передивитися стару трилогію фільмів. Історія з Норманом та Гаррі Озборнами заслуговує особливої уваги, але поки що про неї нам лише натякнули.

Insomniac також зробила несподіваний хід, показавши своєрідну сцену після титрів. У ній хлопчина на ім’я Майлз із захопленням знімає на камеру викрутаси Людини-павука. Скоріш за все, це Майлз Моралез, який у коміксах замінив Павука. СПОЙЛЕР! Зробив він це після смерті Пітера Паркера, продовживши таким чином його справу. Та Insomniac стверджують, що надихаються коміксами про Людину-павука, а не збираються їх повністю відтворювати. Зважаючи на це, припустимо, що у грі буде кооператив принаймні на двох гравців (з живим Пітером Паркером). Проте коли все ж дотримуватися канонічної версії, то у кінці забавки головний герой може загинути…

Також Людині-павуку допомагає його подруга Юрі Ватанабі, яка має власну супергеройську історію, але чи одягне вона костюм не відомо.

Тепер до ігроладу. Лише лінивий не порівнював його із серією Batman: Arkham. Мовляв, механіка бою проста, можна використовувати оточення як зброю і тд. Дивно про таке чути, адже боївка у іграх про Людину-павука майже ніколи не була надто різноманітною. Treyarch, Beenox чи будь-яка інша студія, яка бралася за розробку попередніх забавок, майже нічого особливого до них не додавала. Більшість ігор зводилися до кнопки удару, випускання павутини та блоку. Так, порівнювати Marvel’s Spider-Man з творіннями Rocksteady найлегше, але не потрібно говорити, що Insomniac їх копіюють. Ігри про Людину-павука майже завжди були такими ще до появи Batman: Arkham Asylum. Чи у Rocksteady є патент на можливість взаємодії з навколишнім середовищем та технологію “натисніть Х, щоб перемогти”?

Ну, і використання додаткових засобів… Годі, зрозуміло, що ви подумали про ще одну паралель з Бетменом! У Marvel’s Spider-Man протагоніст зможе використовувати надбудови, що так нагадує Павука з останніх фільмів Marvel (особливо очі), з якими цей Пітер Паркер не матиме нічого спільного. Всі прибамбаси він розробив, скоріш за все, сам.

Помітні й елементи стелсу. Не завжди банальна бійка може зіграти вам на руку, проте без неї у подібній грі не обійтися. Знищивши декількох супротивників у демці, надалі головному герою все одно довелося безпосередньо битися з ворогами.

Тішить при цьому й велика концентрація якісних екшн-сцен. Зрозуміло, що Insomniac не показала б сирий шмат ігроладу, але побачене вселяє неабияку надію на майбутнє. Навіть QTE в грі виглядають надзвичайно доречним, ніби без них реально втрачалася частка інтерактивності. Більшість показаних сцен добре зрежисовані, тому демо чимось схоже на уривок із фільму. Ліпше і бути не може! *може*

Відкритий світ для ігор про Павука вже давно не новинка. Питання лише у тому, чи зможуть розробники наповнити його чимось, окрім сюжетних місій. Головного героя також не потрібно ігнорувати. Система прокачки, хоча б на кшталт тієї, що була в The Amazing Spider-Man, вдало вписалася б в загальну картину. Принаймні декілька видів костюмів там точно будуть, що уже підтвердив один із розробників. Круто, якби гравцю дали змогу якось кастомізувати зовнішній вигляд Людини-павука самому, в пристойних рамках, звісно.

Будемо лише сподіватися, що Marvel’s Spider-Man таки добереться до православних гравців, адже раніше проекти подібного масштабу про Людину-павука майже ніколи не оминали ПК. Ми побачили надзвичайно амбітний проект, який Insomniac просто не мають права запороти. Це уже не Ratchet & Clank або Sunset Overdrive, а замах на створення однієї з найвдаліших супергеройських ігор.

Останні статті

Космічний Примарний Вершник, Міз Марвел, Серед Овець — Дайджест коміксів #15

Автор: Владислав Папідоха

Міз Марвел

15 ігор, які варто придбати на розпродажі Steam менш як за 100 гривень

Автор: Сергій Мельник

Batman Arkham Knight

Формування кіберспортивної сцени Valorant

Автор: Олександр Бойко

Робокоп проти Термінатора: Згадати все

Автор: Микола Єрьомін

Що показали на PC Gaming Show 2020

Автор: Сергій Мельник

Mafia Remake

Що показали на Summer of Gaming (День Третій)

Автор: Сергій Мельник

Total War: Troy

Що показали на Summer of Gaming (День Другий)

Автор: Сергій Мельник

XIII

Що показали на PlayStation 5 — The Future of Gaming

Автор: Сергій Мельник

PlayStation 5