Еволюція легендарного контролера для Sony PlayStation: від 90-х до сьогодні

Геймпад для Sony PlayStaion, більше відомий затятим ґеймерам під назвою DualShock – це справді легендарний ігровий контролер, якому довелося пережити цілу низку разючих змін за роки свого існування.

Що найцікавіше, дизайн джойстика майже не змінювався з моменту появи його «праобразу» в далекому 1994 році. Саме завдяки цьому «DUALSHOCK» було визнано найвпізнаванішим геймпадом у світі, а стабільність дизайну стала своєрідною фішкою Sony.

Це цікаво: Дізнатися, як виглядає «найсвіжіший» геймпад Sony PS4 можна в MOYO.

Втім, начинку контролера модифікували неодноразово, щоби з появою кожної нової консолі вона ставала потужнішою та актуальнішою.

Які етапи стали знаковими в історії ігрового контролера?

  1. Перший DualShock у класичному його розумінні став доступним для геймерів у 1997 році. До цього власники ігрових приставок могли використовувати лише Dual Analog – один із перших контролерів з аналоговими стіками, які значно полегшували процес гри. Між виходом Dual Analog та появою на японському ринку DualShock пройшло всього кілька місяців. Не дивно, що легендарному ґеймпаду вдалося швидко витіснити всі інші моделі аналогових джойстиків.
  2. Вже у 2000 році на полицях магазинів, присвячених товарам для ґеймерів, з’явився DualShock 2 – ґеймпад, створений для довгоочікуваної новинки PlayStation 2. Логотип на поверхні корпусу та новий колір стали не єдини його нововведеннями. Змін також зазнали аналогові стіки та кнопки керування: перші стали гнучкішими та маневренішими, а другі – більшими за площею і функціональнішими.
  3. Третя версія DualShock з’явилася в 2005 році та стала найскандальнішою за всю історію існування маніпуляторів для приставок Sony. Справа в тому, що дизайнери вирішили кардинально змінити зовнішній вигляд та форм-фактор контролера. Громадськість сприйняла подібні зміни критично, тому вже в 2006 році виробник прийняв рішення про повернення до традиційних візуальних характеристик. Після редизайну DualShock 3 отримав також гіроскоп та акселерометр, тому став ще кращим та зручнішим.
  4. Визначним в історії ґеймпада для PS став 2007 рік. Саме 12 років тому контролер приніс компанії Sony винагороду – статуетку “Еммі” за розробку периферійних пристроїв та вплив на технологію виробництва ігрових контролерів.
  5. DualShock 4 побачив світ разом із консоллю PS4 в листопаді 2013 року. Саме він став першим контролером для PS, оснащеним тачпадом (сенсорною панеллю керування) і кнопкою Share, яка дозволяє миттєво ділитися ігровими матеріалами. Оновлена та покращена версія ґеймпада DualShock V2 з’явилася в 2016 році з появою нових версій консолі — Pro та Slim.

Яким буде наступний ігровий контролер для PlayStation – залишається тільки здогадуватися. Звичайно, в мережі можна знайти деякі припущення та теорії, але наскільки вони близькі до істини, побачимо у жовтні-листопаді — саме тоді має відбутися повноцінний анонс PlayStation 5.

Читайте також

Стрім Outriders

Outriders

Комікси Bloodborne невдовзі з’являться українською

ТОП-5 ігор для iPhone 12 з вражаючим ґеймплеєм

Усім власникам PlayStation подарують 10 ігор. Серед них є Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

Античіт Denuvo відтепер доступний на PlayStation 5

Sony дозволить проходити ігри за допомогою бананів

Fortnite

У березні підписники PS Plus отримають рімейк Final Fantasy VII

[РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ] Середньостатистичний український гравець (за версією PlayUA)

Скільки мають коштувати ігрові послуги в Україні?

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: