Французький Вісник

Враження від фільму «Французький вісник»

Автор: Бортюк Володимир

«Французький вісник» від «Ліберті, Канзас Івнінґ Сан» — це черговий шедевр від Веса Андерсона в його фірмовому стилі. Вихід фільму спочатку був запланований компанією Fox Searchlight Pictures на 24 липня 2020 року, але був відкладений через пандемію коронавірусу. Прем’єра фільму відбулася 12 липня на 74-му Каннському міжнародному кінофестивалі.

Цей фільм — ода журналістам та сторітелінгу. Це історія про газету, а точніше додаток “Французький вісник” для газети “Ліберті, Канзас Івнінґ Сан”. Він мав на меті розповідати американським читачам про такі далекі та “екзотичні” французькі будні.

Сюжетно ми, як глядачі, “читаємо” останній номер цього журналу. Паралельно з історією самого “Французького Вісника” ми бачимо “екранізації” (точніше залаштунки створення) окремих статей. Сюжети цих статей і їхніх героїв справді непересічні, але головне тут не так суть, як форма подачі.

Вес Андерсон зі своїми улюбленими монтажними склейками, сплітскріном, переходами між чорно-білою та кольоровою картинкою, стопкадрами та навіть недокоміксовими врізками дозволяє нам відчути ефект “зануреного читання”, коли в момент переживання прочитаного у вас вмикається уява. Купа дрібних деталей, що дають відчуття “живості” подіям, що відбуваються, закадровий голос оповідача. Перетинаючись із сюжетом, все це створює атмосферу деякої сюрреалістичності, але через це ви і не можете відірватись від перегляду.

Що особливо приємно — так це те, що акторський склад не став “принадою” фільму. Так, тут є Тімоті Шаламе, Білл Мюррей, Бенісіо Дель Торо, Едріан Броуді, Тільда Свінтон, Леа Сейду, Френсіс Мак-Дорманд, Ліна Кудрі, Джефрі Райт, Матьє Амальрік, Стів Парк та навіть Оуен Вілсон. Так, вони круті. Але їх запросили не задля маркетингу на гучних іменах, а для того, щоб вони робили свою роботу як на “головних”, так і на “другопланових” ролях. А роблять вони її відмінно: буквально через секунду після думки “О, це ж сам Білл Мюррей/Тимофій Шаламенко/тощо!” ви занурюєтеся в гру актора і просто насолоджуєтеся тим що відбувається на екрані.

«Французький вісник» від «Ліберті, Канзас Івнінґ Сан» виходить в прокат в Україні 28 жовтня. Фільм однозначно вартий перегляду, тож не баріться з походом у кінотеатри!

Останні статті

Враження від фільму «Король Річард: Виховуючи чемпіонок»

Автор: Бортюк Володимир

Король Річард: Виховуючи чемпіонок / King Richard (2021)

DPC-2022: прогнози на завершення сезону

Автор: Заєць Роман

dota pro circuit

Що показали у двох нових трейлерах «Бетмена»?

Автор: Микола Єрьомін

batman 2022

DPC регіон Західної Європи. Огляд, підсумки та прогнози за результатами перших матчів

Автор: Заєць Роман

Team Liquid

DPC регіон Східної Європи. Огляд, підсумки та прогнози за результатами перших матчів

Автор: Заєць Роман

Dreamhack Dreamleague

Які ігри для Nintendo Switch найкраще ляжуть під ялинку

Автор: Владислав Папідоха

Nintendo Switch New Year

Враження від порту Dying Light Platinum Edition на Nintendo Switch

Автор: Владислав Папідоха

Dying Light

Поламані нерви та ґеймпад. Враження від Riders Republic

Автор: Бортюк Володимир

Riders Republic

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: