У далекому 1989 році, CAPCOM розпочала свою серію ігор за франшизами Disney, якою запамʼяталася мільйонам тогочасних дітей. Першою та ймовірно найпамʼятнішою з них стала Duck Tales — яскравий платформер з качкою-міліардером Скруджем МакДаком у головній ролі, що вийшов 14 вересня на NES. Оригінальний динамічний ґеймплей, памʼятні візуальний стиль та музичне оформлення — принесли грі успіх, а Capcom та Nintendo чимало грошей з півторамільйонного тиражу, яким розійшовся проєкт. Ще до смерті платформи, встигло вийти продовження, що зберігши та покращивши всі сильні сторону оригіналу, лишилось мало поміченим, на фоні приставок наступного покоління. Після чого, ігрова індустрія забула про Скруджа на довгі двадцять років, аж поки Capcom та Disney не досягли домовленості стосовно рімейку оригіналу, про який ми зараз і поговоримо.
СТАРА-НОВА ГРА
На зрізі вісімдесятих та девʼяностих років минулого століття, нікому б в голову не прийшло звинуватити Capcom у недостатньо ретельній роботі чи бездушному викачуванні грошей з відомих торгових марок. Але на початку 10-х років чинного століття, ідея рімейку, колись культової гри, природньо викликала підозру. Як виявилось, дарма. Компанія, підписавши на проєкт американську студію Wayforward Technologies, поставились з повагою як до оригінальної гри, так і до мультфільму, по якому вона була зроблена. Звичайно, традиційно педантична та обережна Disney, не лишила такий важливий тайтл, як «Качині Історії» чисто на совісті видавця. Як нерідко бувало з іграми за франшизами студії раніше, допомога розробникам прийшла від художників з Disney Television, Ріка Еванса та Майка Пераци, що відповідали за задні плани та розкадровки. Фінальна картинка гри, є частково тривимірною, та поєднує намальованих вручну персонажів з тривимірним оточенням більшої частини рівнів. При цьому, це все виконано у високій роздільності, перевершуючи не тільки гру, але і мультсеріал.
Звучанню проєкту також приділили чимало уваги. Хоча спершу студія не мала такого наміру, Disney знайшов можливість залучити до роботи над проєктом акторів оригінального мултсеріалу, в першу чергу Алана Янга, що подарував свій голос самому Скруджу. Тому, перевидання Duck Tales може похвалитись не просто розширеною та допрацьованою історією у порівнянні з оригіналом, а й повним голосовим супроводом сюжетних заставок. З рештою аудіо-ряду, вчинили консервативніше. Головним завданням, тут було зберегти якомога більше від звучання оригіналу. Композитор Джейк Кауфман переробив відомі з дитинства мелодії під сучасне звучання. Проте, якщо у вас є бажання, після першого проходження гри можна вибрати і оригінальний восьмибітний саундтрек. Звукові ефекти були записані заново, але орієнтиром також послужили старі звуки, з якими ми колись асоціювали цю гру.
Загалом гра виглядає та звучить не просто пристойно, а показово якісно. Без потреби апелювати до власної класичності чи шукати виправдання за огріхи, посилаючись на оригінал. А гравець що ніколи не бачив гру 1989 року, побачить у рімейку сучасний двовимірний платформер.
ЖИТТЯ ЯК УРАГАН
Сюжет ремейку не одразу повертає нас до оригінальної історії. Натомість, гравцю пропонується ознайомчий рівень у легендарному грошосховищі Скруджа, на яке напали брати Гавс. Уже після подолання загарбників та звільнення племінників ми опиняємось перед тим самим комп’ютером, за яким ми обиратимемо наші наступні пригоди як і в оригіналі. Усього таких рівнів буде п’ять: Амазонка, Трансільванія, Африканські копальні, Гімалаї та Місяць, — і на кожному потрібно буде відшукати певний скарб. На відміну від оригіналу, останній рівень розгорнеться не у Трансильванії, а в новій вулканічній локації, таким чином збільшуючи кількість рівнів до семи.
В процесі мандрів, Скрудж зустріне майже усіх родичів та підлеглих з оригінального мультсеріалу, у розмовах з якими, частково, розкриватиметься сюжет гри. Єдине що промотувати ці діалоги не можна, що неабияк дратує. Звичайно, Capcom хотілось похизуватись виконаною роботою, в першу чергу якісною озвучкою, і тим, як гра перегукується з мультсеріалом. Але, враховуючи не дуже довгі рівні та той факт, що це все ж таки двовимірний платформер — це дуже швидко починає дратувати своєю обов’язковістю та відриванням від концентрації на ігровому процесі. Пізніше студія дещо поправила це патчем, додавши при перепрохоженні можливість перемотки.
ХТО НЕ СКАЧЕ, ТОЙ НЕ СКРУДЖ
Як вже згадувалось, сюжет не одразу повертає нас до оригінальної історії. Натомість, ми починаємо з грошосховища міліардера, де гравець ознайомиться з тим як працює керування у грі, взаємодія з оточенням та ворогами тощо.
Керування, в загальному не змінилось з 1989 року, а геймплей побудований навколо використання палиці Скруджа. Для тих, хто не грав в оригінал, нагадаємо, що вона працює як тренажер «коник», тобто на ній Скрудж може стрибати і так вбивати ворогів, руйнувати скрині або й просто долати колючки. Використовуючи її не у стрибку, Скрудж може розбивати предмети, пересувати та запускати їх у повітря. Крім цього, качур вміє присідати та лазити мотузками у свому то віці.
Технічно, керування реалізовано так сама, як і раніше: двома кнопками та хрестовиною, замість якої тепер можна використовувати і стік. Одна з кнопок відповідає за стрибок, інша за дії палицею. Важко придумати, щось простіше.
Система підсилень дещо оживилась в рімейку, але лише трошки, Скрудж і надалі збиратиме всілякі дорогоцінності на рівнях, що зараховуються як гроші-очки, але тепер, вони зберігатимуться при повторних проходженнях і за них можна відкрити різноманітний додатковий контент, як от концепт-арти персонажів або локацій. Якщо не плануєте перепроходити рімейк декілька разів та не женетесь за віртуальними досягненнями, то єдине що вас цікавитиме з розкиданого по рівнях, то це лікувалки-смаколики та додаткові життя.
ВІД ДАКБУРГУ ДО ВЕЗУВІЮ
Оскільки рімейк містить повністю перероблені рівні, ваш попередній досвід, якщо він ще зберігся з дев’яностих, лише допоможе з загальним розумінням механіки ігрового процесу. Тому готуйтесь до повністю нової гри. Особливо це відчувається на підвищених рівнях складності, тому, якщо хочете похвалитись перед онуками ґеймінгом своєї юності та при цьому не хочете падати обличчям у бруд, варто спробувати легший рівень, на якому гра не викликатиме проблем аж до останнього босу та фінальної гонитви. Для гравців з поганою пам’яттю, доступна мапа на легшому рівні складності. В будь-якому випадку, головна порада — максимально розігнати шкалу енергії Скруджа до цього моменту.
Відтворюючи оригінал, розробники врахували критику проєкту, принаймні в частині легкості проходження, і відобразилось це в першу чергу на босах. Дуелі з ними стали більш комплексними, але навіть так вони навряд стануть для вас проблеми. Хіба фінальний лиходій, Граф Дакула, озветься болем.
Перемогою над босом, гра не закінчується, наостанок гравця чекатиме гонитва за сакральними першими десятьма центами Скруджа. Добиратися до них доведеться серією вправних стрибків на палиці, що скоріш за все забере не одну спробу. І вже опісля цього почнеться заставка, а гра буде пройдена.
ВИСНОВКИ
Критики схвально, але без особливого захвату, оцінили Duck Tales Remastered, з чим важко не погодитись. Адже не дивлячись на вилизану якість графічного та звукового виконання, грі важко виділитись чимось надзвичайним, а головною фішкою лишається ностальгія. Один з оглядачів дуже влучно описав гру, як любовний лист шанувальникам оригінальних мультсеріалу та гри, які гарно злили воєдино в рімейку. Що ж стосується всіх інших, то для них гра буде старомодним та надміру легки платформером, який дуже швидко проходиться. Я ж залишився приємно здивований роботою Сapcom, хоч, як і будь який вдалий рімейк, гра мені лиш нагадала, що неможливо увійти двічі в ту саму воду. Але від рімейку ще другої частини, я би не відмовився.
+ ПЛЮСИ:
+ Якісні графіка та звук, які тут зроблено майже з нуля
+ Фірмовий стиль Disney
+ Багато відсилок до оригінальних гри та серіалу
– МІНУСИ:
– Нав’язливі сюжетні заставки, що переривають ігролад
– Надміру короткі рівні
– Ще одне нагадування про те, що час не повернеш
This review (excluding images and otherwise registered trademarks or other intellectual property) is copyrighted to Andy Nagorny © 2015. All right reserved. Duck Tales is an officially registered property of Walt Disney Company. Duck Tales game licensed to Capcom, game and its images are an officially registered properties of its respective owners. All right reserved.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!