Філ Спенсер хоче легалізувати емулятори

Емулятори завжди перебували в “сірій зоні” ігрової індустрії. Здебільшого великі видавці чи платформотримачі дивляться на них крізь пальці, але часом таки влаштовують показові утиски “незаконного поширення” своїх старих ігор. А от Філ Спенсер, для якого тема збереження старих ігор та зворотної сумісності завжди була болючою, хоче це змінити.

Звісно, на ПК доступ до старих ігор не є аж такою гострою проблемою, як на консолях, бо крім крамниць є і безкоштовний Internet Archive, повен ігор для MS-DOS. Однак подивіться на нещодавні старання Activision і Rockstar — викотивши на полиці жахливі самі-знаєте-які-ремастери, вони зняли з продажу “класичні” версії Warcraft 3 і трилогії GTA. І ніде нема гарантії, що подібних випадків не більшатиме.

Спенсер же сподівається, що вся індустрія спільними зусиллями легалізує емулятори, які дозволять запускати (відносно) старі ігри на сучасному залізі не лише в межах однієї платформи. А все для того, щоби ігри, які вийшли з активного продажу чи втратили актуальну платформу, стали надбанням усієї ігрової спільноти.

Nintendo потроху відкриває для себе світ емуляції (бо раніше компанія лише з ним боролася) завдяки відновленню класики з N64 на Switch, Sony поки крутить носом, бо попередня спроба продавати на PS4 емульовані ігри з PS2 нічим хорошим не закінчилася, ну а сама ж Microsoft нещавно випустила в програму зворотної сумісності ще 76 ігор з оригінального Xbox та X360. За попередньою інформацією, це була остання пачка “повернутих” проектів, але сама ініціатива компанії не спиниться — просто натомість Microsoft готує новий емулятор, який не просто об’єднає бібліотеку попередніх Xbox, а й дозволить перенести її на Windows.

Читайте також

Філ Спенсер: «Call of Duty залишиться на PlayStation»

Філ Спенсер

Філ Спенсер хоче запровадити кросплатформний бан користувачів

Phil Spencer

Стрім Sable

Sable

Перевіряйте бібліотеку: Xbox Game Pass поповнився десятьма іграми для усіх платформ

Mortal Kombat 11

Як купляти цифрові ігри для Xbox в Україні?

Xbox

На піку слави. Огляд Forza Horizon 5

Forza Horizon 5

Halo Infinite, Among Us, Stardew Valley, Aliens: Fireteam Elite та інше — грудневі поповнення Xbox Game Pass

Halo Infinite

Halo Infinite — найуспішніша новинка Xbox Game Studios у Steam

Halo Infinite

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: