web analytics
Concord

ГІ*НО: враження від бети Concord

Автор: PlayUA @playua

Усім потрібні ігри-сервіси, навіть Sony це розуміє. Купити Bungie й отримати Destiny? Занадто просто й цього точно буде недостатньо. Зробити щось своє й успішно його розвивати? Скасований проєкт у всесвіті The Last of Us і вже майже забута Destruction AllStars показують, що впоратися з таким завданням доволі непросто. Й ось, Sony витягує ще одну картку з рукава. Мова про студію Firewalk Studios, першою ж грою якої для нових власників є геройський PvP-шутер. За бажання Concord можна і похвалити, і лаяти. Редакція PlayUA мала змогу пограти в бету гри 12-14 липня й сформувати свої думки щодо проєкту.

УВАГА! У цій рубриці читач сам обирає, яку букву (д або в) вставити в слово “ГІ*НО”. Для цього ознайомтеся з думками редакції PlayUA щодо відповідної гри.

Concord виглядає так, наче я вже бачив її безліч разів… Але при цьому за темпом не схожа на жодну командну гру, яку мені доводилося запускати. Її складно порівнювати, наприклад, з типовими шутерами на кшталт Call of Duty. Утім, за рівнем взаємодії і використання вмінь вона не досягає Overwatch 2. Це гра, яка має свій баланс і я це добряче відчув. Починаючи з використання умінь і зброї різних персонажів, завершуючи показником часу на вбивство.

Персонажі в Concord мають два особливих уміння, без урахування базових можливостей типу декількох стрибків у повітрі. Впевнений, якби в грі були ще й ультимативні здібності, я би спокійно міг її називати конкуренткою Overwatch. Втім, цього тут нема. Тобто ти не чекаєш половину матчу, щоби використати вдало надпотужне вміння. Але ті додаткові здібності, які вже є в грі, змушували мене часто задіювати логічне мислення. Закрити вдало ворогів стіною, закинути вибухові снаряди противнику на випередження, правильно використати щит при виході з-за кута? Підхід до реалізації особливих умінь тут найчастіше доволі цікавий і дарує якісніші геройські враження.

Персонажі Concord, тими декількома вміннями які у них є, непогано балансують час, використаний безпосередньо на стрільбу і здібності. Я би сказав, що пропорція доволі рівна. У Call of Duty переважає саме стрільба, а в Overwatch — активне використання умінь. І Concord дивним чином втискається десь посередині. Та особливих персонажів, ґеймплей за яких я можу назвати новим для себе, декілька. Насправді запам’ятовується хіба здоровецький жовтий пилосмок-банка. Його тип стрільби з вдуванням/видуванням повітря і платформи для зупинки ворожих пострілів насправді мене здивували.

Середній час на вбивство у Concord доволі великий. Потрібно також пам’ятати, що в кожного персонажа зазвичай окремий тип зброї. У когось пістолет-кулемет, у когось автомат, у когось снайперська гвинтівка. І жодне знаряддя не дасть вам вбити ворога за 2-3 секунди, навіть попри доволі суттєве автоприцілювання. Кулі тут часто липнуть до ворогів (у буквальному сенсі також). Часто противника з типовою шкалою здоров’я я не міг вбити за одну вистріляну обойму. Вихід 1х2, де я мав суттєву перевагу першого пострілу по одному з супротивників, завершувався моєю смертю. І тут хочеться виділити ще один банальний факт: тримаєшся команди — перемагаєш. У який би матч я не заходив (у беті було доступно 2 режими), оцей баланс між стрільбою й уміннями підводив мене до єдиного висновку: ти не можеш літати по карті як у Call of Duty й просто набивати кіли. Хоча в Concrod є персонажі, які можуть відновлювати здоров’я, їх замало, щоби повністю позбутися розкиданих по мапі точок з аптечками. Часто сутички перетворювалися на доволі марудний пошук заповітного хіла.

Тому чим згуртованіше ви граєте, тим більшу перевагу маєте. Згуртованіше, але не ближче один до одного — це важливо. Бо закидати противника вибуховими снарядами певних персонажів не лише можна, але й треба. Тому танки в Concord — безпомічні діти. Без підтримки вони доволі швидко “плавляться”. А ще базова швидкість пересування у них часто на рівні черепахи… Коротше кажучи, Concord зараз перебуває на тому ж етапі, де й Overwatch у перші тижні свого існування. Немає чіткого балансу, що наче й звучить весело, але лише поки не вникнеш достатньо в гру.

Прогрес у беті також був доволі типовим. Окремо підвищується загальний рівень і рівень кожного персонажа. За це випадає найчастіше косметика. Ще альтернативні версії персонажів, які відрізняються хіба основною пасивною здібністю, яка не є критичною в матчах. Додатковий досвід можна здобувати за виконання щоденних, тижневих і тд. завдань. Хоча в бету я награв небагато часу через відключення електроенергії, мені було складно сказати, що якийсь із костюмів чи брелків на зброю мене вразив. Іноді це банальна зміна кольору основного костюму. Знову ж, нагадало Overwatch у його перші дні.

Бажання зробити Concord наближеним за духом до “Вартових галактики” чи “Світлячка” — приємна ознака. Але кінематографічні сцени не дають тобі відчути це повноцінно. Вони куди простіші й прямолінійніші, але я із задоволенням подивлюся на те, як цю концепцію будуть розвивати далі. Тому й мапи викликають враження “я це вже бачив” — як візуально, так і за побудовою.

Загалом Concord зміг дати мені відчуття чогось може не завжди комфортного чи зрозумілого, але загалом своєрідного. Хоча я готовий прямо зараз захищати й LawBrakers. Не хочеться, щоби гру Sony спіткала та ж доля. Для цього їй потрібна якісна мéта, яку зараз складно виокремити. Гра наче одночасно хоче бути і драйвовою, і послідовною у використанні вмінь, і командною. Досвід Overwatch також показує, що може варто було розглянути одразу безкоштовний тип розповсюдження гри.

Вторинність. Раз-у-раз це слово з’являлося під час моїх обговорень бети Concord зі знайомими. І цим, принаймні в моїх очах, був просякнутий майже кожен елемент гри, починаючи з дизайну персонажів і закінчуючи ігроладом. Та про все по порядку.

Перше, що впало в очі, — це вступний синематик, який відчайдушно намагається навіяти дух веселих пригод “Вартових галактики” в безмежному і неймовірно яскравому космосі. Але саме намагається… Я розумію, що це гра-сервіс і персонажі потрібні лише для того, щоби загорнути стрілянину в гарну обгортку, але ну дідько. Навіть у самому ролику вони виглядають і поводяться як картонки. Найяскравішим прикладом цього є місцевий двоюрідний брат Йонду, якому замість стріли дали револьвери і набір стереотипних умінь про мисливців з Destiny. І насправді це могло би зіграти грі на руку, якби Sony спромоглися домовитись про використання Вартових у своїй грі. Тоді ми би мали впізнаваних персонажів з яскравими характерами та готовими наборами унікальних вмінь. Наскільки крутіше було би свистіти в якості справжнього Йонду, пускаючи стрілу в Ґрута, а не воювати синім Кейдом з пилосмоками!

Щодо ігроладу, то тут теж все не надто сонячно. Так, є кілька цікавих вмінь та й ідея про поповнення зарядів здібностей підбором ресурсів з трупів противників, а не таймером, мені сподобалась. АЛЕ. І це велике АЛЕ. Стрільба в Concord жахлива. Автоприцілювання поводить себе як муха біля відкритого вікна — або доводить кулю в крит (навіть якщо приціл за пів метра від голови противника), або взагалі не працює коректно. Інколи складається таке враження, що воно взагалі перемикається в режим стормтрупера й активно працює проти тебе. Тому час на вбивство одного й того ж противника в ідентичних ситуаціях міг різнитись від 1 до 3-4 секунд. Це треба виправляти.

Ще декількома дивними елементами гри стали швидкість руху та анімації персонажів. Як на мене, вони занадто повільні. Все, від застосування вмінь до зміни зброї і прицілювання, здається занадто неквапливим. Про швидкість пересування я взагалі мовчу, місцевий “спринт” за своєю швидкістю дотягує хіба до ходьби в більшості конкурентів Concord. Тому персонажі, які за рахунок здібностей покращують собі мобільність, у порівняно прямих руках можуть робити з противниками що заманеться.

Висновок? Я не бачу на сучасному ринку стрілянок ніші, яку Concord міг би з упевненістю зайняти. Вже існує купа інших ігор, які мають спільні елементи, але зробили їх краще, АЛЕ на відміну від Concord вони безкоштовні, що теж не грає грі на руку.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

IMAX 3D вдома? — Огляд ноутбука Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition

Автор: Володимир Бортюк

a15 3d body2

Linkin Park повернулися з новою вокалісткою й анонсували наступний альбом

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.linkin park new age

10 мультсеріалів, що були незаслужено знищені своїми студіями

Автор: Катерина Базуліна

untitled

The Legend of Zelda, Astro Bot, Shadows of Doubt — Порадник Ґеймера: Вересень 2024

Автор: Владислав Папідоха

The Plucky Squire

Виходимо на фінішну пряму KMAMK GT3 Sprint Championship 2024

Автор: Андрій Присяжний

0

Ринок портативок у 2024 році: що взяти, щоб не пошкодувати

Автор: PlayUA

consoles 01

S.T.A.L.K.E.R.: Legends of the Zone Trilogy, Yakuza Kiwami, Pizza Tower — Що показали на Nintendo Direct: Partner Showcase + Indie World

Автор: Барлет Ярослав

cover1

Перехід на MacBook: як легко адаптуватися після використання Windows

Автор: PlayUA

macbook 01