EA хоче придбати Codemasters за 1,2 млрд $. Що тепер буде з Need for Speed?

ЕА знову узялися за своє. Минулого місяця видавництво Take-Two Interactive оголосило про намір придбати Codemasters з усіма підлеглими студіями та правами на їхні гонкові серії. Ціна питання складала 975 млн доларів, представники Codemasers охоче пішли назустріч потенційному покупцеві, угода мала набрати чинності на початку грудня… аж раптом з’явився ще один покупець, ЕА,  і все звелося до простого ринкового “хто дасть більше”. Electronic Arts запропонували аж 1,2 мільярда доларів плюс доплату в разі подорожчання компанії — тож їм таки доведеться докласти ще кілька мільйонів згори, бо після оприлюднення цієї інформації акції Codemasters дійсно зросли в ціні на 20%. І тепер, якщо зненацька не з’являться нові покупці (дядька Філа серед них не буде, розслабтеся, в нього вже є спеціально навчені для гонкових ігор люди), то закриття угоди відбудеться до кінця березня 2021 року.

Причина такого ажіотажу довкола британських ігротворців цілком зрозуміла. Codemasters — наразі найкращий виробник гонкових ігор для широкого загалу, який не належить жодному з платформотримачів, до того ж цього року компанія отримала ще й ліцензію на WRC. Для Take-Two це була б відмінна нагода розширити аудиторію і каталог жанрів, тож Codemasters вистачало би й далі працювати у звичному режимі.

А от з ЕА не все так очевидно. З одного боку напрошується висновок, що Codemasters разом зі Slightly Mad Studios (розробниками NFS Shift, якщо що) повинні будуть в першу чергу відновлювати Need for Speed. Раз власні студії нічого путнього не змогли досягти за стільки років, то може знані майстри віртуального автоспорта зможуть принести щось свіже. Наприклад, нова NFS могла би нарешті відійти від теми стрітрейсингу чи скриптованих врум-врумок, і піти шляхом Porsche Unleashed.

З іншого — Codemasters уже має кілька серій, які заповнюють різні ніші гонкового жанру та за останні роки є успішнішими за NFS.  Тож чи буде резон ґвалтувати фактичний труп, якщо в руках ЕА буде Dirt — серія з подібними накладами, але більшою прибутковістю? Коли серія Burnout вичерпала себе, ЕА без вагань поставила на ній хрест, обравши з-поміж двох конкурентних серій перспективнішу. І нехай імовірність цього мала, але не слід відкидати, що й NFS може спіткати така ж доля.

Читайте також

“Тріумфальне повернення легенди”: перші оцінки Dead Space Remake

dead space remake isaac clarke

Задаючи темп. Огляд Need for Speed Unbound

Need for Speed Unbound

Чого очікувати від Need for Speed Unbound?

Need for Speed Unbound

EA закрила серію Project CARS і розпустила Slightly Mad Studios

Вслід за Ubisoft: Electronic Arts закриває сервери старих проєктів

Mirror's Edge

Кросплей, кастомізація, кооп: Анонсовано The Sims 5!

sims diamond

EA натякнули на розробку ремейку Dead Space 2

Dead Space

Origin врешті відправлять на пенсію. EA випустила новий клієнт для ПК

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: