Steam, Гривня

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков @AbsoKulikov

Цієї ночі (нехай і з кількагодинним запізненням) нарешті сталося те, чого українські ґеймери чекали вже кілька років — Steam підтримує українську гривню. Втім, ейфорія швидко розвіялася, і серед ігрової спільноти українців знову почулося невдоволене ревіння: “Веее, нічого не змінилося! Ууу, а в росіян ціни кращі! Ооо, поверніть назад долари!” Невідомо, чому хтось чекав мани з небес і думав, що за одну купюру зі Сковородою вийде обмазатися ААА-новинками — нам же просто обіцяли появу валюти плюс невелику корекцію цін. Саме це і сталося.

Примітка: станом на час написання (14 листопада, 11 ранку) ігри Take-Two, 2K і Activision та десятки окремих проектів ще не мають цінників. В теорії до кінця дня нові ціни мали би вже бути узгоджені… але це ж Valve.

Втім, перш ніж перейти до суті справи, хочеться відповісти на кілька основних претензій хо… ображеної частини громадськості :)

“Краще би лишили все у доларах” 

Цікаво виходить: всі ціни у доларах — роками спільнота ниє (по-іншому це назвати важко), бо хоче гривню. Ввели гривню — і тепер почалося зворотне ниття, мовляв, поверніть долари. Звісно, коли ти не розраховуєшся готівкою, очі та мозок спокійніше реагують на цінове значення 35, а не 970. Про перегін цін ми поговоримо далі, хоча загалом там все ж у нашу користь. Є ще один момент: додаткові витрати. Так, людям з нормальними платіжними картками якось по цимбалах, в якій валюті розраховуватись, але ж чимало українських користувачів Steam користується платіжними сервісами, і нова валюта дає їм змогу заощадити десяток-другий гривень на конвертації. Дрібничка, а приємно.

“У росіян ціни все одно вигідніші”

А в індусів ціни ще нижчі! Взагалі одні з найнижчих на планеті! Що тепер, вішатися з горя? Якщо вас так бентежать російські ціни (саме російські, а не індійські чи турецькі, які є ще нижчими), то може на оту різницю вартості ігор вам варто переїхати туди?

“Нічого не змінилося”

Гривня, як уже було згадано вище, є не панацеєю від всіх хвороб та комплексів, а просто новою валютою для розрахунків. Але змінилося. І найперша зміна таки неприємна, бо найпопулярніший курс, який використовує Steam — 28 грн/дол (насправді, 27,92, але для візуальної зручності надалі ми його заокруглимо). Так, прикро, але про це завжди була мова — зважаючи на нестабільний курс гривні, певне завищення курсу в якості перестраховки було доволі очікуваним.

За такої умови, з цінами вийшло так, що чимало товарів певною мірою подорожчали, а ті, які подешевшали, втратили у ціні більше, ніж здається.


Як насправді змінилися ціни в Steam?

В якості прикладу, ось вам дві гри, які обертаються довкола звичної всім суми в $9,99 — Hollow Knight (steam) та Rocket League (steam).  Rocket League, на перший погляд, подешевшала гривень на 30, хоча насправді розробники скинули 2 долари (раніше гра коштувала $11,99), просто застосували дещо вищий курс (аби вам стало приємніше, нагадаю, що світова її ціна — 20 баксів). А от Hollow Knight подешевшала не на 30 грн, як здається спершу, а на 50 (бо по курсу мала би коштувати ти же 279 грн).

Візьмемо Divinity: Original Sin 2. Відучора вона подешевшала на 130 грн. Та якщо згадати про курс у 28, то гра при своїй минулій ціні у 25 доларів мала би коштувати 700 грн. Отже, ціна впала не на 130, а на 170 грн.

Інакше кажучи, у Steam є видиме падіння ціни (пряме порівняння з тим, що було вчора) і невидиме (перерахунок старої ціни по курсу в 28 і вже потім порівняння з новою ціною).

Стоп!

А з подорожчанням отаке працює?

Зараз дізнаємося. Беремо Middle-Earth: Shadow of War. Зараз вона коштує 929 грн, на 134 грн більше вчорашньої ціни. Ба більше, навіть при курсі 28 гра мала би коштувати 840 грн, а отже це не зміна валюти вплинула, а просто видавництво WB підвищило ціну… до 33 доларів? Де логіка? Насправді, ціна зросла до 35 доларів, просто обрахована вона за курсом у 26,57 грн/дол.

Гаразд, ось у нас Prey. 1040 гривень. Це аж ніяк не нещодавніх 30 доларів, як не крути. Це 40 доларів за курсом рівно 26 грн/дол.

Втім, на окремі ігри Bethesda ціни не міняла. Wolfenstein II: The New Colossus вартує 1560 грн, а DOOM — 780 грн. Це ті ж  60 та 30 доларів при курсі в 26.

Ви теж помітили тут дещо дивне?

Валютні махінації

От ми й дійшли до найцікавішого. Курс валют у Steam насправді не курс, а курси.

Самі Valve користуються чинним валютним курсом. Це легко перевірити, порівнявши значення вашого залишку у гаманці — його конвертували за курсом 26,54. Але от коли справа дійшла до видавців, то тут дядько Ґейб звично вмив руки і переклав на видавців не лише виставлення ціни, а й курсу.

Невеликі компанії зійшлися на курсі 27,92 — легко простежити, оцінивши, скільки проектів з цінником $9,99 за ніч стали 279₴. Тут якраз і працює ситуація з видимими і невидимими знижками, адже паралельно з доволі високим курсом ті ж THQ Nordic, Paradox Interactive, Devolver, Square Enix (в окремих випадках) та інші ще раз знизили вартість ігор.

Щонайменше дві великі компанії — WB i Bethesda — хоч і підвищили ціни на окремі свої ігри, скористалися для всіх своїх товарів різними курсами: рівно 26 у Bethesda і 26,57 у WB.

CAPCOM, Namco і KOEI здається, тицяють кнопки на цифровій клавіатурі навмання, до біса пославши систематичні ціни чи курс. Самі зараз погляньте, що коїться з Dark Souls , Street Fighter V. чи musou-іграми — в одних раптове подорожчання ледь не в півтора-рази, інші ж так само разюче подешевшали.


Одним словом, видавцям ще слід буде проробити непогану курсову роботу, а нам слід бути готовими до можливих змін як цін на окремі ігри, так і цілих курсів обміну певних видавців. Та навіть при умові цього неймовірного валютного безладу українські ґеймери залишаються в плюсі. В наскільки великому — час покаже. А першу серйозну перевірку нова система пройде 22 листопада — саме тоді розпочнеться масштабний розпродаж з нагоди “Чорної п’ятниці”. Адже хай там як, у доларах чи гривнях, але ми з вами частіше купуємо ігри зі знижками, а не за повну ціну.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

SteamWorld Heist 2, Antonblast, Cat Quest 3 — Підсумки квітневого Indie World

Автор: Барлет Ярослав

steamworld heist 2

Перемога ховається за дощем. Другий етап Porsche Super Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

Тяжкі будні єнотів — Інтерв’ю з розробником української гри Twilight Tails

Автор: Єрмаков Кірілл

Twilight Tails

Новачки рвуться в бій. Як пройшов другий етап Warm Up League Spring Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

image 2024 03 26 21 48 09

Відродження класичного турингу. Огляд першого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

5

Цікавинки, які ви могли пропустити в сюжетному трейлері Star Wars Outlaws

Автор: Микола Єрьомін

Виклики та рішення для каркасного будівництва в холодних кліматичних умовах

Автор: PlayUA

house 01 01

Slay the Spire 2, The Rogue Prince of Persia, KILL KNIGHT — Що показали на The Triple-i Initiative?

Автор: Барлет Ярослав

The Rogue Prince of Persia