water 03

Формула питної води та її особливості в організмі людини

Автор: PlayUA @playua

Вода, завдяки своїм унікальним хімічним властивостям, відіграє важливу роль для діяльності живих організмів. Ключовою особливістю, яка робить її важливою для всього живого, є здатність виступати каталізатором життєво необхідних біохімічних реакцій. Людський організм приблизно на 65% складається з води, тому без неї існування першого неможливе. Навіть невеликий дефіцит рідини негативно впливає на стан шкіри, функціонування внутрішніх органів та загальне самопочуття. Детальніше про особливості води та її властивості розповімо далі.

Як визначається якість води

Хімічна формула питної води — H2O, але у випадку, якщо вона не піддавалась очищенню, до її складу можуть входити інші домішки, від кількості та типу яких залежить придатна вона до вжитку чи ні. Саме тому фахівці рекомендують встановлювати на водопровідні труби стаціонарні очисні системи. Для того, щоб обрати правильний фільтр, рекомендується здати пробу води із крана на лабораторний аналіз. Основними характеристиками, які допомагають визначити її якість є:

  1. Жорсткість — вказує на кількість солей магнію та калію, у нормі складає не більше та не менше 7 ммоль на дм3;
  2. Мінералізація — відображає кількість розчинених у воді мінералів, показник може варіюватися від 200 до 500 мг на дм3;
  3. Рівень кислотності — оптимальне значення від 6,5 до 7 pH;
  4. Окислюваність — допомагає визначити чисельність небезпечних для вжитку органічних сполук, що входять до вмісту рідини.

Перевірити якість можна, звернувшись до служб санітарно-епідеміологічного контролю, водоочисних станцій чи екологічних організацій. Слід зауважити, що перевіряти потрібно не тільки воду з централізованих систем водопостачання, а й з колодязів чи свердловин. Вони можуть містити багато заліза, сірководню, а колодязна — ще й шкідливих мікроорганізмів, через що вживати її без попереднього дослідження небезпечно.

Вплив води на якість життя людини

Відомо, що наш організм не може довго існувати без води, адже всі тканини та органи більше ніж на 50% складаються з цієї рідини. Крім того, вона бере активну участь у наступних процесах:

  1. Травлення, а також виведення токсинів;
  2. Підтримка нормального рівня кислотності, що важливо для біологічних процесів;
  3. Транспортування корисних речовин до органів та тканин;
  4. Терморегуляція, завдяки здатності до випаровування.

Вода в людині супроводжує майже всі біологічні та біохімічні процеси. Саме тому вкрай важливо дотримуватися рекомендованих норм її вживання. Обов’язково потрібно звертати увагу на якість споживаної рідини. Забруднена промисловими органічними продуктами, солями важких металів, нітратами і фосфатами вона матиме руйнівні властивості. Потурбуватися про власне здоров’я можна, додавши до звичайної системи фільтрації ще декілька пристроїв. Мінералізатор — який наповнить проточну воду корисними мінералами. Структуризатор — змінює структуру, покращуючи її смакові властивості. Таким чином вдасться досягти найбільшої користі та заощадити на придбанні пляшкової води.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Найкращі мультсеріали для всієї родини

Автор: Анна Колінчук

Найкращі мультсеріали для всієї родини

Acer представила нові ноутбуки Swift із процесорами AMD Ryzen 8040 та ШІ Ryzen

Автор: Зімін Антон

swift edge 16 ray lifestyle 04 01

Xbox і Nintendo обмінялися ексклюзивами: підсумки лютневого Nintendo Direct

Автор: Барлет Ярослав

grounded

Потойбічний вплив чи погане поєднання? Огляд другого етапу кубку KMAMK Ferrari Challenge 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.ferrari challenge

На столичному автодромі Чайка пройшли змагання Bitlook Virtual Drift

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.bitlook virtual drift 3

Чарівний хаос — Перші враження від Helldivers 2

Автор: Владислав Папідоха

Helldivers 2

Приборкання норовливих. Другий етап KMAMK Ferrari Challenge 2024 відбудеться вже цієї середи!

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.ferrari challenge

Створення космосу вдвох — Інтерв’ю з розробниками української гри Space Killer

Автор: Єрмаков Кірілл

Space Killer

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: