Чутки: Valve працює над консоллю, що нагадує Nintendo Switch

За інформацією порталу Arstechnica, компанія Valve тихцем розробляє портативний ПК, що за формфактором схожий на Nintendo Switch. Консоль працюватиме на якомусь з дистрибутивів Linux та запускатиме доступні для платформи ігри. А виробництво планують запустити вже до кінця цього року.

Один з членів команди SteamDB помітив у вівторок зміни у коді Steam, що натякають на новий пристрій — “SteamPal”. Схожа ситуація була у вересні минулого року, коли у коді знайшли згадки невідомого “Neptune”, що йшов частиною фрази “Neptune Optimized Games” (оптимізовані під Neptune ігри, пер.). Тоді кодо-нишпорки вирішили, що це ниточки до нового покоління Steam-контролера або іншого ґеймпаду. Втім, віднедавна з різних перевірених джерел почали надходити чутки, буцімто вентильна компанія розробляє залізяччя, що по функціоналу ширше, ніж пристрій вводу.

За даними інсайдерів, консоль візуально схожа на Nintendo Switch і також оснащена сенсорним екраном. Втім, у випадку “SteamPal”, контролери намертво прикріплені до корпусу. Проте компанія планує зробити консоль “переносною”, удома чи в готелі ви зможете грати на великому екрані через USB Type-C, а у дорозі на штатному екрані портативки. Буде це одна стала конфігурація для всіх чи кілька, різної потужності, на вбирі — не відомо. Однак консоль, за даними, все ще на етапі прототипування, тому все може змінитися до офіційного анонсу.

Ймовірно, саме на цей пристрій натякав Ґейб під час нещодавнього виступу у Ново-Зеландській школі, коли ухилився від питання про можливі майбутні релізи Valve для консолей.

Ви отримаєте відповідь до кінця року… і це буде не те, чого ви очікуєте. Ви скажете: “Ага! Тепер ясно про що він говорив”

Ґейб Ньюелл, співзасновник та виконавчий директор Valve

Окремо слід звернути увагу на обрану для консолі ОС — Linux. Valve продовжує гнути свою лінію щодо використання платформи у якості ігрової. Хоч темп руху в цей бік не вражає, компанія уже досягла значних успіхів. Зокрема свою роль зіграв Proton, розроблений торік в колаборації з творцями Wine, цей програмний прошарок дозволяє з достатньою ефективністю запускати на Linux розроблені під Windows ігри.

“SteamPal” не перша спроба створення портативного ПК для ґеймінгу. Після успіху Nintendo Switch, чимало компаній намагалося відірвати шматок торту і створювало свої продукти схожого типу. Серед них порівняно впізнаваними стали Alienware Concept UFO (поки не пішов у серію) та GPD Win (пережив дві ітерації і зараз йде збір коштів на створення третьої). Їх об’єднує і водночас вирізняє на фоні “SteamPal” одна особливість — усі вони працюють під Windows-платформою. Втім, жоден з них не став справді масовим. Основна причина — ціна на вдалі моделі. Той же GPD Win 3 за передзамовленнями коштує близько $1000, що важко порівнювати з цінником у $250 на Nintendo Switch, хай навіть ігри на ПК і дешевші.

Поки вентильній компанії не особливо щастило з гардверними релізами для широкої публіки. Чи стане “SteamPal” приємним винятком і чи станеться він узагалі — покаже час. Як фанат портативного ґеймінгу, з захватом дивлюся в цей бік і уже запалений бажанням випробувати пристрій. А як вам така перспектива?

Читайте також

Влада Швеції заборонила проводити The International з Dota 2

Стали відомі дати літнього розпродажу в Steam

У Steam триває черговий фестиваль демоверсій

Steam

Продовження Legend of Zelda: Breath of the Wild вийде у 2022 році

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2

Процесорами від AMD користується 30% гравців Steam

AMD Ryzen

Стрім Miitopia

Miitopia

Завдяки модмейкерам у Half-Life: Alyx з’явився мультиплеєр

Half-Life: Alyx

Нові гравці у CS:GO не отримуватимуть звання і досвід, доки не заплатять

Counter-Strike: Global Offensive

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: