Чим здивує XV Міжнародний ВІННИЦіЯнський кінофестиваль?

Міжнародний ВІННИЦіЯнський кінофестиваль, що він спеціалізується на комедійному та пародійному кінематографі відбувається у Вінниці вже в 15-й, ювілейний раз. У 13-е у 2019 році, фестиваль влучно висміяв упередження щодо цього числа, однак найскладніше було зовсім не в цих містичних умовах. Минулоріч через пандемію фестивалю довелося змінити традиційне місце проведення, вінницький Майдан Незалежності, на палац мистецтв “Зоря”. Та й дати проведення  (що вони традиційно наближені до Дня міста Вінниці) було зміщено аж на жовтень з вересня. Запрошені гості віщали з екрану, а в залі замість глядачів сиділи повітряні кульки з обличчями. Окрім них  — акредитована преса, серед якої був і я (як представник PlayUA). Матеріал з цього ніяк не виходив, бо я ніяк не міг сформулювати свої враження…

…і на фоні цього саме по собі проведення фестивалю було в хорошму сенсі дивом, навіть з певним цілющим ефектом. В рік, коли у всіх щось пішло шкереберть, а плани руйнувалися то через COVID-19, то через “постковідне” (який подекуди дає хронічну втому на півроку) організатори на чолі з невтомним Євгеном Майдаником знайшли спосіб провести фестиваль з гідним його статусу закриттям. А головне  — надією на повноцінне повернення у 2021 році.

І таке повернення сталося: фестиваль відкрився 18 серпня, а вже 10 вересня відбудється урочиста церемонія нагородження, яка також буде транслюватися на офіційному сайті. Вона повернеться на Майдан Незалежності, а ще матиме по собі святкування одразу двох ювілеїв, адже окрім 15-ї річниці самого кінофесту стане ще й головним святкуванням 25-ї річниці культового “Шоу довгоносиків”, про яку ми писали окремо. Ведучими фестивалю з цього приводу будуть одразу три зірки цього шоу з великої букви “Ш” — Віктор Андрієнко, Валентин Опалєв і Василь Бендас. Крім них на свято (відвідати яке матимуть згоду усі охочі вінничани та гості міста) звітають поет, письменник та актор Аркадій Гарцман (серед іншого автор легендарних текстів пісень для “Острову скарбів” Давида Черкасського), зірки “Джентльмен-Шоу” Олег Філімонов та Яніслав Левінзон, актор та співак Євген Чепурняк, дует “Володимир і Великий” (Валентин Сергійчук та Володимир Жогло), а також гурт “Лесик і Карпо”. З їх рук призери фестивалю отримають вже легендарних золотих летючих слонів.

Фестиваль є частиною і фактичним початком святкування Дня міста Вінниці, який зазвичай святкують у другу суботу вересня.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Конфліктологія українського кіно: чому Шевченківську премію цьогоріч не отримає не лише “Памфір”, а взагалі жодна стрічка

Безкоштовні книжки про українське мистецтво від «Мистецького Арсеналу»

arsenal03

Першопроходці в інший світ: Як наші життя змінює перша смерть у відомих колективах

1993

Суспільне Медіатека: унікальний онлайн-архів відео та аудіо доступний в режимі бета-версії

Суспільне Медіатека

Довгоочікуваний український нуар “Генделик” виходить в широкий прокат 16 листопада

Генделик

“Мої думки про кіно”: відомий український режисер Антоніо Лукіч завів канал на YouTube

Мої думки про кіно

Український режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук підписав контракт з американським агентом

Дивіться “Літургію протитанкових перешкод” Дмитра Сухолиткого-Собчука безкоштовно на сайті The New Yorker

Літургія протитанкових перешкод

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: