У циклі цих публікацій поговоримо детально про Hearthstone. Інформація надана порталом IHEARTHU. Це щотижневий мета-рейтинг, який надала команда DKMR. Слід знати, що статистика не про те, хто сильніший чи крутіший, а про те, які класи та архетипи їхніх колод — найбільш розповсюджені в меті. Попри те, що найчастіше найсильніші колоди — найпопулярніші, так стається не завжди, оскільки це лише частина роботи механізму мети.
Мисливець: Мисливець займає першу сходинку нашого рейтингу вже протягом декількох місяців через свою неймовірну ефективність при наборі рангів. Минулого тижня більшість Мисливців грали колодами із Explosive Trap та Wolfrider, але зараз вони знову повернулись до „мідрейндж“-стилю. Тож не дивуйтеся, якщо ваш суперник раптом покладе на стіл Sludge Belcher’а. Також слід очікувати Snake Trap та Freezing Trap, але і не треба забувати про Explosive Trap, оскільки декотрі гравці й надалі користуються „агро“-стилем. У дуже рідкісних випадках Мисливці додають у свою колоду The Black Knight. Навряд чи він вам зустрінеться, але майте на увазі.
Чорнокнижник: „зоо“-архетип залишається однією із домінантних сил в рейтинговому режимі. Основні зміни, які пов’язані з цією колодою, включають в себе використання Power Overwhelming, Ironbeak Owl та, можливо, декілька Dark Iron Dwarves.
„Генд“-Чорнокнижник і надалі залишається неймовірно сильною колодою, особливо на турнірах. Зміни колоди цього архетипу, здебільшого, крутяться довкола вибору заклинань по декількох цілях (тобто або два Hellfire або два Shadowflame) і тому, що ви будите роботи із ворожими загрозами, загалом. Якщо ви очікуєте від суперників „контроль“-колод, то можна замінити два Mortal Coil на Sylvanas Windrunner та Ragnaros the Firelord. Якщо ж ви рухаєтесь по рангових матчах, то можливо, слід покласти в свою колоду пару Ironbeak Owl і Mortal Coil, вони допоможуть проти „агро“-колод.
Священик: Священик продовжує змагатись із лідерами нашого рейтингу і до того ж цей клас отримав велику підтримку від гравців. Це сталось завдяки тому, що багато відомих стрімерів грають саме за Священика.
Священик на передсмертних хрипах знову став більш-менш популярний серед гравців, тож будьте готові до комбінацій із Undertaker’ом. При створені колод „контроль“-архетипу, слід задуматись про використання Earthen Ring Farseer замість зайвої копії Thoughtsteal, аби покращити свої результати проти агресивних колод.
Розбійник: Розбійнику вдається утримувати позиції в нашому рейтингу завдяки тому, що він прекрасно розправляється зі Священиками, та інколи непоганий проти „зоо“-Чорнокнижників і Мисливців. У цьому йому допомагає неймовірно гнучка „Диво“-колода. Декотрі гравці вибирають Southsea Deckhand і Faceless Manipulator в якості „фінішерів“, а дехто повернувся до Leeroy Jenkins і однієї копії заклинання Shadowstep. В іншому Розбійники покладаються виключно на подвійне Cold Blood, аби закінчити гру. Будьте уважні під час гри проти Розбійника, адже Sap може відносно призупинити ваш темп гри, і звісно старайтесь передбачити, який „фінішер“ використає ваш „Диво“-суперник цього разу.
Воїн: Воїн закріпився в середині нашого рейтингу за рахунок своєї впевненої гри проти зручних для нього супротивників. Його колоди, відносно з попереднім тижнем, істотно не змінились і, в основному, комплектуються із розрахунку на протидію агресивним суперникам. Все частіше можна спостерігати у Воїнів Baron Geddon, а проти Священиків та Друїдів деякі гравці пробують використовувати Gorehowl.
Друїд: Друїдом зараз грають в основному через появу в нього „Диво“-колоди. „Диво“-Друїд використовує Gadgetzan Auctioneer в комбінації з такими дешевими картами як Moonfire і Claw, щоб отримати в руку комбінацію Force of Nature та Savage Roar, яка може закінчити гру. Колода по справжньому унікальна і може добряче здивувати суперників по рейтингових іграх.
Шаман: Шаман не дуже популярний останнім часом, але через те, що Мисливець знову відмовився від Explosive Trap, цим класом ще хтось грає. Деякі гравці, на противагу агресивним колодам, стараються експериментувати з „агро“-Шаманом, використовуючи Undertaker та Zombie Chow.
Маг: Його місце суттєво не змінилось в порівнянні з минулим тижнем. „Секрет“-Маг як і раніше є найбільш популярною колодою в рейтингових іграх. Більшість гравців будує свою гру цим класом на двох Mirror Entity і Counterspell, а також одному Duplicate. Ключ до перемоги над таким Магом полягає у тому, щоб передбачити його секрети та не дати набрати темп.
Паладин: Паладин знову на останньому місці і це ні для кого не є сюрпризом. Тим не менш, Blizzard показала ще одну потужну карту із „Ґоблінів та Гномів“ для цього класу. Coghammer (зброя 2/3 за 3 мани, Battlecry: дає вашому рандомному створінню Divine Shield та Taunt) може стати досить значущою картою в колоді Паладина, оскільки вона не лише зміцнить його сторону столу, але й слугуватиме непоганим „ремувалом“ проти агресивних супротивників. Залишається лише сподіватись, що доповнення „Ґобліни та Гноми“ вдихне в Паладинів життя, і ми знову побачимо їх на високих рейтингах.
Колода тижня: Єті-Мисливець
Сьогодні ми розглянемо колоду Мисливця з Chillwind Yeti. Ця карта складає велику загрозу для суперника в середині гри, а саме її Мисливцям вельми часто не вистачало. Поява такої загрози додає вам певної гнучкості під час розміну зі створіннями супротивника, а також дає ще один ефективний спосіб, щоб розібратися зі Sludge Belcher’ом, особливо якщо у вас на столі є Leokk. Дайте шанс Єті-Мисливцеві в рейтингових іграх, та розкажіть в коментарях про свої успіхи з цією колодою.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!