Fallout 4: поради виживальникам

Автор: Олег Куліков @AbsoKulikov

Fallout 4 — це гра передусім про дослідження, пошуки пригод і створення ваших особистих історій про пустку Бостонської Співдружності. Як і годиться в такому випадку, за ручку гравця тут ніхто не водитиме. Навпаки, розробники намагаються якнайшвидше покінчити зі вступом та випустити гравця у вільне плавання. А куди вже йти, які квести виконувати, яку зброю шукати, яких ворогів уникати — всі ці речі залишаються на відкуп самих ґеймерів.

Витративши чимало годин на дослідження верхівки айсберґа всього, що напаковано у Fallout 4, все ж варто поділитися деякими порадами, котрі стануть у нагоді (та вбережуть від помилок) всім, хто провів у грі заледве кілька годин (або тільки-но планує її придбати).

Примітка: скільки я певен у вашій розумовій повносправності, то не варто буде згадувати традиційні для всіх подібних прописні істини, на кшталт “зберігайтеся якомога частіше” (і бажано в різні слоти), “тікайте від занадто сильних ворогів — доб’єте їх, коли наберетеся сили“, “ретельно обстежуйте локацію” тощо.


Не бентежтеся нестачею характеристик

Стартових 28 очок SPECIAL вам точно не вистачить, аби зробити персонажа собі до вподоби — або якась характеристика буде вкрай куцою, або всі будуть доволі посередніми. Однак трагедії з цього робити не слід — характеристики можна розвивати кожного рівня, до того ж у пустці заховані фігурки, які теж додають +1 до Сили, Сприйняття і решти. А оскільки у Fallout 4 обмеження максимального рівня немає, то вмілі дослідники можуть і всі параметри підтягнути до ідеальної десятки, і опанувати всі перки.

Втім, на перших порах не зашкодить приблизно прикинути свій стиль гри та розвинути ті характеристики, які відкриють потрібні перки:

  • аби не мати проблем зі зламуванням замків та терміналів (а ще завжди якісь приємнощі + зайвий досвід), Інтелект і Сприйняття варто якнайшвидше довести до 4
  • для максимально ефективного крафтингу зброї та броні вам потрібні 3 одиниці Сили та 6 Інтелекту
  • базових 3 Сприйняття і 4 Талану дозволять ефективніше використовувати V.A.T.S., доки ви не здобудете потужніших перків
  • неодмінно вивчіть перк Scrounger (2 Талану) — набоїв ніколи не буває забагато, особливо якщо ви граєте на високих рівнях складності

Користуйтеся перевагами супутників

Усього в грі присутні 13 можливих компаньйонів. Усі вони безсмертні, тому під час бою можна за них не перейматися (особливо, якщо супутники закуті в силову броню) і тим паче не варто витрачати на їхнє лікування цінні стимпаки. Традиційно можна використовувати їх в якості тяглової сили, однак у кожного зі супутників є обмежена вантажопідйомність: скажімо, Псюра може тягти на собі 150 фунтів ваги, тоді як Престон Паркер витримує 165.

До всього, якщо вас персонаж усе ж не дружить з електронікою чи відмичками, можна скористатися допомогою Ніка Валентайна чи Кейт — перший здатен зламувати складні термінали, тоді як друга дає собі раду зі замками.

Однак переможцем у номінації “Найкращий напарник у Fallout 4” є той-таки Псюра. І ось чому:

  • завдяки баґові, Псюра може видобути Холодостріл, замкнений у Сховищі 111 — для старту гри це страх яка потужна зброя
  • Псюра не позбавляє вас переваг перку “Самотній мандрівник”! А це, зауважте, зменшення ворожої шкоди на 30% та додаткових 100 фунтів на вашому хребті
  • він просто милий

Носіть кілька видів зброї

Бостонська Співдружність — це вам не Мохаве; тут люди не навчені самостійно виготовляти набої та перезаряджати енергокартриджі. Що далі на південь, то сильнішими ставатимуть вороги, а отже запас набоїв танутиме щоразу швидше. За таких умов необачно буде залишитися геть небоєздатним під час запеклої сутички, особливо якщо проти вас вийшов легендарний ворог (зі зірочкою) — ці падлюки часто зцілюються посеред бою і ладні відрами вбирати в себе ваші набої.

Найкраща цьому протидія — носити кілька видів зброї, кожна з яких використовує інший тип набоїв. Звісно, обмеження ваги не дозволять усім тягати пістолет, дробовик, автомат, снайперську гвинтівку, енергорушницю, ракетомет, в’язку гранат і дровиняку для ближнього бою — проте хоча би чотири одиниці з цього переліку варто мати.

Носіть запасний одяг…

Попри те, що Fallout 4 показує величезного середнього пальця усім охочим вирішувати справи добрим словом і пістолетом (а не тільки пістолетом), висока Харизма — необхідна умова для вибивання більшої оплати від квестодавців (ну і зайвої жменьки досвіду). Якщо вам усе ж бракує кількох одиниць характеристики, справу завжди можуть поліпшити випивка чи ментати. Однак щоби не страждати від алко- чи наркозалежності, вистачить просто носити зі собою “цивільний” одяг зумисне для блукання у поселеннях — костюми, сукні, капелюхи та окуляри. Уважно стежте за їхніми параметрами та підбирайте відповідно до своїх потреб. До слова, пост-ядерне суспільство достатньо ліберальне і не має нічого проти дамочки у плащі а-ля Гемфрі Боґарт чи чоловіка у вечірній сукні.

… і протигаз не забудьте

У світі, де кожна півторачна тварюка охоче ділиться опроміненням, а у сховках зі “скарбами” завжди є діжка-друга радіоактивних відходів, зараження неминуче. Попервах протирадіаційних препаратів буде обмаль, тому щоби захистити свою смужку життя від скорочення, варто все ж носити протигаз. Щоправда, при тривалому контакті з водою, радіаційних бурях та мандрах у бік Сяючого Моря одним протигазом уже не обійтися — варто подбати про наявність протирадіаційного скафандра. Якщо віднайти його досі не вдалося, варто сходити на ринок Даймонд-Сіті, у крамничку “Підвал Феллона”.

Слухайте ближнього свого

У світі гри завести розмову вдається далеко не з усіма. Однак це не означає, що вам не варто намагатися з ними заговорити. Опинившись у новій місцевості, потиняйтеся довкола і потицькайте клавішу Е на кожному стрічному. Інколи ви почуєте щось дотепне, інколи хтось згадає про ваші попередні діяння. Та часом таким чином можна отримати доручення, нову позначку на мапі, або повноцінний квест. Прислухатися варто не лише до мирних мешканців — навіть у розмовах ворогів між собою можна підслухати щось корисне, якщо підкрастися досить близько.

Стежте за дужками у режимі скрадання

Навіть без відповідного розвитку характеристик, режим скрадання — неабияк корисна річ. Втім, чимало в кого траплялися невдалі випадки крадіжок, хоча на екрані начебто й сказано, що вас ніяк не видно. Все просто: звертайте увагу на відстань між дужками обабіч слова “непомітний”. Що меншою є відстань між ними, то більше у вас шансів спалитися. Іншими словами, [  hidden  ] — це значно краще, ніж [hidden].

Комбінована броня краща за суцільну

Як би нам барвисто не розписували особливості фрагментарної броні під час літнього анонсу, чимало гравців усе ж тяжіє до суцільного тілесного захисту — він і звичніший, і банально має кращий вигляд. Втім, при безпосередньому порівнянні виявиться, що комбінована броня є значно ефективнішою за суцільну. Навіть базові параметри захисту в сукупності переважають, а ще ж не забувайте, що елементи самопальної броні можна власноруч поліпшити. А якщо ви не викинули костюм Сховища та маєте відповідний перк (Armorer, 3 Сили), то у вас буде 5 елементів натільного захисту, які можна буде підлаштувати під себе. Поліпшення захисту, менше ваги, накладні кишені тощо — заздалегідь заготована броня вам такого добра не надасть.

2015-11-10_00009
І не будьте Олексою — стежте за рядком унизу, де вказані всі дії та відповідні клавіші.

Облаштуйте свою операційну базу

Мова тут зараз іде не про славно- і водночас горезвісну Sims-складову — благо, її можна впевнено ігнорувати. Втім, навіть без неї тутешній крафтинг залишається вкрай корисною системою. Поліпшення зброї, обладунку, приготування їжі, хімікатів тощо — крафтинг неабияк полегшить ваші мандри пусткою.

Зі старту гра надає вам оптимальний прихисток, де усі необхідні верстаки, сховки для ресурсів і трофеїв, ліжко та стійка для силової броні — заправку “Червона Ракета”. З часом можна буде “переїхати”, однак компактність цього місця і повна його самодостатність роблять цей прихисток оптимальним варіантом (за умови, якщо вам класти на “Веселого фермера” — тоді краще обживатися у Святилищі).

Але ні, стривайте — навіть самітникам усе ж варто буде завести власний городик, якщо хочеться надати своїй зброї максимальної забійності. Майже всі пристойні модифікації потребують клею, а необхідні для цього предмети трапляються не так уже й часто. На щастя, клей можна виготовити самостійно. Для цього слід узяти кукурудзу, мутофрукт, плід тато і очищену воду — з них вийде крохмаль, котрий містить аж 5 одиниць клею. Ці складники можна легко відшукати чи придбати у крамарів, однак куди заощадливіше буде облаштувати власні город та водоочисник.

Споживайте тільки ту їжу, яку зготували власноруч

Відновлювати здоров’я можна не лише за допомогою стимпаків. Допоможуть також сон, вода, їжа та напої. АЄОА.

Як було сказано раніше, радіація у Fallout 4  стала особливо злісним ворогом. Тому регулярне споживання довоєнних напівфабрикатів, Ядер-Коли чи сирої води завдасть шкоди незгірш від зграї диких ґулів. І хай би як часто ці продукти не траплялися вам на шляху, краще або ігноруйте їх, або продавайте. Це не кажучи про те, що перки, які суттєво зменшують (зменшують, а не нівелюють!) радіації від подібного харчу, є вкрай непотрібною інвестицією.

Натомість краще готувати їжу власноруч. Майже кожна вбита почвара, залишить вам шмат свого м’яса, який можна засмажити, що варто неодмінно зробити за першої ж нагоди Переваги подібного харчування беззаперечні:

  • власноруч приготована їжа позбавлена радіації
  • вона відновлює значно більше очок здоров’я (а інколи ще й додає сили чи витривалості)
  • за її приготування дають досвід. А його, як ми знаємо, забагато не буває!

І останнє…

Заради всього святого, не плавайте у силовій броні!

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

У якому порядку краще грати в Kingdom Hearts?

Автор: PlayUA

Kingdom Hearts

То це був (не) останній танець? Огляд шостого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

10

Дай йому бензину, він його любив. Огляд фільму «Фуріоза. Шалений Макс. Сага»

Автор: Ірина Ніколайчук

furiosa a mad max saga cover

iPhone 14 Pro Max. Який він?

Автор: PlayUA

iphone 14 01

Баґи, від яких зносить дах і зникають ноги (RDR, FIFA 16). ВиНеЗнали #03

Автор: Володимир Вітовський

ВиНеЗнали

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу: що подивитсь та послухати на цю тему

Автор: Микола Єрьомін

Хайтарма

Найкращі сервіси для записування пройдених ігор і переглянутих фільмів

Автор: Михайло Петрунів

hltb poster v01

Жаба в колодязі не знає нічого про море: приховані деталі першого трейлера Assassin’s Creed Shadows

Автор: Микола Єрьомін