Чутка: Microsoft планує придбати Electronic Arts (і Valve також)

Ресурс Polygon опублікував інформацію від близького до Microsoft джерела, згідно з якою Microsoft накопичила пристойну суму (близько $130 млрд.) та задумалася над розширенням своїх активів. Мова передусім іде про придбання Electronic Arts, проте у переліку можливих “цілей” також перебувають Valve та PUBG Corp. Ключове питання: «Навіщо їй це потрібно?».

На вихідних Microsoft повідомила про плани дещо змінити умови підписки Game Pass. Згідно з новою політикою, за доволі скромну ціну користувачі отримуватимуть доступ до великої бібліотеки ігор на Xbox One та Xbox 360, а також — увага! — до ексклюзивів консолі у день релізу. По суті, це такий собі аналог Netflix: оформивши підписку, ви отримуєте необмежений доступ як до всієї бібліотеки сервісу, так і до нових фільмів/серіалів у момент їхнього виходу.

Ця новина спровокувала шквал як хороших, так і не дуже відгуків. Зокрема, один із британських магазинів відмовиться продавати Xbox One, якщо Microsoft вдасться до таких змін, тому що тоді ніхто не купуватиме в них ігри для цієї консолі. Отакий-от назріває переворот консольного ринку.

Статистика показує, що середньостатистичний консольний ґеймер впродовж одного покоління купує близько 10 ААА-новинок за повну ціну (а це, нагадаємо, $60). Здебільшого люди обирають або перепродані диски, або підписку на Gold/Plus-сервіси, які регулярно підкидають вам хіти минулих років. За таких умов для простого користувача Game Pass буде однозначним вибором: за $9.99 на місяць уже можна отримати доступ до понад 100 ігор, а згодом перелік поповнять ще десятки ігор, зокрема свіжі ексклюзиви. Голосування на західних ресурсах показують, що приблизно 50 % користувачів Xbox One однозначно її оформлять, а ще 20 % подумають над цим.

І все одно, чому EA? 

По-перше, це видавництво із великою кількістю підконтрольних студій та величезним набором IP. По-друге, навіть у темні часи (тобто всі роки існування Xbox One) EA залишалася максимально лояльною до консолі “майків”. Звісно, до повної ексклюзивності основних крос-платформових серій EA навряд чи дійде, проте Microsoft отримає можливість розширити бібліотеку Game Pass для Xbox One та кілька місяців ексклюзивного статусу для всіляких FIFA, NFS, Battlefield тощо.

Проте не слід забувати, що поки це всього лише чутки (на що має натякати згадка про Valve, діяльність якої взагалі суперечить ідеї GamePass), і тільки час покаже, чи укладе Microsoft угоду, яка прогримить на весь світ, вийшовши далеко за межі ігрової індустрії.

Читайте також

Respawn показали Jedi Fallen Order

Підсумки березня: важкі часи Ґейба, нова Stadia, пластикові вбивці [Подкаст]

Detroit: Become Human

За операційну систему Windows доведеться платити щомісяця

Epic Games викуплять права на Apex Legends у EA

Valve показала редизайн бібліотеки Steam та Steam Events

Valve показала редизайн бібліотеки Steam та Steam Events

Valve закручує вентилі — PlayNews #361

Artifact

Steam оголосив свій список найприбутковіших та найпопулярніших ігор 2018 року

Огляд Battlefield V

Battlefield V

Популярне