Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy: що показали на спеціальній презентації State of Play

Автор: Микола Єрьомін

Маленька ремарка, без якої важко написати цей матеріал в ці непрості часи: хоч як би здавалося що “не на часі”, вільний час і відпочинок це теж ресурс, потрібний для перемоги над ворогом. Ви повинні відпочивати і відволікатися, навіть якщо постійно здається що якщо ви це зробите то відразу ж прилетить, або ЗСУ без вас почне втрачати позиції. Як би дивно це не звучало, настали часи коли дозований ескапізм рятує психіку. І для багатьох синонімом ескапізму є світ Гаррі Поттера, або ж як зараз зветься розширений варіант франшизи, Світ Чарівництва (The Wizarding World).

Прихильникам цієї франшизи завжди є що чекати, однак зараз до цього списку додана перша з часів Harry Potter for Kinect, а одже перша за 10 років “велика” гра про всесвіт чаклунів та відьом — Hogwarts Legacy. Реліз це настільки очікуваний, що PlayStation виділили окремий State of Play під презентацію лише цієї гри. Розказали і показали тут не лише велику кількість ігроладу, а й сюжетного наповнення.

Знов прогуляв лекцію, бо було повстання гоблінів

Одже, за сюжетом ми опиняємося у 19 столітті, де одразу стаємо учнем Гоґвортсу. І, як водиться, не простим. Хоч яку або якого ви собі не створили персонажа, але він буде мати природний хист до древньої і таємничої магії, тож йому доведеться екстрено наздоганяти свій природний рівень заняттями. Важливим у сюжеті є певне повстання гоблінів, яке заручилося підтримкою чаклунів, що володіють чорною магією (і подекуди стильними гардеробами типу капелюхів-циліндрів як у Голохвастова). Творці гри розказали, що перечитали повністю всі книги та передивилися всі фільми безліч разів, але разом з тим дали волю фантазії у тих місцях і аспектах, яким досі ніколи не приділялася увага у основних (і навіть побічних) творах франшизи. Авторку якої, до речі, жодного разу вже традиційно не згадали по імені за всю презентацію.

Ігролад, дракони, ґорґони i медузи

Продемонстрований ігролад (кросген на Unreal Engine, між іншим) переважно показує боївку, умовно схожу на Borderlands або Just Cause з мітлами і магією. Втім, є тут і свої фішки і їх багато. Головна з них, звісно ж, можливість займатися розведенням і вихованням усілякої магічної живності (дракони! коти!!! жабки!!!!!), включно з червонокнижними екземплярами, які на відміну від книжок і фільмів ще не стали переважно вимерлими (до речі, окремий акцент зроблено на тому що тваринок можна буде рятувати від бракон’єрів). Оскільки наш умовний герой/їня — вундеркінд/ка, то приємним бонусом стане можливість використовувати магію, про яку більша частина викладачів гадки не має, хоча це не означає що треба прогулювати заняття, бо на них можна буде навчитися купі корисних речей, на кшталт зіллєваріння. Втім, хоча стати прокачувати можна буде вибірково, очевидно що, наприклад, без політів на мітлі буде просто важко пересуватися відкритим світом гри, в якому є що досліджувати. Робити це можна щонайменше вдвох з системою компаньйонства. Чи переросте така міцна магічна дружба у щось більше поки що не кажуть. Принаймні валити усіляких супостатів з компаньйоном точно буде легше. Та й просто вештатись великим магічним світом, досліджуючи (і лутаючи) закутки, та розгадуючи загадки, мабуть теж.

Цінуючи день та хорошу погоду ти все зберігаєш в традиції добрій

Саме на це і атмосферу у презентації зроблена величезна ставка і, будемо чесними, вона скоріше за все виправдається. Маємо той самий величезний Гоґвортс з можливістю повного дослідження, та періодичних експедицій кудись у Гоґсмід та околиці. Чи потрібно щось більше? Навряд. Вже цей макрокосм засипле нас по вуха інтриґами і змовами магічного світу, різноманітними секретами (за частину яких несе відповідальність сам Мерлін) та можливостями побачити локації і речі до того лише згадані в інших творах франшизи (як виглядає фойє Гафлпафу?..). Чого мало, то це відомих персонажів, яких враховуючи можливість жити досить довго в магічному світі могло б бути і більше. Наразі зі знайомих обличь тут лише Майже-Безголовий-Нік. Втім, що б це була за презентація якби розкривали всі карти?..

Головну карту, втім більш-менш розкрили, а саме приблизну дату релізу — зимові свята 2022 року. На гру вже посилено чекають кілька членів редакції. До речі, тут буде зміна пори року, тож буде чудова можливість зробити зимову казку дійсно зимовою.

Останні статті

Я паровозик, який не може — Стан справ у видавництва «Видавництво»

Автор: Владислав Папідоха

Маус

Які ігри допомогли вам впоратися з депресією під час війни? (думки редакції)

Автор: PlayUA

ELDEN RING

Нові видання зачекають, але будуть інші проєкти – Стан справ у видавництва Fireclaw Ukraine

Автор: Владислав Папідоха

Deadpool

Усі відсилки в промові Володимира Зеленського на церемонії відкриття 75-го Каннського кінофестивалю

Автор: Зімін Антон

zelensky cannes 01

Відсипали на решту: Стан ігрового розділу Netflix у першій половині 2022 року

Автор: Владислав Папідоха

Netflix

Відновилися на 30-40% – Стан справ у видавництва Vovkulaka

Автор: Владислав Папідоха

«Hellboy. Winter Special 2019», видавництво Vovkulaka

ВиНеЗнали #01. Бракований Most Wanted та справжній Prince of Persia 4

Автор: Володимир Вітовський

Prince of Persia: The Forgotten Sands (Wii)

Враження від бети Overwatch 2

Автор: PlayUA

Overwatch 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: