Cтрілянина під час кіберспортивного турніру була питанням часу

Авторитетне американьске видання The Washington Post опублікувало статтю, яка ставить питання: «А чи безпечно відвідувати кіберспортивні турніри?», — після стрілянини в Джексонвіллі, де проходив турнір з Madden NFL 19.

Ми публікуємо стислий переказ цього матеріалу.

За словами автора, Ноя Сміта, гравці та організатори кіберспортивних турнірів закликають видавців віртуальних розваг та кіберспортивні організації посилити заходи безпеки під час проведення змагань. Мова йде саме про невеликі турніри, як от нещодавній у Джексонвіллі, тому що саме вони страждають від браку (або й повної відсутності) уваги з боку правоохоронних органів.

Через стрілянину в Джексонвіллі, Electronic Arts скасувало три кваліфікаційні турніри з Madden Classic. Ендрю Вілсон, головний виконавчий директор EA зазначив, що компанія серйозно перегляне свою політику у сфері захисту учасників турнірів та глядачів, щоб розробити єдину політику безпеки для всіх кіберспортивних змагань.

Великі турніри, як нещодавній The International з Dota 2, охороняли працівники арени, на якій проводився турнір. Так само й з іншими кіберспортивними змаганнями високого рівня, як то League of Legends World Championship. Завдяки тому, що у неї грає 100 мільйонів людей щомісячно, Riot Games можуть собі дозволити винаймати великі приміщення разом із персоналом: LA’s Staples Center, New York’s Madison Square Garden та Beijing National Stadium.

Кіберспортивні змагання меншого калібру не можуть собі такого дозволити. Усі ігри проходять у місцевих пабах та барах, що страждають від браку мір по захисту учасників та глядачів.

До того ж, кіберспортивні організації та розробники ігор не мають єдиного регламенту щодо планування заходів безпеки. Це питання просто не врегульоване.

За словами начальника пожежної безпеки торгового центру, де проводився турнір з Madden NFL 19, кафе Chicago Pizza узагалі не мало дозволу на розміщення ігрової зони. Така заборона розміщувалася на склі, однак хтось її або зірвав, або завісив. Через 3 дні після інциденту, повідомлення знову повісили.

Журналіст The Washington Post зауважив ще одну цікаву деталь. У Лас-Вегасі, на початку серпня, проводився турнір EVO-2018. Це найпопулярніший у світі турнір з ігор у жанрі файтинг. Понад 11 000 учасників змагалися у Street Fighter V: Arcade Edition, Tekken 7, Super Smash Bros. for Wii U, Super Smash Bros. Melee, BlazBlue: Cross Tag Battle, Guilty Gear Xrd REV2, Injustice 2 та Dragon Ball FighterZ. У перші 2 дні турніру, який проходив у Mandalay Bay Events Center, не було ніякого огляду особистих речей та металодетекторів. Усе це з’явилося тільки у день фінальних змагань. Попри специфічну систему безпеки, під час проведення заходу, обійшлося без проблем.

Після стрілянини у Джексонвіллі організатори заявили, що посилять заходи безпеки та встановлять металодетектори на всі 3 дні турніру в наступному році.

Свої думки почали висловлювати як кіберспортсмени, так і організатори турнірів. Наприклад гравець у Counter Strike: Global Offensive з команди NRG Esports каже, що кіберспорт ще не досяг рівня звичайного спорту. На більшості турнірів, де йому довелося побувати, були «дірки» у організації безпеки.

Шон Пеллерін, голова Spacestation Gaming, яка керує декількома кіберспортивними командами в різних лігах, також висловив свою думку:

Коли це трапиться під час кіберспортивних змагань — було лише питанням часу. Безпека на низькому рівні. Якщо хтось захоче зробити щось подібне, він це зробить. Змагання під крилом видавця (Minor, Major з Dota2 та CS:GO наприклад) більш захищені, ніж малі турніри. Але й вони досі далекі до професійних спортивних змагань.

Джейсон Лейк, головний виконавчий директор compLexity Gaming висловив думку, що усім кіберспортивним змаганням, великим та маленьким, слід подвоїти увагу до безпеки як турнірів у цілому, так і спортсменів зокрема. Один гравець цієї організації постраждав під час Джексонвільского інциденту: йому прострелили палець. Як запевнив голова compLexity Gaming: з ним усе гаразд.

Але не тільки відсутність металодетекторів або охоронців на вході є проблемою. Професійні гравці скаржаться, що під час турнірів неадекватні фанати можуть легко дістатися до них та зробити все що завгодно.

Один із кращих гравців у League of Legends, Євген «Pobelter» Парк, попросив фанатів «не скручувати соски» гравців, коли вони йдуть вітатися з ними до або після матчів.

Євген «Pobelter» Парк

Євген «Pobelter» Парк

Безпека на турнірах — це комплексна проблема. За власними джерелами журналіста The Washington Post, великі арени в США, що приймають турніри з NBA або NFL, мають додаткові правила безпеки, окрім звичайних норм та стандартів. Наприклад, згідно з регламентом NFL, металодетектори мають бути на достатній відстані від входу в арену. А NBA вимагає, щоби на території було декілька спеціально дресированних собак, які навчені знаходити вибухівку та інші заборонені речі.

Цього року в США пройдуть ще 2 великі кіберспортивні змагання: the North America League of Legends Championship Series та Overwatch League. Riot Games та Blizzard уже запевнили, що вони забезпечать належний рівень безпеки.

Організатори посилили безпеку. Встановлені металодетектори, будуть перевіряти рюкзаки та сумки відвідувачів. Введені заборони на використання деяких предметів та збільшена кількість охоронців

Кріс Грілі, Riot Games

Ми глибоко засмучені через стрілянину в Джексонвіллі та висловлюємо співчуття всім рідним та близьким загиблих. Наша служба безпеки оцінює ризики та спілкується з правоохоронними органами, адже безпека відвідувачів та учасників змагань для нас понад усе

Blizzard

Журналіст звернувся до декількох кіберспортсменів, що не живуть у США, але приїжджають до країни аби взяти участь у турнірах. Головним питанням було: «Чи налякав вас цей інцидент і чи продовжуватимете ви відвідувати турніри в Сполучених Штатах?». Томас «Brolynho» Проенца та Лі «Infiltration» Сін-Ву, гравці Street Fighter, запевнили, що ніхто не застрахований, треба завжди бути обережним.

За коментарями журналіст звернувся й до гравців у Madden. За їх словами, велика частина тягаря за страшну стрілянину лежить на Electronic Arts.

Читайте також

EA стала партнером церемонії The Gayming Awards. Ні, це не одрук

The Last of Us Part II

EA дарує NHL 94 за передзамовлення NHL 21

NHL 94

Традицію порушено: FIFA 21 не матиме демоверсії

FIFA 2021

Ремастер Mass Effect “помітили” у португальській крамниці

Mass Effect

Прощавай, Origin! Electronic Arts перейменувала свою крамницю

Battlefield 1

Підписка EA Play стане доступною в Steam 31 серпня

Ремастер Mass Effect анонсують у жовтні

Mass Effect

Electronic Arts перейменовує свої сервіси

EA

Популярне