Чим здивує XV Міжнародний ВІННИЦіЯнський кінофестиваль?

Міжнародний ВІННИЦіЯнський кінофестиваль, що він спеціалізується на комедійному та пародійному кінематографі відбувається у Вінниці вже в 15-й, ювілейний раз. У 13-е у 2019 році, фестиваль влучно висміяв упередження щодо цього числа, однак найскладніше було зовсім не в цих містичних умовах. Минулоріч через пандемію фестивалю довелося змінити традиційне місце проведення, вінницький Майдан Незалежності, на палац мистецтв “Зоря”. Та й дати проведення  (що вони традиційно наближені до Дня міста Вінниці) було зміщено аж на жовтень з вересня. Запрошені гості віщали з екрану, а в залі замість глядачів сиділи повітряні кульки з обличчями. Окрім них  — акредитована преса, серед якої був і я (як представник PlayUA). Матеріал з цього ніяк не виходив, бо я ніяк не міг сформулювати свої враження…

…і на фоні цього саме по собі проведення фестивалю було в хорошму сенсі дивом, навіть з певним цілющим ефектом. В рік, коли у всіх щось пішло шкереберть, а плани руйнувалися то через COVID-19, то через “постковідне” (який подекуди дає хронічну втому на півроку) організатори на чолі з невтомним Євгеном Майдаником знайшли спосіб провести фестиваль з гідним його статусу закриттям. А головне  — надією на повноцінне повернення у 2021 році.

І таке повернення сталося: фестиваль відкрився 18 серпня, а вже 10 вересня відбудється урочиста церемонія нагородження, яка також буде транслюватися на офіційному сайті. Вона повернеться на Майдан Незалежності, а ще матиме по собі святкування одразу двох ювілеїв, адже окрім 15-ї річниці самого кінофесту стане ще й головним святкуванням 25-ї річниці культового “Шоу довгоносиків”, про яку ми писали окремо. Ведучими фестивалю з цього приводу будуть одразу три зірки цього шоу з великої букви “Ш” — Віктор Андрієнко, Валентин Опалєв і Василь Бендас. Крім них на свято (відвідати яке матимуть згоду усі охочі вінничани та гості міста) звітають поет, письменник та актор Арадій Гарцман (серед іншого автор легендарних текстів пісень для “Острову скарбів” Давида Черкасського), зірки “Джентльмен-Шоу” Олег Філімонов та Яніслав Левінзон, актор та співак Євген Чепурняк, дует “Володимир і Великий” (Валентин Сергійчук та Володимир Жогло), а також гурт “Лесик і Карпо”. З їх рук призери фестивалю отримають вже легендарних золотих летючих слонів.

Фестиваль є частиною і фактичним початком святкування Дня міста Вінниці, який зазвичай святкують у другу суботу вересня.

Читайте також

Чому закрили перший кінотеатр Вінниці?

kinoteatrimkotsyubynskogo

Культовий роман Любка Дереша “Трохи пітьми” стане фільмом

Любко Дереш

Перший в Європі фестиваль іноваційного кіно KINNOVATION-2021 завершився в Дніпрі

“Я, “Побєда” і Берлін”: вийшов перший тізер-трейлер фільму за мотивами повісті Кузьми Скрябіна

Кузьма Скрябін

У Дніпрі пройде фестиваль інноваційного кіно KINNOVATION

VR

“Повернення”: що буде з унікальним кінотеатром посеред Вінниці

Фестиваль 7+7: фільми кращих режисерок Великобританії та України покажуть безкоштовно

Автокінофестиваль FESTinCAR2021 пройде у Дніпрі 24-26 вересня

Автокінофестиваль

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: