Docudays UA оприлюднили список фільмів цьогорічної фестивальної програми

З 2 по 8 червня у Києві відбудеться ювілейний 20-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA», у рамках якого будуть представлені актуальні документальні фільми з усього світу.

Як зазначили організатори, 18 років поспіль фестиваль проходив в останній тиждень березня, однак торік, через повномасштабне вторгнення, подію перенесли на осінь, а цьогоріч на початок літа.

Концепція ювілейного фестивалю має назву «Образ майбутнього».

До основної програми ввійшли наступні фільми:

«ВБИВСТВО ЖУРНАЛІСТА», МЕТТ САРНЕЦКІ

Це історія про жорстоке вбивство молодого словацького журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його нареченої Мартіни Кушнірової. Трагедія відбулася у їхньому власному домі в селі Велька Мача, що за 65 км від Братислави. Вбивство спричинило масові протести і загальне потрясіння по всій країні. Фільм Метта Сарнецкі отримав низку нагород та посприяв виявленню нових доказів у цій кримінальній справі.

«УСІ НАШІ СЕРЦЯ Б’ЮТЬСЯ В РИТМІ ЗІРОК, ЩО ВИБУХАЮТЬ», ДЖЕННІФЕР РАЙНСФОРД

Фільм розповідає про стихійне лихо, яке забрало життя близько 18 тисяч громадян Японії. 11 березня 2011 року в північно-східній частині країни стався найпотужніший землетрус, що спричинив собою гігантське цунамі, висота якого сягала 15 метрів. Авторка фільму знайомить глядачів зі свідками того лиховісного дня та показує, яким чином люди, тварини й природа зцілювалися після травми.

«ВІДВІДУВАЧІ», ВЕРОНІКА ЛІШКОВА

Історія про молоду антропологиню Зденку, яка разом зі своєю родиною переїжджає до Свальбарду в Норвегії, щоб вивчати зміни в житті полярних регіонів. Проводячи інтерв’ю з мешканцями, героїня розуміє, наскільки єдиною є маленька місцева спільнота, однак виявляє й приховані під поверхнею конфлікти. Героїні довелося дістатися краю світу, щоб переосмислити поняття дому й важливості свого місця в рідній Чехії.

«ЮНИЙ ПЛАТОН», НЕАСМ НІ ЧІАНАЙН І ДЕКЛАН МАК-ҐРАТ

Сюжет фільму переносить глядачів у події, які розгортаються після громадянського конфлікту в Ардойні (Північна Ірландія), де робітничий клас поколіннями страждає через бідність, засилля наркотиків і зброї.

Автори документалки мають на меті показати, як критичне мислення та дбайливий пастор можуть заохотити дітей і дати їм мужність визирнути за рамки й обмеження своєї спільноти. Адже саме освітні методи здатні повпливати на майбутнє всієї країни.

«НЕМАЄ ПРОСТОГО ШЛЯХУ ДОДОМУ», АКУОЛ ДЕ МАБІОР

Дружина і доньки легендарного лідера Південного Судану вертаються додому з екзилю, аби продовжити справу чоловіка та батька, який помер десять років тому. Країна перебуває у стані війни протягом більшої частини своєї короткої історії. Режисерка фільму Акуол де Мабіор записує ранкові розмови з мамою, яка стає на чолі держави й надією для всієї нації. Непростий вибір, де в жертву віддають особисте, щоб досягти миру і процвітання батьківщини.

В основі фільму лежить дискусія між поколіннями, що прагне примирити родину і країну.

Головною метою фестивалю «Docudays UA» є сформувати у глядачів активну громадянську позицію, обізнаність щодо прав людини та повагу до людської гідності.

Показ фільмів відбудеться у кінотеатрі «Жовтень».

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Культовий український фільм “Сьомий маршрут” повернеться на екран в рамках КиївКіноФест

Завітайте на безкоштовний показ і обговорення фільму «Фортеця Маріуполь. Орест» у Києві

Фортеця Маруполь. Орест

«Ми будуємо Україну» у Minecraft. Відбувся благодійний стрім від Sweden for UNHCR

p.ua.we build ukraine

Покваптесь подати заявку на конкурс косплею від «Аль Мор»!

Аль Мор

Український фільм «Назавжди-назавжди» переміг на кінофестивалі в Німеччині

Назавжди-назавжди

Дивіться “Літургію протитанкових перешкод” Дмитра Сухолиткого-Собчука безкоштовно на сайті The New Yorker

Літургія протитанкових перешкод

Що покажуть на фестивалі американського кіно “Незалежність”?

AIFF 2023

Підкорення столиці: Вигоди оренди авто у Києві

rentcar 01

Популярне