web analytics

Чому покоління PlayStation 5 і Xbox Series виявилося непотрібним?

Консолі дев’ятого покоління PlayStation 5 і Xbox Series X|S почали свій четвертий рік життя, проте темпи їх продажів повільніші, порівняно з попередницями. Гравці не бачать сенсу купувати їх, оскільки більшість ігор досі виходить на PlayStation 4 й Xbox One, 4К/60 fps так і не стали стандартом, скільки би хто обіцяв, тож зрештою всі переваги звелися до SSD і швидших завантажень. Якось замало для «нового покоління», чи не так?

Том Гендерсон з Insider Gaming повідомляє, що 48% гравців у Call of Duty на PlayStation досі використовують PS4. Через це прийдешня Call of Duty Black Ops 6 навряд чи би виходила лише на поточному поколінні консолей. Інформацію підтверджує й витік з торгової мережі GameStop, де вказано, що гра також матиме версії для PlayStation 4 й Xbox One.

Канадський блогер Zenkai Goose зняв 22-хвилинне відео, в якому розповів про причину стагнації консолей дев’ятого покоління й можливий негативний вплив на консольний ринок у майбутньому.

За його словами, найочевидніша й найголовніша проблема — відсутність ігор, заради яких ти хотів би придбати консоль нового покоління. Якщо не враховувати ремейки, ремастери й кросгенні проєкти, то виходить дуже скромний список: Marvel’s Spider-Man 2, Star Wars Jedi: Survivor, Final Fantasy XVI, Ratchet & Clank: Rift Apart і ASTRO’s PLAYROOM. Саме ці 5 ігор формально відповідають вимогам консольних гравців.

Для порівняння блогер зробив ілюстрацію, скільки нових ігор вийшло на 7 поколінні (Xbox 360, PlayStation 3, Wii) за той же термін. Врахуйте, що на той час розробники мали в рази гірший інструментар, слабше залізо, для якого створювалися ігри й меншу кількість фахівців, бо індустрія була навіть близько не так розвинена.

Проте навіть якщо з 2025 гучні релізи від великих студій почнуть виходити виключно на дев’ятому поколінні, то може виявитися що це занадто пізно, оскільки, за чутками, Microsoft планує випуск наступного покоління Xbox у кінці 2026 року. Тоді ж і Sony зі своєю PlayStation 6 підтягнеться, що змусить людей обирати між поколінням, на яке тільки почали виходити ігри, заради яких ти дійсно хочеш узяти консоль, і більш сучасними консолями, на яких вони йтимуть краще. Інакше кажучи, почне повторюватися ситуація з восьмим і дев’ятим поколіннями.

Наразі ж відсутність суттєвих переваг і обширної бібліотеки актуальних ігор не змушує гравців задаватися питанням: “А чи потрібна мені консоль?”, що напряму видно по їхніх продажах, які значно відстають навіть від минулого покоління. Сьогодні гравці по всьому світу з більшим бажанням обирають ПК як ігрову платформу, аніж ігрові консолі, що напряму говорять ті ж самі опитування на IGN.

А яку платформу саме для ґеймінгу ви обрали?

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

«Це як F-22 і танк “Абрамс”» — розробники DOOM: The Dark Ages порівняли її з DOOM Eternal

doom the dark ages

Call of Duty: Black Ops 6 не займатиме 310 ГБ

p.ua.call of duty black ops 6

«Створити консоль можна швидше, ніж гру». Архітектор PS5 не хоче зростання циклу розробки відеоігор

Марк Церні

Доповнення Shattered Space виправить найбільшу проблему Starfield

starfield shattered space

Call of Duty: Black Ops 6 переосмислить керування героєм та не працюватиме без інтернету

p.ua.call of duty black ops 6

S.T.A.L.K.E.R. 2, Doom The Dark Ages та Gears of War. Підсумки Xbox Games Showcase 2024

p.ua.xbox games showcase 2024

Astro Bot стане першою грою Sony з офіційною українською локалізацією!

astrobot

ПК-версія The Last of Us Part 2 вже готова і може вийти в 2025

tlou2