Горор-сенсація Terrifier 2 стане відеогрою

Якщо ви цікавитесь жахами у тих чи інших проявах уникнути останні кілька місяців назви “Страховидло 2” (Terrifier 2) досить важко. Другий з половиною фільм слешерної франшизи примудрився зібрати $11,2 мільйонів, що для незалежного фільму зі сміхотворним бюджетом в $250 000 є видатним результатом. Жахастик також отримав неочікувано високі оцінки критиків. Те що хтось власними руками зробив те, що відбувається на екрані важко повірити було ще у випадку першого “Страховидла” 2016 року, але сиквел в кілька разів переплюнув рівень гротескного насилля. Аж до того, що були випадки втрати свідомості глядачами під час перегляду. Це, звісно, стало для фільму додатковою рекламою.

Багато хто відмічає що ескалація доведеного до абсурду насилля це далеко не єдиний плюс “Страховидла 2”. Хвалять також врахування помилок першого фільму, серед яких як критики так і глядачі виділяли особливо відсутність характеризації у більшості персонажів та плаский і непропрацьований сюжет. Що багато хто оцінив вже у першому фільмі, втім, то це головного антагоніста. Клоун Арт примудрився стати чи не першим за 2010-ті та 2020-ті роки новим помітним монстром в слешерному пантеоні з часів Конструктора (Jigsaw) з франшизи “Пила” (Saw). Тобто 2004 року. Як і Конструктор (а до того ще Джейсон Вургіз, Фреді Крюгер, Шкіряне Обличчя та Майкл Майерс) Арт може отримати ще один “сертифікат якості” горор-лиходія — власну відеогру.

У коментарі виданню GamingBible творець та режисер франшизи Деміен Леоне зазначив, що два місяці тому на творців фільму вже вийшла якась непоточнена наразі ігротворча студія і запропонувала співпрацю.

Я волів би щоб гра була схожа на Friday the 13th, це було б чудово. Щоб можна було бути або Клоуном Артом, або жертвою… Хто б не хотів опинитись в такому світі на пару годин? Він веселий, хоч і жахливий.

Поняття веселощів досить суб’єктивне, тож думку Леоне про те, що фільм веселий поділяють переважно глядачі звичні до дуже чорного гумору. Тим не менш, навіть колеги Леоне по жанру констатують що “Страховидло 2” може змінити динаміку жанру. Майстер горору, Стівен Кінґ, назвав фільм “олдскульно грубим”, а відомий режисер горору з артгаусними елементами (у тому числі екранізацій Кінґа) Майк Фленеган вважає, що фільму вдалося самотужки створити новий піджанр — меґаслешер.

Як цей піджанр може бути переведено в ігровий формат сказати важко і якщо одні прихильники франшизи кажуть про Dead by Daylight як потенційний орієнтир, інші згадують аж дилогію Manhunt від Rockstar Games. Рівень гротеску та насилля у франшизі Леоне більше відповідає саме останній.

Клоун Арт вперше налякав глядачів у короткометрівках Леоне “Дев’яте коло” (The 9th Circle) та “Страховидло” (Terrifier), 2009 та 2011 рр. відповідно. Розширивши їх Леоне створив повнометражну антологію “Переддень Всіх Святих” (All Hallows’ Eve), який і привернув увагу поціновувачів жахів у 2013 році. В цих трьох фільмах Арта зіграв Майк Ґіанеллі, який невдовзі припинив кінокар’єру через особисті причини, тож коли у 2016 році Леоне вирішив переробити ідею на новому рівні, довелося шукати нового головного страховидла. Ним став Девід Говард Торнтон, який серед іншого є професійним мімом і привніс у роль багато нового. Terrifier та Terrifier 2 профінансували за допомогою краудфандинґового сервісу Indiegogo, де другий фільм зібрав 430% відсотків від потрібної суми.

Чи з’явиться “Страховидло 2” в українському прокаті в будь-якому вигляді поки невідомо.

Читайте також

Марш Короля Ліча — Найочікуваніше оновлення Hearthstone виходить уже сьогодні!

Hearthstone Lich King

Ґеральт, Думґай і прощання з Windows 7 — що приніс новий сезон Fortnite?

2022 12 04 13.25.27

Помер зірка “Твін Піксу” Ел Стробел

Al Strobel

Які ігри ви придбали собі на останніх розпродажах?

Halo Infinite

Концерт-історія “Гаррі Поттер” повертається до Києва!

Гаррі Поттер

Valve щохвилини (!) даруватиме Steam Deck на трансляції The Game Awards

Steam Deck

Чутки: Аарон Тейлор-Джонсон може стати наступним Джеймсом Бондом

aaron taylor johnson bullet train uk screening gettyimages 1409933596 h 2022

Overwatch 2 за тиждень отримає нового героя-танка з наноботами

Overwatch 2 Ramatta

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: