У циклі цих публікацій поговоримо детально про Hearthstone. Інформація надана порталом IHEARTHU. Це щотижневий мета-рейтинг, який надала команда DKMR. Слід знати, що статистика не про те, хто сильніший чи крутіший, а про те, які класи та архетипи їхніх колод — найбільш розповсюджені в меті. Попри те, що найчастіше найсильніші колоди — найпопулярніші, так стається не завжди, оскільки це лише частина роботи механізму мети.
Маг: З виходом доповнення „Ґобліни і Ґноми“ (далі GvG — від оригінальної назви Goblins vs. Gnomes) баланс сил у меті буквально перевернувся догори дриґом. Популярні гравці певний час будуть частенько експериментувати, створюючи нові потужні колоди, тож очікуйте постійних серйозних змін в меті. Першим класом, якому було приділено особливу увагу з боку професійних гравців став Маг. Багато з них вважають, що Unstable Portal є однією з найпотужніших карт в GvG, адже вона дозволяє нам розіграти, припустимо, Yser’у на три ходи раніше, аніж завжди. Ідеальний варіант, при якому Unstable Portal зможе серйозно вплинути на хід гри, це коли він дає в руку істоту яка коштувала 5 мани або більше. У гіршому ж випадку, як правило, ви отримаєте створіння, яке коштувало 2-3 мани. У будь-якому разі, це дозволить вам зіграти її на кривій гри. Зараз найпопулярнішими колодами Мага є „мідрейндж“-варіації на механізмах, що містять стандартний набір „ремувалів“ і таких карт, як Snowchugger та Mechwarper.
Чорнокнижник: Нікого не повинно дивувати, що цей клас ми продовжуємо доволі часто бачити в рейтингових іграх. Та справжнім сюрпризом стало те, що найпопулярнішим архетипом Чорнокнижника зараз є „генд“, а не „зоо“, як багато хто міг би подумати. Нещодавно такою колодою був узятий перший ранг Легенди в Північній Америці, але з невеликими змінами з урахуванням GvG: Earthen Ring Farseer замінюється на Antique Healbot, а Soulfire на Darkbomb. Також часто використовуються Recombulator’и, щоб перетворити Healbots в іншу істоту або замінити пораненого велетня на здорового. Окрім „генд“-Чорнокнижників, вам можуть зустрітися гравці з колодами, заснованими на демонах, але вони не такі конкурентноздатні, як їм би того хотілося. Хоч ви і повинні очікувати, що ваші суперники-Чорнокнижники в основному гратимуть раніше згаданими колодами, але й не забувайте про існування „зоо“-архетипу, причому як класичного, так і нового, заснованого на механізмах.
Священик: Священики з нетерпінням чекали виходу GvG, і на те були свої причини. До прикладу, карта Shrinkmeister, на яку багато гравців покладали великі надії, повністю себе виправдала. З урахуванням цієї істоти, слід очікувати, що більшість Священиків, які будуть грати проти вас, матимуть в колоді дві копії Cabal Shadow Priest та одну Shadow Madness. Light of the Naaru також виявився доволі потужною картою, особливо в комбінації з Injured Blademaster, який під цим покращенням може накоїти вам багато лиха, починаючи зі завдання ударів „в лице“ і закінчуючи безліччю ефективних розмінів.
Паладин: Як багато хто і сподівався, Muster for Battle повернув Утера до життя. Комбінація цієї карти з Quartermaster швидко стала однією із найулюбленіших у гравців-Паладинів. Також вони отримали потужну істоту для початку гри – Shielded Minibot. Він дає Паладинам таку необхідну відповідь на ранню агресію ворога, проти таких карт, як Flame Imp або Knife Juggler. Надалі будьте уважнішими з Silver Hand Recruits, адже велика їх кількість може створити по справжньому руйнівну силу під підсилювальним ефектом Quartermaster’а.
Воїн: „контроль“-архетип залишився таким, як і був, але отримав декілька нових потужних інструментів. Shieldmaiden є найбільш сильним з них, ця карта не лише надає броню, а й ресурси для використання Shield Slam, при цьому залишаючи на столі істоту з вельми непоганими характеристиками. Багато гравців також експериментують з Bouncing Blade та Crush, щоб урізноманітнити свої „ремували“. Тим не менш, велика частина гравців надає перевагу Bomb Lobber’у. Ця карта, як і Shieldmaiden, має велике значення, оскільки вона не лише зачищає стіл від ворожих істот, але й залишається на ньому, як загроза для суперника. Очікуйте саме „контроль“-Воїнів у рейтингових іграх, але не дивуйтеся, якщо проти вас буде розіграна комбінація Iron Juggernaut + Youthful Brewmaster.
Розбійник: Розбійник напевне, один з найкращих класів для гри через Mechwarper’а. Iron Sensei і Goblin Auto-Barber — два дешеві механізми, здатні швидко захопити стіл. Дивіться самі: на першому ході використовуємо монетку, щоб поставити Mechwarper’а, на другому ставимо Iron Sensei і до третього ходу у нас під контролем, фактично, опиняється Chillwind Yeti. Якщо не розправиться із Iron Sensei в найкоротший термін, то Розбійник зможе дуже швидко закінчити гру. Слід очікувати багато гравців, які експериментують з „темп“ і „механік“–архетипами. Деякі Розбійники використовують Tinker’s Sharpsword Oil в повільних „Диво“-колодах, так як ця карта об’єднує в собі дві інші карти: Cold Blood та Deadly Poison. Sprint, після ослаблення Gadgetzan Auctioneer, використовують все частіше. Ну і не забуваймо про нову легендарну карту Розбійників — Trade Prince Gallywix, яка, певне, ще наробить шуму в меті.
Мисливець: Мисливцеві ще належить знайти найбільш оптимальну колоду. Зараз гравці експериментують з комбінацією „викликати Gahz’rilla через Call Pet“ або ж використовують „мідрейндж“-стратегію, з використанням Steamwheedle Sniper. Хоча радіти не варто, читачі, мій улюблений Мисливець рано чи пізно знайде для себе ефективні архетипи колод, і тоді цей клас знову підніметься на верхні позиції на щаблях мети.
Шаман: Шамани не так часто зустрічаються в рейтингових іграх, але вони володіють деякими потужними інструментами для успішної гри. Наприклад, Whirling Zap-o-Matic, здатний за певних умов „зробити“ вам гру вже на четвертому ході. Dunemaul Shaman та Crackle також можна віднести до хороших карт. Powermace здатна підсилити ваші механізми, а особливо, згаданого вище Whirling Zap-o-Matic. Хоч зараз Шаман не надто популярний, але рано чи пізно гравці підберуть для нього оптимальну колоду, і нам здається, що вона буде заснована на windfury ефекті.
Друїд: Друїд сьогодні на дні нашого рейтингу. Стандартні колоди цього класу виглядають досить похмурими для набору рангів, так як занадто вразливі до Freezing Trap, Sap і „зоо“-Чорнокнижників. Хоча всі ці карти і архетипи зараз не особливо використовуються, Друїд не отримав серйозного підсилення в GvG. Хтось намагається грати „швидкими“ колодами з Троґґами і Grove Tender, але ці карти не надто допомагають. Друїд, безумовно, володіє необхідними інструментами для досягнення успіху, але має пройти якийсь час, щоб гравці знайшли оптимальну колоду для цього. Швидше за все, вона буде відноситися до „рамп“ або „міл“-архетипу.
Колода тижня: „Контроль“-Воїн
За допомогою цієї цікавої „контроль“-колоди Firebat переміг RDU у першому випуску третього сезону Deck Wars. Explosive Sheep прекрасно використовує слабкості деяких агресивних колод по типу „зоо“-Чорнокнижників. Bomb Lobber так само сильний проти „агро“, але й так само непогано грається у разі, якщо суперник використовує більш „важкі“ колоди. Найбільш важливим доповненням, є Shieldmaiden. Вона дає Воїну певну захищеність в середині гри і дозволяє використовувати багато потужних інструментів цього класу. Як це зазвичай і буває після шоу-матчів популярних гравців, не варто сумніватися в тому, що ця колода буде досить популярна в рейтинговим режимі.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!