web analytics
Stray

Наступне відео

Не купуй новий монітор поки не подивишся це відео — Огляд монітора Prologix GM2424HD

prologix gm2424hd ty 01

COTY — Огляд Stray

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Ви любите киць. Навіть якщо потерпаєте від алергії чи бува злюнькаєтеся на їхню безпардонність та необережність у поводженні з вазонками, встояти перед їхньою чарівливістю неможливо. Ото й розробники з BlueTwelve Studio люблять киць аж так, що зробили про одну з них гру й доручили пухнастику важливу долю порятунку громади роботів.

Світ Stray — це кількарівневе місто, що колись збудували люди, щоби сховатися від довколишнього світу. Порятуватися не вийшло, тож тепер його населяють колишні роботи-помічники та небезпечні істоти, що виглядом нагадують зменшених гедкрабів. І наша мета як найменш обмеженої умовностями та найспритнішої тутешньої істоти — відкрити величезний дах міста, який захищає його від сонячних променів, і тим самим знищити дивних злих істот та привнести трішки світла в життя андроїдів.

Місто красиве. Кожна локація має свої візуальні особливості, ефективно транслює звички та правила тутешніх мешканців, а також просто милує око. Це ніяке не кіберпанкове місто, як всі повадилися розповідати після першого трейлера. Радше постапокаліптичне, і ви не раз ловитимете візуальні паралелі з The Last of Us. Особливо мені припало до смаку друге «містечко», що розмістилося між місцевими нетрями й підземкою. Його вертикальна структура та розміщення по центрі невеликого каналізаційного озера створює затишок, яким насолоджуються тутешні мешканці та який вловив я.

Поки геройствуватимете, можна займатися найважливішим — звичайними котячими справами. Адже ми сюди не роботів від нудьги рятувати прийшли, а бродити туди-сюди в подобі руденької киці. Там килим не подертий, тут книжки стоять надміру рівно… бісить. А ще як собі відмовити в можливості погасати туди-сюди та понявчати просто так? Опісля можна й поспатоньки десь на затишних подушечках, обовʼязково ніжно муркочучи в ґеймпад. Stray шалено круто справляється зі своїм головним завданням — тішити можливістю керування кицею. Головна героїня добре виглядає, чудово рухається, вишукано скидає з дахів горщики і не менш вправно ластиться об ноги обурених безладом роботів. Варіантів цих активностей небагато, та як для гри на 4 години — цілком вдосталь.

Очікувати неабияких випробувань не слід. Навіть керування тут заледве задіює всі кнопки ґеймпада. Знай собі шукай оптимальні маршрути, щоби прострибунькати своїми крихітними лапками по них вперед. А поза тим тікай від поганців, пали поганців, а також гуляй тутешніми містами в пошуках наступного етапу історії. Приємно те, що гра не дає вам дороговказів, тільки настанови, мов «Ти шукаєш щось велике, кругле й синє». Далі розбирайся сам. Приваблюючи шалену кількість незвиклих до ігор людей своїм концептом, Stray разом із тим не втрачає своєї привабливості для досвідчених гравців.

Stray — cправді дуже коротка пригода. Не встигнеш озирнутися, а ось вже й фінал. Та ця компактність не розчаровує, бо фактично за межами своєї «котячості» їй не сильно й є чим хвалитися та що показувати. Так, нам кількаразово дадуть побродити порівняно великими локаціями з ланцюжками додаткових завдань та колекційними предметами. Гра не пробуватиме нахабно водити нас за ручку і в процесі даватиме подумати й знайти вихід з ситуації самостійно. Завершуючи проходження, не залишається відчуття голоду, навпаки сидиш із думкою, що проковтнув смачну страву і не обʼївся, як це часто буває.

За можливості, рекомендую ознайомитися зі Stray на PS5. Поки це проєкт сторонньої студії, що найкраще реалізовує можливості DualSense. У вас в руках всю гру буде ніжно муркотіти контролер, що дублюватиме нявкіт кішки та вдало передаватиме почуття від дряпання килимів.

Stray — це справжня GCOTY, що залишає по собі думки «Чому ніхто не реалізував це раніше?». Можливість грати за таку привабливу й непосидючу кішку — справжня розрада, що рятує від накруту та побутових проблем. Їй можна докоряти за простоту, невигадливість історії та ігрових ситуацій, але в цьому немає жодного сенсу, бо все це десь там, на фоні. А у центрі уваги — звичайна собі киця, яка за збігом обставин змушена не спатки клубочком, а рятувати попсований двоногими дурнями світ.

83

Відмінно

Вдалося

  • Реалізувати найкращого ігрового кітика
  • Дати гравцю вдосталь дослідити тутешній світ
  • Замилувати

Не вдалося

  • Порвати тутешні килими

Жанри

Компанії

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Не купуй новий монітор поки не подивишся це відео — Огляд монітора Prologix GM2424HD

Автор: Володимир Бортюк

prologix gm2424hd ty 01

Пекло, у яке хочеш повертатися. Огляд KILL KNIGHT

83

Автор: Барлет Ярослав

kill kight

Сильніший за власне розбите серце. Огляд фільмів «Джокер» і «Джокер: Божевілля на двох»

Автор: Микола Єрьомін

Джокер: Безумство на двох

Стильна ультратонка бездротова механіка — Огляд Logitech G915 X LIGHTSPEED

Автор: Володимир Бортюк

logitech g915x review yt 01

Породжена бажанням. Огляд ремейку Silent Hill 2

88

Автор: Володимир Вітовський

silent hill 2 remake keyart

Ану посунься, Civilization. Огляд Ara: History Untold

72

Автор: BenderUA

Ara: History Untold

Команда PlayUA перемогла у командному заліку KMAMK GT3 Sprint Championship 2024. Огляд фінального етапу

Автор: Андрій Присяжний

x3

IMAX 3D вдома? — Огляд ноутбука Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition

Автор: Володимир Бортюк

a15 3d body2