Фільми, які не можна називати

Автор: Аліна Нікуліна

Скажи мені, який твій улюблений фільм і я скажу хто ти. Одного разу я вирішила попитати своїх знайомих, який фільм їм подобається найбільше, який вони ладні передивлятися по десять разів. На превеликий подив, люди називали здебільшого одні й ті ж посередні розпіарені кінокартини. Вони мали шалений успіх і улюблені мільйонами, але чи справді вони такі хороші? У спробі відповісти на це питання, виник наш список найбільш переоцінених  фільмів сучасності.

ТИТАНІК

«ТИТАНІК»

Найшмаркливіший фільм усіх часів і народів. Шапки вгору, панове!  Доки ви думаєте, чи є насправді таке слово „найшмаркливіший“ (підказка: ні, немає, автор все вигадала), нагадаю, що цей фільм — справжня золота жила для телепродюсерів на 8 березня. Хто першим  поставить його в ефір на вечір, тому й дістануться всі рейтинги. Це, звісно, якщо конкурент не зарядить «Віднесені вітром» на 4 години,  який, до слова, у цю статтю не потрапив з однієї причини: тоді б  концентрація жіночих сліз на сантиметр екрану сягнула б  небезпечних показників.

Думка фаната:

Мені подобається, що попри настільки велику тривалість фільму, він не виглядає монотонно, події, що стрімко розвиваються, цілком охоплюють тебе і розчиняють у вирі почуттів, часом підкидаючи на хвилі емоцій і небезпек… My heart will go on…“ — Mary Jay.

За що люблять: Всі в сльозах і в захваті.

Що подивитися натомість: «Аббатство Даунтон», особливо 2 перші сезони.


БІЙЦІВСЬКИЙ КЛУБ

«БІЙЦІВСЬКИЙ КЛУБ»

Історія про клерка, що страждає на роздвоєння особистості, зробила з першоджерела бестселер, а з Фінчера визнаного генія, на якого всі моляться. Бунт, анархія, потужні цитати та критика суспільства споживачів — у фільмі є все, що так подобається 17-річним нонконформістам. Прихильникам слід пам’ятати перше правило клубу і ніколи про нього не згадувати.

 Думка фаната:

Тут завмираєш і чекаєш з нетерпінням, що ж буде. А далі все втягуєшся і втягуєшся, втрачаєш лік часу і впиваєшся цим шедевром. Я не здивований, що в США заборонили перегляд цього фільму в деяких штатах, що він не отримав «Оскара», хоча був номінований на «Найкращий монтаж звуку», адже в тих штатах, в яких перегляд все ж відбувся, стали організовуватися справжні бійцівські клуби . Ось таке кіно посиленої дії!“ — 7Wolf7.

За що люблять: Проти системи! Анархія! Бунт! Предки дістали!

Що подивитися натомість: Почитайте оригінальну книгу «Бійцівський клуб» Чака Палагнюка.


РЕКВІЄМ ЗА МРІЄЮ

«РЕКВІЄМ ЗА МРІЄЮ»

Ох, і де були б зараз всі наші хіпстери без цього фільму? Колись  саундтрек з нього лунав мало не з кожної праски.  Увесь фільм можна  підсумувати в коротенькій цитаті одного з персонажів «Південного  Парку»: “Наркотики – це погано, м-ясненько?”

Думка фаната:

Спасибі за цей фільм. Спасибі, що є люди, які можуть знімати такі фільми. Тим не менш, цей фільм далеко не для кожного, не кожен зважиться переглянути його. Він викличе або захват, або заперечення, або навіть відразу, але байдужим залишити не може. Головне — зрозуміти те, що нам хотіли донести“, — КиттиКэт.

За що люблять: Джаред Літо такий душка. Обридатися.

Що подивитися натомість: короткометрівку «Мрія» або будь-яку документалку на тему наркоманії.


ВОЛОДАР ПЕРСНІВ

«ВОЛОДАР ПЕРСНІВ»

Святий Грааль для дітей категорії за 20 і далі. Для дорослих тітоньок і дядечків, які все ще люблять побігати по лісу з приклеєними  ельфіськими вухами, мимохідь сперечаючись про сильмарілли та  палантіри.

 Думка фаната:

Для мене «Володар перснів» — це, крім усього вище сказаного, ліки від смутку, стимулятор уяви і новий світ, де немає місця сумній сірості“, — dinochka-sunny.

За що люблять: Мені про наш світ якось нецікаво“ ©. Хронічний ескапізм

Що подивитися натомість: «Гра Престолів», де реалістично жорстокий середньовічний світ і немає яскраво вираженого добра чи зла.


МАЙСТЕР І МАРГАРИТА

«МАЙСТЕР І МАРГАРИТА»

Рукописи не горять. Цікаво, а цифрових записів це стосується? Принаймі, серіалом виробництва телеканалу «Россия» якраз грубу розпалювати або спалювати Гітлера в кінотеатрі. Ото був би цікавий кросовер з Тарантіно! З чого ж почати? По-перше, ототожнювати фільм з книгою – глупство. Лиш те, що книга хороша, не означає, що й екранізація буде чимось гідним. Бонусом Безруков у повному апогеї своєї некомпетентності та завищеної самооцінки. Сучасний російський кінематограф — безглуздий і нещадний.

Думка фаната:

Браво. І велике людське Спасибі. І знятий капелюх. Назовсім знятий. Навіки. Бо «Майстер і Маргарита» — моє найсправжнісіньке хворе місце. Це моя книга. А тепер це ще й мій фільм“, — always in black.

За що люблять: За першоджерело.

Що подивитися натомість: «Записки юного лікаря» з Деніелом Редкліфом у головній ролі.


ФОРСАЖ

«ФОРСАЖ» (байдуже, яка частина, вони всі однакові)

Кіно для рОвних і чОтких пацанів з району, які іноді беруть батьків „Жигуль“, аби покатати свою „малу“ до райцентру на танці. На зворотньому шляху ще й пробують зробити дрифт з вельми сумними наслідками, добре, якщо лиш для старенького „Жигуля“.

Там така чоловіча дружба, пацан за пацана, а які дівчата, а які тачки,  який екшОн! Насправді — посередній бойовичок з гонками, під час зйомок  яких жоден підручник фізики не постраждав. Десь на третій серії цієї мелодрами починають закрадатися сумніви, що режисер просто укотре перезнімає один і той самий фільм. У „пацанських“ спільнотах «Форсаж» давно зведений у ранг класики, але сприймати серйозно цей фільм, коли тобі 13 – це одне, а в 30 – краще вже піти подивитися Top Gear.

Думка фаната:

Підсумовуючи, скажу небагато. На мій погляд, цей фільм — хіт тих часів. Він  став каталізатором для такого маловідомого поняття на ті часи, як стріт-рейсинґ. І зробити щось краще за нього буде тепер складно“, — Sergio_Sway.

За що люблять: Тачки, телички, круті пацани.

Що подивитися натомість: «Гонка».


РАДЯНСЬКІ КОМЕДІЇ

«РАДЯНСЬКІ КОМЕДІЇ»

Раніше трава була зеленіша, пиво смачнішим, пломбір — за три  копійким, а які комедії тоді знімали… “Да, были люди в наше время, не то, что нынешнее племя…”. Є 2 причини, чому люди  люблять ці фільми. Перша — ностальгія. За дитинством, совком,  піонерським галстуком, словом, цілком нормальна ностальгія за юністю. Друга причина — нескінченне повторення цих  фільмів по телевізору. На кожні свята Шурик і компанія смішать нас  знову й знову. Вас просто змушують боготворити Гайдая і Ко.  Зворотня сторона медалі — від постійного перегляду в око впадають відверто слабкі моменти, раніше непомітні. Як і салат «Олів’є», ці фільми — класні, але дозовано й не кожного Нового року.

Думка фаната:

Насправді, виділити якусь стрічку Гайдая і сказати про неї: „Вона найкраща!“, для мене видається нездійснимим завданням. У якийсь період хочеться подивитися «Діамантову руку», в якийсь «Івана Васильовича», ну а в якийсь «Операцію «Ы»“, — publicist.

За що люблять: Ну, як? Це ж класика! От уміли раніше знімати, не те, що зараз у цьому вашому Голлівуді!

Що подивитися натомість: «Летючий цирк Монті Пайтона».


АВАТАР

«АВАТАР»

Одного погожого дня Джеймс Кемерон вирішив зрубити ще кілька сотень мільйонів, але натхнення ніяк не приходило. Того дня муза, наче зрадила митця. Тоді режисер вирішив ввімкнути телевізор. Сріблястий екран зблиснув і в тоненькій дорогущій „плазмі“ з’явився мультик «Покагонтас». На маестро зійшло осяяння: „Зроблю те саме лиш зі синіми ліанами і в 3D!“

Попередній абзац є художньою драматизацією і не претендує на достовірність. Мені невідомо достеменно, чи справді плазмові телевізори зблискують, коли вмикаються, проте знаю одне: кінематографісти вже заїздили до дірок сюжет про героя, який втирається у довіру до якогось племені, закохується у місцеву принцесу, переходить на їхній бік, а потім разом із цим плем’ям навалює своїй загребущій білій цивілізації. Словом, у певної миті виникає почуття, що такий тортик ти вже їв, просто крем був іншого кольору.

Думка фаната:

Не хочу описувати цей фільм, адже його потрібно дивитися, переживати. Музичний супровід передає купу емоцій і, безумовно, Селін Діон в кінці фільму, як її можна не впізнати? Мені б хотілося повернутися до ідеї. Ми практично втратили свою Матір. Але ми ще можемо зберегти частинку, лише малу частку від залишків нашої Землі. Жадібність і скупість людини затьмарила наше справжнє Я. Чого навчає нас цей фільм? Бачити…“ — VikoLini.

За що люблять: Бачив, які там спецефекти?

Що подивитися натомість: «Покагонтас», «Той, хто танцює з вовками», «Дюна» і ще з сотню фільмів, які краще обігрують цей сюжет.


ПІСЛЯСЛОВО

Ставлю свою журналістську кар’єру на те, що серед згаданих вище фільмів є хоч один, який вам подобається. Однак, заждіть! Затримайте на секунду свою руку, у якій вже затисли гнилий помідор. Те, що фільм заїздили до дірок і десь перехвалили, не означає, що ми не маємо його любити. Адже саме у банальності та клішованості часто ховається той шарм, за який ми це кіно і полюбили. Окрім, звісно, серіалу «Майстер і Маргарита». Серйозно. У сраку його.

Останні статті

Найочікуваніші ігри 2022 року для Nintendo Switch

Автор: Макс Калашник

Найочікуваніші ігри 2022 року для Nintendo Switch

Валері Лемерсьєр — новий Томі Вайсо? | Враження від фільму «Голос Кохання»

Автор: Бортюк Володимир

aline poster

Враження від фільму «Король Річард: Виховуючи чемпіонок»

Автор: Бортюк Володимир

Король Річард: Виховуючи чемпіонок / King Richard (2021)

DPC-2022: прогнози на завершення сезону

Автор: Заєць Роман

dota pro circuit

Що показали у двох нових трейлерах «Бетмена»?

Автор: Микола Єрьомін

batman 2022

DPC регіон Західної Європи. Огляд, підсумки та прогнози за результатами перших матчів

Автор: Заєць Роман

Team Liquid

DPC регіон Східної Європи. Огляд, підсумки та прогнози за результатами перших матчів

Автор: Заєць Роман

Dreamhack Dreamleague

Які ігри для Nintendo Switch найкраще ляжуть під ялинку

Автор: Владислав Папідоха

Nintendo Switch New Year

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: