Два українські фільми отримали нагороди кінофестивалю Sundance

Американський кінофестиваль Sundance давно є визначальним для незалежного кіно по всьому світі. Цьогоріч у самісінькому центрі цієї події опинились дві українські стрічки, які здобули нагороди цього престижного кінофестивалю. Обидві стрічки присвячені проблематиці війни на сході України, з актуальністю якої сперечатись буде безглуздо.

Документальний фільм “Будинок зі скалок” спільного виробництва України, Данії, Фінляндії та Швеції отримав нагороду за кращу режисуру світового документального кіно (яка дісталася режисеру Сімону Лерегу Вільмонту). Мова у фільмі іде про соціальних працівників на сході України, які працюють у дитячому будинку для дітей з особливими проблемами.

Кращою ж режисурою світового художнього кіно визнали таку режисерки Марини Ер Горбач. Дія її фільму “Клондайк” перенесе глядачів у самісінький вир подій на Донбасі у 2014 році. Хоч у центрі подій — місцева родина що очікує первістка, тлом цієї історії є бойові дії та катастрофа малазійського “Боїнга” MH17. Крім “Санденсу” стрічку згодом побачать у міжнародній програмі “Панорама” на 72-му Берлінале.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Конфліктологія українського кіно: чому Шевченківську премію цьогоріч не отримає не лише “Памфір”, а взагалі жодна стрічка

Безкоштовні книжки про українське мистецтво від «Мистецького Арсеналу»

arsenal03

Суспільне Медіатека: унікальний онлайн-архів відео та аудіо доступний в режимі бета-версії

Суспільне Медіатека

Довгоочікуваний український нуар “Генделик” виходить в широкий прокат 16 листопада

Генделик

“Мої думки про кіно”: відомий український режисер Антоніо Лукіч завів канал на YouTube

Мої думки про кіно

Український режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук підписав контракт з американським агентом

Дивіться “Літургію протитанкових перешкод” Дмитра Сухолиткого-Собчука безкоштовно на сайті The New Yorker

Літургія протитанкових перешкод

Українець, без якого б не існувало кінематографу. Історія Йосипа Тимченка