Darksiders III

Darksiders III: більше Війни, ніж Смерті

Автор: Анна Павленко

Так, це не Half-Life 3. Але по очах бачу, дехто з вас чекав третьої частини цієї серії не менше. Особливо після того, як THQ безславно врізала дуба, Vigil Games припинили своє існування, Джо Мадуейра подався шукати кращої долі в новій студії, і всі вже втратили надію, що серія про вершників Апокаліпсису, яка з цілком зрозумілих причин мала складатися з чотирьох ігор, хоч колись буде завершена.

Так воно би й все загнулося, якби не янголи з Nordic (тоді ще без літер THQ спереду), які взялися скуповувати права на начебто загиблі серії та перевидавати їх, щоби промацати зацікавлення спільноти у можливих сиквелах. Darksiders II Deathfinitive Edition свою місію виконала, і видавництво почали сипати доволі недвозначними натяками, що робота над третьою частиною триває, заодно підкинувши перевидання і першої частини серії, Darksiders Warmastered Edition.

А у травні натяки змінилися повноцінним анонсом. Розробники – Gunfire Games, у команді яких багато колишніх членів Vigil Games. Щоправда, Джо Мадуейра допомагав лише консультаціями і благословеннями, і на жаль, своєрідний художній стиль оригінальної дилогії зазнав певних змін, хоча нові художники й намагалися зберегти образотворчу манеру ДжоМеда. Звісно, світ став більш деталізованим, промальованим, але всередині нас чекає старий-добрий Darksiders із видовищними сутичками, вигадливими головоломками та вражаючими босами. До всього, після кількох перенесень (оригінально реліз планували 8 серпня) вже є залізна дата виходу гри — 27 листопада поточного року на PC, PlayStation 4 та Xbox One.

Події гри відбуватимуться паралельно подіям другої частини, знову на постапокаліптичній Землі. Ми навіть побуваємо в окремих локаціях першої частини, наприклад, Сутінковому соборі та Кузні Ультейна. Щоправда, виглядатимуть вони дещо інакше, ніж в оригіналі.

Власне, Darksiders III більше тяжіє до першої частини, ніж до походеньок Смерті.

Головна героїня третьої частини – Лють, жінка з батогом. І вона, як відомо, найсильніша з усіх вершників. Лють прийшла на Землю, аби знищити Сім Смертних Гріхів і відновити баланс між Добром і Злом. Проте це не її власна ініціатива, а наказ Спаленої Ради — тієї самої, на яку колись батракував Війна. До слова, Рада приставить до Люті свого посіпаку, який виконуватиме ту ж роль, що і Наглядач з першої частини.

У сутичках з монстрами Лють, у порівнянні з Війною, швидша, але повільніша за Смерть. Вона не може змагатися з такою кількістю ворогів, як Смерть, одночасно. Лють витончена, певною мірою навіть граціозна. Вона не агресивна, а радше підступна і спритна.  Самі ж розробники описують її як суміш Кратоса та Жінки-кішки. Хоча, на думку деяких фанів гри, вона більше нагадує Саймона Бельмонта з Castlevania, тільки набагато жіночніша, звісно.

Особливим елементом Люті є її волосся, яке виступає ледь не окремим персонажем, що може видозмінюватися залежно від вчинків Люті та її, скажімо так, психологічного стану. До прикладу, якщо вона перебуває в нерухомому режимі, волосся Люті  природно обрамляє її обличчя, таке ж спокійне, як і вона. Під час бою воно стоїть сторчма, схоже на язики полум’я. Воно й перетворюється в полум’я, якщо Лють, наприклад, використовує магію вогню. Насправді, для команди розробників запрограмувати її волосся так, щоб воно ворушилося правильно (наприклад, розвівалося, коли Лють летить вниз) та відображало її особистість, стало однією з найважчих речей. У відеоіграх довге волосся невимовно  важко зробити правдоподібним. У розробників Darksiders III воно вийшло на високому рівні.

Арсенал можливостей Люті — укотре згадаємо свідоме уподібнення до першої частини — багато в чому схожа на амуніцію Війни. Особливо ж ефектно виглядає магія вогню. Звісно, було би прикро, якби Лють не вміла перетворюватися на вогненну фурію. Вона ж все таки Лють.

Розробники вже запланували два доповнення, подробиці яких поки не розголошують. Аналогічно не залишиться гра без фізичних преміум-видань. Наприклад, за $149.99 можна буде отримати делюкс-набір: саму гру, артбук, саундтрек, стіл-бук для диску з грою (як завжди, зі своїм особливим оформленням), ексклюзивне DLC вкупі до двох основних та 11-дюймову статую Люті. Для серйозних же фанатів серії за $399.99 приготували Набір Апокаліпсису: статуї Смерті, Війни і торговця Вульґрима, амулет чотирьох вершників і сувій розміром 30х40 дюймів. До найкрутішого набору, звісно, додається і комплектація стандартного. Хоча, можна  дочекатися четвертої частини і одразу отримати всіх чотирьох вершників. Може, навіть за схожу ціну.

Наразі можна знайти купу ґеймплейних відео на різноманітних сайтах. І судячи з них мені чомусь здається, що Darksiders III повинна вийти достойною. Залишилося лише дочекатися релізу.

Останні статті

Враження від фільму «Тихе місце 2»

Автор: PlayUA

Тихе місце 2 / A Quiet Place: Part II (2021)

Acer представляє ноутбуки Swift X з відеокартами NVIDIA GeForce RTX серії 30 та тонкими й легкими корпусами

Автор: Віталій Тарнавський

Точно в ціль: враження від Knockout City

Автор: PlayUA

Knockout City

VinBookFest 2021: Чим вразила книжкова оаза посеред Вінниці?

Автор: Микола Єрьомін

Більше ніж просто ноутбук: які додаткові фішки може мати ваш лептоп?

Автор: PlayUA

ГІ*НО: враження від «Армії мерців» Зака Снайдера

Автор: PlayUA

Армія мерців / Army of the Dead (2021)

“Хрещений батько” Overwatch — хто він?

Автор: PlayUA

Overwatch Jeff Kaplan

Вишиванка в іграх: від «Козаків» і до Splinter Cell

Автор: Олег Куліков

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: