Французький Вісник

Враження від фільму «Французький вісник»

Автор: Володимир Бортюк

«Французький вісник» від «Ліберті, Канзас Івнінґ Сан» — це черговий шедевр від Веса Андерсона в його фірмовому стилі. Вихід фільму спочатку був запланований компанією Fox Searchlight Pictures на 24 липня 2020 року, але був відкладений через пандемію коронавірусу. Прем’єра фільму відбулася 12 липня на 74-му Каннському міжнародному кінофестивалі.

Цей фільм — ода журналістам та сторітелінгу. Це історія про газету, а точніше додаток “Французький вісник” для газети “Ліберті, Канзас Івнінґ Сан”. Він мав на меті розповідати американським читачам про такі далекі та “екзотичні” французькі будні.

Сюжетно ми, як глядачі, “читаємо” останній номер цього журналу. Паралельно з історією самого “Французького Вісника” ми бачимо “екранізації” (точніше залаштунки створення) окремих статей. Сюжети цих статей і їхніх героїв справді непересічні, але головне тут не так суть, як форма подачі.

Вес Андерсон зі своїми улюбленими монтажними склейками, сплітскріном, переходами між чорно-білою та кольоровою картинкою, стопкадрами та навіть недокоміксовими врізками дозволяє нам відчути ефект “зануреного читання”, коли в момент переживання прочитаного у вас вмикається уява. Купа дрібних деталей, що дають відчуття “живості” подіям, що відбуваються, закадровий голос оповідача. Перетинаючись із сюжетом, все це створює атмосферу деякої сюрреалістичності, але через це ви і не можете відірватись від перегляду.

Що особливо приємно — так це те, що акторський склад не став “принадою” фільму. Так, тут є Тімоті Шаламе, Білл Мюррей, Бенісіо Дель Торо, Едріан Броуді, Тільда Свінтон, Леа Сейду, Френсіс Мак-Дорманд, Ліна Кудрі, Джефрі Райт, Матьє Амальрік, Стів Парк та навіть Оуен Вілсон. Так, вони круті. Але їх запросили не задля маркетингу на гучних іменах, а для того, щоб вони робили свою роботу як на “головних”, так і на “другопланових” ролях. А роблять вони її відмінно: буквально через секунду після думки “О, це ж сам Білл Мюррей/Тимофій Шаламенко/тощо!” ви занурюєтеся в гру актора і просто насолоджуєтеся тим що відбувається на екрані.

«Французький вісник» від «Ліберті, Канзас Івнінґ Сан» виходить в прокат в Україні 28 жовтня. Фільм однозначно вартий перегляду, тож не баріться з походом у кінотеатри!

Останні статті

Звіт з цифрової виставки THQ Nordic

Автор: Лук'янчук Орест

THQ Nordic

5 фактів про нові пригоди Соніка у кіно

Автор: PlayUA

Їжак Сонік 2

Ретроспектива Resident Evil. Випуск 08: Resident Evil 4 (2005)

Автор: Андрій Нагорний

Resident Evil 4

Радянський Союз у руїнах. Інтерв’ю з Дмитром Мартиненком, співзасновником AtomTeam

Автор: Володимир Вітовський

AtomTeam

Two Point Campus, Saints Row, Tinykin — Порадник Ґеймера: Серпень 2022

Автор: Володимир Бортюк

Saints Row

Плануємо випустити декілька новинок цього літа — Стан справ у видавництва Nasha Idea

Автор: Владислав Папідоха

Чі. Життя однієї киці

Топ-15 ігор у бібліотеці PlayStation Plus Extra

Автор: Владислав Папідоха

PlayStation Plus Extra

Які підписки бувають на PlayStation та що вони дають?

Автор: Владислав Папідоха

PlayStation Plus

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: