Чутки: Valve працює над консоллю, що нагадує Nintendo Switch

За інформацією порталу Arstechnica, компанія Valve тихцем розробляє портативний ПК, що за формфактором схожий на Nintendo Switch. Консоль працюватиме на якомусь з дистрибутивів Linux та запускатиме доступні для платформи ігри. А виробництво планують запустити вже до кінця цього року.

Один з членів команди SteamDB помітив у вівторок зміни у коді Steam, що натякають на новий пристрій — “SteamPal”. Схожа ситуація була у вересні минулого року, коли у коді знайшли згадки невідомого “Neptune”, що йшов частиною фрази “Neptune Optimized Games” (оптимізовані під Neptune ігри, пер.). Тоді кодо-нишпорки вирішили, що це ниточки до нового покоління Steam-контролера або іншого ґеймпаду. Втім, віднедавна з різних перевірених джерел почали надходити чутки, буцімто вентильна компанія розробляє залізяччя, що по функціоналу ширше, ніж пристрій вводу.

За даними інсайдерів, консоль візуально схожа на Nintendo Switch і також оснащена сенсорним екраном. Втім, у випадку “SteamPal”, контролери намертво прикріплені до корпусу. Проте компанія планує зробити консоль “переносною”, удома чи в готелі ви зможете грати на великому екрані через USB Type-C, а у дорозі на штатному екрані портативки. Буде це одна стала конфігурація для всіх чи кілька, різної потужності, на вбирі — не відомо. Однак консоль, за даними, все ще на етапі прототипування, тому все може змінитися до офіційного анонсу.

Ймовірно, саме на цей пристрій натякав Ґейб під час нещодавнього виступу у Ново-Зеландській школі, коли ухилився від питання про можливі майбутні релізи Valve для консолей.

Ви отримаєте відповідь до кінця року… і це буде не те, чого ви очікуєте. Ви скажете: “Ага! Тепер ясно про що він говорив”

Ґейб Ньюелл, співзасновник та виконавчий директор Valve

Окремо слід звернути увагу на обрану для консолі ОС — Linux. Valve продовжує гнути свою лінію щодо використання платформи у якості ігрової. Хоч темп руху в цей бік не вражає, компанія уже досягла значних успіхів. Зокрема свою роль зіграв Proton, розроблений торік в колаборації з творцями Wine, цей програмний прошарок дозволяє з достатньою ефективністю запускати на Linux розроблені під Windows ігри.

“SteamPal” не перша спроба створення портативного ПК для ґеймінгу. Після успіху Nintendo Switch, чимало компаній намагалося відірвати шматок торту і створювало свої продукти схожого типу. Серед них порівняно впізнаваними стали Alienware Concept UFO (поки не пішов у серію) та GPD Win (пережив дві ітерації і зараз йде збір коштів на створення третьої). Їх об’єднує і водночас вирізняє на фоні “SteamPal” одна особливість — усі вони працюють під Windows-платформою. Втім, жоден з них не став справді масовим. Основна причина — ціна на вдалі моделі. Той же GPD Win 3 за передзамовленнями коштує близько $1000, що важко порівнювати з цінником у $250 на Nintendo Switch, хай навіть ігри на ПК і дешевші.

Поки вентильній компанії не особливо щастило з гардверними релізами для широкої публіки. Чи стане “SteamPal” приємним винятком і чи станеться він узагалі — покаже час. Як фанат портативного ґеймінгу, з захватом дивлюся в цей бік і уже запалений бажанням випробувати пристрій. А як вам така перспектива?

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Nintendo хоче засудити розробників емулятора Switch

маріо

Розробники серії SteamWorld втратили 60 млн доларів за 2023 рік

steamworld headhunter

Xbox і Nintendo обмінялися ексклюзивами: підсумки лютневого Nintendo Direct

grounded

Понад 500 ігор Steam заробили більше 3 млн дол. у 2023 році

p.ua.ai steam

Філ Спенсер хоче бачити ігри Sony й Nintendo на Xbox

helldivers 2

Карткова гра Balatro отримала найкращі оцінки серед релізів 2024 року

Balatro

Розробники Pokémon анонсують нову гру цього тижня на Nintendo Direct Mini

Nintendo switch

4 гри Xbox вийдуть на інших платформах, але ексклюзиви нікуди не зникнуть

xbox ps switch

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: