Держкіно знову намагається знищити Довженко-Центр

Цього літа Національний центр Олександра Довженка одержав свою «велику перемогу» і зміг у Господарському суді Києва виграти справу проти Державного агентства з питань кіно щодо реорганізації структури. Проте останні явно не змирилися з поразкою і притягли на розгляд до Кабінету Міністрів України «Проєкт Стратегії розвитку кіно в Україні до 2027 року», який містить пряму загрозу знищення Довженко-Центру.

Запропонований документ навіть формально не є «стратегією», радше «переліком справ», без обґрунтувань і конкретики. Утім, у цьому переліку справ Держкіно до 2027 міститься цілком прагматичний розділ, що містить загрозу знищення Національного центру Олександра Довженка.

коментують цей проєкт у Довженко-Центрі

Держкіно у своєму баченні розвитку української кіноіндустрії наполягає на створенні нових установ Державного фонду фільмів і окремої державної анімаційної студії, функції яких на сьогодні виконує Довженко-Центр, що історично був створений для консолідації, розвитку, збереження, відновлення і популяризації кінематографічної спадщини. Також вони пропонують з нуля розвивати «Науковий центр кінематографії України» який по суті ніколи і не функціонував.

Замість ліквідувати недіючі державні підприємства та установи, у «стратегії» пропонується фактично ліквідувати Довженко-Центр, єдину живу інституцію серед підпорядкованих Держкіно. Функції Центру хочуть розподілити між групою неспроможних інституцій, вливаючи під час війни у них державний ресурс.

йдеться у дописі Довженко-Центру

Держкіно, замість того щоб розвивати вже існуючу установу або хоча б не заважати їй спокійно працювати, збирається влити неймовірну кількість ресурсів на створення і матеріального забезпечення функціонування установ, функції яких незмінно виконує Довженко-Центр вже протягом 30 років. І це у часи військового протистояння з росією, коли бюджетні гроші повинні йти на забезпечення війська, адже від своєчасних поставок озброєння напряму залежать життя наших воїнів, а не на сумнівні проєкти, які руйнують існуючий український кінематограф.

 

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Дожартувалися! Фільм «Барбенгеймер» про ляльку, ядерку й геноцид уже готують до зйомок

barbenheimer confiman pelicula

Гривня може зникнути з українського Steam?

steam uah

Довженко-центр запускає благодійні відеокурси історії української анімації

капітошка

Знову ШІ все зіпсував. Огляд фільму «Творець»

Творець. Головна

Фільм «20 днів у Маріуполі» представлятиме Україну на премії «Оскар»

20 днів у маріуполі

«20 днів у Маріуполі» став найкасованішим документальним фільмом України

20 днів у маріуполі

«Ми зробимо з Redfall хорошу гру»: Керівник Bethesda вірить у світле майбутнє провального шутера

Redfall

В Україні створили благодійні комікси «Кошмари» для збору коштів на розвідувальні БпЛА

кошмари

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: