Привіт! Сьогодні у нас на огляді не ноутбук, а цілий бандл, я б навіть сказав, “ґеймерський стартерпак” що складається з нотбука Acer Nitro V 15 та ось такого от контроллера Nitro NGR300. Це перший ноутбук від Acer з процессором AMD у мене на огляді, тож мені чи не цікавіше за вас, любі глядачі, що ж такого проривного пані Ліза Су наробила в мобільних Ryzen. Сідайте зручніше, будемо розбиратись разом.
Що в коробці?
Як не дивно, в основній коробці у нас, власне, ще дві коробки. Одна з ноутбуком, а інша — з ґеймпадом Nitro NGR300. В середині маленької коробки нас зустріне сам контролер та інструкція з гарантією. В коробці побільше ж у нас ноутбук, інструкція, міжнародна гарантія разом із стікерами та блок живлення на 135W.
Корпус
Зустрічає нас Acer Nitro V 15 своїм стильним та мінімалістичним корпусом. Серія Nitro V це загалом дуже класна штука, бо Acer відкинули все що здорожчувало потужні ґеймерські ноутбуки, так щоб при цьому не втратити в продуктивності. Про “ґеймерськість” на сірій кришці ноутбука може сказати лише рубаний шрифт логотипу Nitro. До речі, ЯК ЖЕ ОХРІНЕЗНО він переливається на світлі, я просто не можу надивитись…
Ззаду та з боків у нас порти та стримані отвори для видуву гарячого повітря. Ніякого RGB та агресивних кольорових акцентів чи форм. Товщина ноутбука — 23.5 мм, вага — 2.1кг.
Екран
Щойно ви відкриєте ноутбук, вас зустріне екран. У нас тут FullHD IPS панель з частотою оновлення 144Гц. Співвідношення сторін — класичні 16:9. Рамки невелики, під екраном у нас теж невеличкий логотип Nitro. Завдяки тому що діагональ тут 15.6 дюймів, його роздільної здатності якраз вистачає щоб і пограти, і продуктивно попрацювати, і при цьому не сильно перейматись через те що роздільної здатності замало чи забагато для кожного з цих занять. Ось так на цьому екрані виглядає UFO-тест та чорний екран в темній кімнаті без світла.
Частота в 144Гц дасть вам можливість не перейматись за “актуальність” даних на екрані під час перестрілок в онлайн-шутерах і зосередитись на прямоті ваших рук. Синглові ігри теж зможуть задіяти цей екран на повну завдяки DLSS Frame Generation, про це трохи згодом. Для споживання контенту та якогось базового монтажу якості цієї IPS панелі буде достатньо, але для серйозної роботи краще підключити спеціалізований зовнішній дисплей.
Вебкамера
Вебкамера тут 720p 30FPS. Вона разом із двома мікрофонами підтримують класичні для Acer технології покращення звуку та відео, Purified Voice та Temporal Noise Reduction. Ось так вони виглядають і звучать в сприятливих та не дуже умовах. Для робочих зідзвонів чи дзвінків друзям — чудово підійде.
Клавіатура та тачпад
Клавіатура тут повноцінна, але трохи зменшена у розмірах. Присутнє українське гравіювання, що просвічується. Підсвітка білого кольору не видасть людям, що проходять повз, що під клавіатурою заховане ґеймерське залізо. Нампад, хоч і зменшений, але присутній. Стрілочки також зменшені з половинчастими вверх-вниз. Проте це не аж сильно критично, бо для платформерів чи гонок у нас в комплекті є ґеймпад! Відчуття від тайпінгу приємні, є чітка тактильна віддача, пальці не “тонуть”. Функціональний ряд клавіатури класично заремаплений на різноманітні медіа клавіші. Також присутня кнопка виклику ПЗ Nitro Sense.
Тачпад немаленький, має сертифікацію Microsoft Precision, підтримує жести кількома пальцями.
Геймпад Nitro NGR300
Одним з крутецьких доповнень до цього ноутбука є, власне, ґеймпад Acer Nitro NGR300. Контроллер має Xbox-івську розкладку та “змішану” легенду: XYAB, але бампери та аналогові тригери підписані як L1 R1 та L2 R2 відповідно. Форма теж нагадує боксівський геймпад, але трошки більш “прямокутна”. В руках тримати приємно, нічого ніде не ріже руку, тощо тощо. Дизайн чимось нагадує “лімітку” Xbox Cyberpunk Edition, особисто мені таке заходить більше ніж “просто чорний контроллер”. Підключається він по TypeC та Bluetooth, як до ПК, так і до мобільних пристроїв на базі Android чи iOS. Якщо ви ніколи раніше особливо не грали в ігри на ґеймпаді — просто повірте, це зовсім інший досвід. Грати в гонки, платформери, файтинги та будь-яку гру від третьої особи, будь то Resident Evil, Silent Hill чи якийсь Assassin’s Creed стає НАБАГАТО комфортніше. Більше ніяких проблем з тим що ви йдете швидше чи повільніше за ціль супроводу, а машина не рухається ривками. Живиться контроллер від двох АА батарейок. З “традиційного” для неофіційних ґеймпадів від відповідних платформ тут є кнопка та режим Турбо, коли затискання клавіші відповідає її періодичному натисканню. Може бути корисним для якихось QTE де треба швидко і багато повторювано натискати кнопку абощо.
Софт Nitro Sense
ПЗ Nitro Sense, що може бути викликаним за допомогою окремої кнопки на клавіатурі має всі вже звичні для ноутбуків Acer функції. За два кліки можна вибрати потрібний режим продуктивності, щоб розігнати ноут для найвищої продуктивності чи навпаки, увімкнути тихий режим та BlueLight Shield щоб і очам, і вухам було приємно. Також, як завжди, можна налаштувати режим зарядки акумулятора, промоніторити стан системи та поточні показники кулерів/частот, тощо тощо.
Порти та бездротові можливості
Портів тут повний “джентльменський набір”. Зліва порт зарядки, гігабітний Ethernet, HDMI 2.1, 2 USB 3 Gen 1 Type A, один з яких підтримує заряджання гаджетів коли ноут вимкнено, та USB 4 Type C з каналом на 40 Гбіт, підтримкою DisplayPort та зарядкою. Справа у нас 3.5мм комбінований аудіо-джек, ще один USB 3.2 Gen 1 та замок Кенсінгтона.
За бездротові можливості у нас відповідає WiFi 6 модуль MediaTek MT7921 з підримкою 2×2 MU-MIMO та Bluetooth 5.1.
Що по залізу?
Залізо в моєму екземплярі прям “ідеальний середнячок з палати мір та вагів”. 6 ядерний процессор AMD Ryzen 5 7535 HS з базовою частотою в 3.2ГГц та бустом до 4.55ГГц, Цей процесор є представником архітектури Zen3+ та, очікувано, має вбудовану графіку Vega від AMD. Він потягне будь-які сучасні ігри та робочі задачі.
16 ГБ DDR5 оперативної пам’яті плашками формату SODIMM з частотою 4800 MT/s, звісно ж, в дуалканалі. ОЗУ можна замінити за потреби до 32 ГБ, але цей процессор підтримує частоти не вище 4800 МГц, тож будьте обачні та не переплачуйте за швидшу пам’ять.
SSD в моєму екземплярі на 480 ГБ NVMe на 4 лінії PCIe Gen4, але в ноуті присутній слот для другого SSD.
Як і в інших не-топових моделях за всі гроші що були у нас на огляді, він обмежений чотирма лініями стандарту PCIe Gen3. І якщо ви плануєте встановлювати ВСІ ІГРИ як тільки отримаєте цей ноут — можливо захочете таки доставити другий SSD у вільний слот. Бо як би нам не хотілось, але ігри важать все більше і більше, так скоро на цей 480 ГБ диск влазитиме лише одна єдина CoD: Warzone. Але не переживайте, під ігри та монтаж якраз за очі вистачить PCIe Gen3 швидкостей, а такі “старіші” диски коштують на порядок дешевше. Тож, як на мене — win-win situation.
За дискретну відеокарту у нас відповідає RTX 4060 з 8ГБ відеопам’яті та TGP 75Вт. Як і всі відеокарти 40 покоління від NVIDIA вона підтримує DLSS 3.5 з генерацією кадрів, G-Sync, Advanced Optimus і все таке інше. Її “чистої” потужності вистачить з головою для FullHD ґеймінгу, а фреймген так взагалі виведе число кадрів за позначку в 100 і ви отримаєте плавнюсіньку картинку і використаєте на повну 144 Гц екран.
Результати в іграх
Ось такі результати я отримав в іграх:
*всі цифри взяті з бенчмарків відповідних ігор де це було можливим, результати є середнім арифметичним 5 прогонів.
Враховуючи що тут у нас доволі непогана вбудована графіка, а саме Radeon 660M, я прогнав бенчмарки і на ній також, хоч і на низьких налаштуваннях графіки. Результати перед вами і вони, чесно кажучи, вражають. 30 кадрів у “серйозних” тайтлах та 60+ в кіберспортивній CS2 — це прям ОГО.
Результати в монтажці
Для тесту монтажу я використав останній випуск Порадника Ґеймера. На моєму пк з Ryzen 5900x та RTX 3090 рендер ПҐ у 4K 60 FPS та H.264 кодеці зайняв 7хв 4сек на GPU та 9 хв 3 сек на CPU. Цей ноутбук впорався з поставленою задачею за 11хв 16 сек на дискретній відеокарті, 12 хв 29 сек на вбудованій графіці, та 15 хв 50 сек на процесорі відповідно.
Охолодження та шум
За охолодження у нас відповідає 3 теплотрубки, 2 з яких відведені під процесор та відеокарту, а ще одна — лише під відеокарту. Охолоджують наш мідний радіатор два кулери. Для свого заліза цієї системи охолодження вистачає за очі, тротлінгу нема, що проц, що відеокарта працюють “на всі гроші” та утримують свої високі частоти.
Батарея
Батарея тут на 4 комірки, ємністю 57 Вт*год. Виробник заявляє про 7.5 годин перегляду відео від одного заряду. У нас з вами є свій традиційний тест, а саме — нескінченний бенчмарк F1 24 в екомоді, як приклад ігрового чи робочого навантаження. Цей ноутбук пропрацював від одного заряду 1 годину 42хв з використанням дискретної відеокарти. Перехід на вбудовану графіку дав нам 2 год 15 хв від батареї. Враховуючи що ми все ще отримували своїх 30 FPS — результат доволі непоганий. Заряджати батарею можна як через DC IN порт комплектним блоком живлення на 135Вт, так і через USB4 порт, на якому обмеження буде вже 65Вт.
Висновки
Цей комплект з ноутбука Acer Nitro V 15 та ґеймпаду Nitro NGR300 мені прям дуже сподобався. Залізо ідеально збалансоване, щоб і попрацювати, і пограти можна, і ціна була не захмарна. Корпус стильовий, портів на будь-який смак багато. Вбудована в процесор графіка — моя повага. Те що бандл з ґеймпадом ще й дешевше за просто ноут — це взагалі пушка. Я знаю ну дуже багато людей що притримуються думки про “ґеймпади це щось для консольщиків, СПРАВЖНІ ҐЕЙМЕРИ грають на клавомиші” і мені за них сумно, бо вони втрачають багато хорошого. Так, на клавіатурі з мишкою зручніше грати в стратегії чи шутери, але платформери, гонки, будь-які екшени від третьої особи — все це розробляється, в першу чергу, саме під консолі та ґеймпад. І грати в них на ґеймпаді — це якраз отой омріяний “досвід який задумували розробники”. А з цим ноутом та контроллером ви отримуєте найкраще з двох світів одночасно! Якщо у вас щодо цього якісь інші думки — пишіть їх в коментарі.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!