EA хоче придбати Codemasters за 1,2 млрд $. Що тепер буде з Need for Speed?

ЕА знову узялися за своє. Минулого місяця видавництво Take-Two Interactive оголосило про намір придбати Codemasters з усіма підлеглими студіями та правами на їхні гонкові серії. Ціна питання складала 975 млн доларів, представники Codemasers охоче пішли назустріч потенційному покупцеві, угода мала набрати чинності на початку грудня… аж раптом з’явився ще один покупець, ЕА,  і все звелося до простого ринкового “хто дасть більше”. Electronic Arts запропонували аж 1,2 мільярда доларів плюс доплату в разі подорожчання компанії — тож їм таки доведеться докласти ще кілька мільйонів згори, бо після оприлюднення цієї інформації акції Codemasters дійсно зросли в ціні на 20%. І тепер, якщо зненацька не з’являться нові покупці (дядька Філа серед них не буде, розслабтеся, в нього вже є спеціально навчені для гонкових ігор люди), то закриття угоди відбудеться до кінця березня 2021 року.

Причина такого ажіотажу довкола британських ігротворців цілком зрозуміла. Codemasters — наразі найкращий виробник гонкових ігор для широкого загалу, який не належить жодному з платформотримачів, до того ж цього року компанія отримала ще й ліцензію на WRC. Для Take-Two це була б відмінна нагода розширити аудиторію і каталог жанрів, тож Codemasters вистачало би й далі працювати у звичному режимі.

А от з ЕА не все так очевидно. З одного боку напрошується висновок, що Codemasters разом зі Slightly Mad Studios (розробниками NFS Shift, якщо що) повинні будуть в першу чергу відновлювати Need for Speed. Раз власні студії нічого путнього не змогли досягти за стільки років, то може знані майстри віртуального автоспорта зможуть принести щось свіже. Наприклад, нова NFS могла би нарешті відійти від теми стрітрейсингу чи скриптованих врум-врумок, і піти шляхом Porsche Unleashed.

З іншого — Codemasters уже має кілька серій, які заповнюють різні ніші гонкового жанру та за останні роки є успішнішими за NFS.  Тож чи буде резон ґвалтувати фактичний труп, якщо в руках ЕА буде Dirt — серія з подібними накладами, але більшою прибутковістю? Коли серія Burnout вичерпала себе, ЕА без вагань поставила на ній хрест, обравши з-поміж двох конкурентних серій перспективнішу. І нехай імовірність цього мала, але не слід відкидати, що й NFS може спіткати така ж доля.

Читайте також

У FIFA 23 також не буде російських команд

FIFA

У наступній Battlefield знову буде сюжетна кампанія. А ЗСУ?

battlefield

Відчуй себе QA: Відкрито запис на пре-пре-пре-альфа тестування Skate

Skate

Чутки: EA забила на Battlefield 2042 і розробляє нову частину серії

Battlefield 2042

Творці Battlefield 2042 врешті показали наповнення першого сезону

Battlefield 2042

Наступний Dragon Age врешті отримав… підзаголовок?

Dragon Age: Dreadwolf

Продовження Star Wars Jedi: Fallen Order вийде наступного року

Star Wars Jedi: Survivor

У The Sims 4 зʼявилася можливість обрати форму звертання до вашого персонажа

Sims 4

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: