Це бан: Вілла Сміта на 10 років позбавили права бути на “Оскарах”

Ситуація з тим, що Вілл Сміт вдарив коміка та ведучого оскарівської цермонії Кріса Рока за невдалий жарт про дружину першого, акторку Джаду Пінкетт-Сміт — еталонний зразок того, що прийнято називати media circus. На тлі російсько-української війни і щоденних новин про людські жертви та звірства загарбників писати про таке якось ніяково, але я постараюся розгорнути цей матеріал таким чином, щоб і він мав правильну для нас повістку.

Отже, Вілл Сміт самостійно вийшов зі складу Американської кіноакадемії ще до того як вона розглянула вердикт щодо того, чи збирається його виганяти. Щоб зробити хоч щось, Академія заборонила Сміту з’являтися на церемоніях “Оскару” та інших заходах що вони організують щ 10 років. Це не означає що якщо Сміт отримає ще одну номінацію її “забракують”, але отримати нагороду власноруч як цьогоріч він не зможе ще довго.

Ті хто слідкують за ситуацією переважно поділені на два табори: ті хто за Кріса Рока і вважають що навіть невдалий жарт від людини для якої це є професією не повинен каратись фізично, а також ті хто за Вілла Сміта та/або Джаду Пінкетт-Сміт і вважають що це цілком виправдане фізичне насилля для захисту “честі”. Але є ще третій табор, до якого наприклад відношусь я. Річ у тім, що зараз іде значно більш важливий поділ зараз у цьому світі: ті хто за Україну і ті хто втримуються тому що думають, що російський ринок ще колись стане тим чим був (не стане, це вже зрозуміло) і думають, чи треба загравати з очевидним і химерним злом. Отже, давайте подивимось на ситуацію з цього боку.

Кріс Рок, наприклад, влаштував спеціальний інтернет-аукціон в рамках програми Global Citizen, де зібрані кошти за квитки на його стендап турне підуть на допомогу біженцям з України. А знаєте що досі є основним якщо гуглити Вілла Сміта і Україну? Те що у 2012 році він дав такого ж точно ляпаса як і Крісу Року українському журналісту. І так, це був скандально відомий журналіст каналу 1+1 Віталій Седюк (який намагався його поцілувати), а інцидент стався в Москві, але… Але осад неприємний, погодьтеся?..

В будь-якому разі хочеться погодитись з відомим режисером Майклом Беєм, який на запитання про інцидент сказав наступне:

Та мені якось однаково… В Україні вбивають дітей просто зараз. Ми повинні говорити про це.

У якості пост-скриптуму мені хотілося б поділитися відео відомих майстрів бразильского джіу-джитсу, Ренера та Рірона Ґрасіе, які показали, як можна захистити себе від подібного ляпасу… Та і трохи більш скрутних речей, теж.

Читайте також

Які ігри допомогли вам впоратися з депресією під час війни? (думки редакції)

ELDEN RING

“Another Love”: як ностальгічний хіт з початку 2010-х допомагає українцям в усіх сенсах

Том Оделл

Фільм “Довбуш” вийде в широкий український прокат після Перемоги

Довбуш

Легенди комікс-індустрії об’єднались задля допомоги біженцям України

Comics for Ukraine: Sunflower Seeds

Послухайте історії українських ігротворців у час війни на Games Gathering 22 квітня

gamesgathering 278722062 482629030311286 7611683358131473717 n

Трактори проти танків: українські розробники вшанували здобутки наших фермерів

traktor

Twitch банить за поширення російської пропаганди

Російським організаціям заборонено брати участь у PGL Antwerp Major з CS:GO

csgo

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: