Гривня може зникнути з українського Steam?

Valve припинила підтримку кількох валют у Steam через нестабільність обмінного курсу, повернувши розрахунок у доларах. Наразі це зачепило турецьку ліру й аргентинське песо. За словами Valve, хиткий курс ускладнює розробникам і видавцям ціноутворення для цих країн, тож компанія відключила підтримку цих валют, але зберегла регіональні ціни.

Перші тривожні дзвіночки цього з’явилися в жовтні минулого року, коли Valve оновили свої рекомендації до ціноутворення. Тоді ігри в Аргентині й Туреччині подорожчали в понад 4,5 рази лише згідно тарифів, запропонованих Valve.

Звідси випливає наступне питання: чи загрожує подібне Україні?

Так.

Після жовтневого оновлення рекомендованих цін Україна зазнала одного з найбільших стрибків цін на платформі — 61%. І знову ж, це пропорція згідно сітки Valve, яку видавці в нас давно і вперто ігнорують. Ось вам приклад: Valve собі прорахували, що гра за 60$ у США в Україні станом на жовтень 2022 року мала би коштувати 1125₴, а 70$ — 1315₴. А чи пригадуєте ви хоч якісь ААА-новинки за такими цінами? От власне.

Плюс нещодавно не лише Activision задерла ціни в середньому до двох тисяч на свої ігри (що згідно рекомендацій Valve є аналогом вартості в понад 100$), а й окремі японські видавці, як-от SEGA й Namco Bandai перерахували свої ціни для України, теж далеко вийшовши за межі рекомендованих платформою норм. SEGA через побоювання стосовно нестабільного курсу гривні навіть зробила Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name недоступною в нашому регіоні… в один день із відкриттям передзамовлень, щоб ми не дай Боже не купили її дешевше, ніж вона буде на релізі.

Звісно, останнє слово тут буде лише за Valve, але якщо ще кілька видавців через страх здешевлення гривні вдадуться до перерахунку цін, та й сама гривня продовжить своє падіння в ціні, то Ґейб і компанія не мінятимуть сітку ціноутворень лише для нас і з великою ймовірністю повернуть розрахунок у доларах.

Сподіваюся, до цього все ж не дійде. Але бути готовими до такого перебігу подій усе одно варто.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Астаріон із Baldur’s Gate 3 з’явиться в новому доповненні для Warframe

astarion bg3 crop

Дивіться офіційний рестрім The Game Awards 2023 українською разом із PlayUA (08.12 о 2:15)

tga 23 ann 08 22 23

Скільки ви готові заплатити за ААА-гру без української локалізації в день релізу?

dragon's dogma 2

Дослідження українського міту. Інтервʼю з розробниками гри «Домовик: Цвіт Життя»

Домовик: Цвіт Життя

Baldur’s Gate 3: ґайд на барда (Колегія знань)

bg3 bard party

Проблеми Counter-Strike 2, які тягнуть гру на дно

cs2

У Baldur’s Gate 3 з новим патчем додали епілог, нові сюжетні сцени й режими складності

Baldur’s Gate 3

На Indie Cup Ukraine з’явилася нова номінація — Вибір спільноти

Through the Nightmares

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: