web analytics
rockhallmorninglarge 1500

Хто потрапив до “Зали слави рок-н-ролу” у 2023 році?

Автор: Микола Єрьомін

Щороку всесвітньо відома Зала слави рок-н-ролу в місті Клівленд, штат Огайо, вшановує людей, чиї досягнення в музиці безсумнівні. “Рок-н-рол” — це, власне кажучи, не тільки стиль музики, а ще й стиль життя, тож суворих обмежень за жанром у музею насправді немає.

Це привносить певну ноту несподіваності у щорічні списки номінантів та переможців. І 2023 рік не став винятком.

Номінанти, яким цьогоріч не судилося

Істотну кількість суперечок у соцмережах щодо Зали слави рок-н-ролу завжди викликає список лавреатів відносно списку номінантів — прихильники музикантів і гуртів навперебій проштовхують аргументи, чому ті чи інші номінанти були значно більш достойні Зали, або принаймні варті були потрапити туди раніше. І дійсно, яким чином у Залі слави року досі не було Iron Maiden, Joy Division та/або New Order (різниця між двома гуртами — наявність у першому випадку фронтмена Ієна Кертіса), Сінді Лопер, Soundgarden і The White Stripes? Однак цього року всі вони, як і Воррен Зевон та A Tribe Called Quest, опинилися “в прольоті”.

Насправді, частково це на совісті самих прихильників, бо вплинути на те, кого саме виснуть і нагородять, вони таки можуть: окрім думки експертів, Зала слави прислухається і до інтернет-голосування серед фанів, яке цьогоріч тривало до 28 квітня. Судити ж переможців є справою невдячною, тому краще коротко розглянемо досягнення кожного окремо.

Кейт Буш

Багато про Кейт Буш писати не будемо, бо вже робили це майже рік тому. Легендарна співачка зараз переживає стрибок у популярності завдяки використанню пісні “Running Up that Hill (A Deal With God)” у четвертому сезоні серіалу “Дивні дива” (Stranger Things). Завдяки цьому багато молодих людей, які не застали пік популярності Буш, дізналися про її самобутній доробок далеко не з однієї пісні.

Шеріл Кроу

Ще одна цьогорічна лавреатка Зали слави зажила успіху ув 1994 році після багатьох років спроб і помилок в індустрії. Авторка і виконавиця незвичного хіта “All I Wanna Do” є також лавреаткою дев’ятьох “Греммі”, а її платівки продалися у всьому світі накладом у понад 50 мільйонів.

Міссі Елліотт

Меліссу Елліотт називають також “Misdemeanor” (“Порушницею”) та “Королевою репу”. У Залі слави рок-н-ролу вона є свого роду першопроходицею, адже стала першою хіп-хоп співчакою (співаків було вже багато), яка поповнила його лави. Хтось скаже, що дарма, але переможців не судять — Елліотт вже стала також першою реперкою, внесеною у Зал слави авторів пісень (у 2019 році). Співачка не лише сама пише пісні (і музику, і тексти), а ще й є звукорежисеркою.

Джордж Майкл

Співак і колишний учасник дуету Wham!, на жаль, потрапив до Зали посмертно, адже його не стало 25 грудня 2016 року (сумна іронія, враховуючи хіт “Last Christmas”). Йоргос-Киріакос Панайоту (так насправді звали співака) завжди працював на стику кількох жанрів, змішуючи непоєднувані речі у щось нове й екстраординарне.

Віллі Нельсон

Один із тих музикантів, відсутність якого у Залі слави рок-н-ролу до цього моменту викликала у багатьох подив. Нельсон — “свій” для тих слухає рок, кантрі, реґґі і навіть реп (численні дуети зі Snoop Dogg збрехати не дадуть). Крім того, він актор, активіст, один із найбільших в США прибічників легалізації маріхуани. Досі в строю при віці в 90 років, майже 70 з яких Нельсон присвятив музиці, тож статус легенди є йому звичним, а внесення до Зали — радше формальність.

Rage Against the Machine

Заснований у 1991 році в Лос-Анджелесі гурт досі існує в незмінному складі з вокаліста Зака де ла Роча, гітариста-віртуоза Тома Морелло, басиста та бек-вокаліста Тома Коммерфорда і барабанника Бреда Вілка. Їх жанр описували і як реп-метал, і як панк-рок, однак звучання RATM не вкладається в жодні звичні рамки.

The Spinners

Гурт, заснований у 1953 році, йшов до слави непростими стежинами. Дійсно відомим квінтет став лише у 1970-х, проте одразу зафіксувався в статусі однієї з найбільших груп у жанрі соул.

Нагорода за вплив на музику

Окрім власне внесення до Зали слави, кожен рік тут присуджують спеціальні нагороди, які все одно вважаються присутністю в Залі. Одна з них — за вплив на музику загалом. Цьогоріч її отримали дві людини. DJ Kool Herc (Клайв Кемпбелл) — 68-річний уродженець Ямайки, легендарний діджей та один із без перебільшення засновників хіп-хопу.

Лінк Рей (1929-2005) — теж легенда, вплив якої на рок-музику годі й оцінити. Один із найкращих гітаристів в історії, ще у далекому 1958 році він змінив її хід композицією “Rumble”, яка продемонструвала світові, наскільки багатогранним інструментом може бути електрогітара.

Нагорода за музичну досконалість

Музичну досконалість трьох музикантів Зала слави рок-н-роллу констатувала цьогоріч поза чергою. Співачка Чака Хан зараз на шостому десятку музичної кар’єри, з яких більшу частину її музика випереджала свій час, вплинувши на звучання багатьох сучасних виконавців. Почавши творчий шлях у маловідомому зараз гурті Rufus у 1970-х, Хан була номінована на включення до Зали слави вже чотири рази з 2012 року: тричі самостійно і один раз як учасниця Rufus.

79-річний Ел Купер — майстер на всі руки в музичному світі. Почавши музичний шлях в 14 років як гітарист у складі The Royal Teens, Купер швидко став відомим сесійним музикантом-мультиінструменталістом і грав з такими метрами, як Джимі Гендрікс, Боб Ділан, Бі Бі Кінґ, Еліс Купер, The Rolling Stones та The Who. Крім того, він заснував власний джаз-рок колектив Blood, Sweat & Tears, а починаючи з 1969 став ще й продюсером і звукорежисером музичних альбомів.

Ще одна людина, яка працювала більше з великими виконавцями, ніж самостійно — Берні Топін. Співавтор більшості хітів сера Елтона Джона, цей поет і співак намагався розпочати сольну кар’єру двічі — спершу альбомом у жанрі декламації (власних ранніх віршів) у 1971 році,  а згодом сольним музичним у 1980. Трохи більш відомим став другий альбом Топіна у 1987 році та діяльність в рамках гурту Farm Dogs, однак зрештою Топін наразі залишився в історії радше не як співак, а як мегауспішний автор пісень, і цього вже достатньо.

Нагорода імені Ахмета Ертеґюна

Нагороду, названу ім’ям видатного музичного продюсера який сам був включений до Зали слави рок-н-ролу за видатні досягнення ще в 1987 році), отримав посмертно Дональд Кортез Корнеліус (1936-2012), більше відомий як Дон Корнеліус. Колишній страховий агент витратив власні заощадження у 400$, щоб зафільмувати пілотну програму Soul Train. Шоу протрималося в ефірі 36 років (1970-2006), зробило Корнеліуса зіркою та назавжди змінило музичні вподобання всього США, розширивши традиційні культурні горизонти.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Тренуємося у CS2 на своєму VPS сервері

Автор: PlayUA

sidata 01

Усі досягнення S.T.A.L.K.E.R. 2 — що потрібно для проходження на 100%?

Автор: Олег Куліков

stalker 2 achievements 03

УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)

Автор: PlayUA

stalker radio

Чорна п’ятниця: найкращі пропозиції для геймерів

Автор: PlayUA

playstation 5 pro

Артефакти та інші скарби Зони у S.T.A.L.K.E.R. 2

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.s.t.a.l.k.e.r.2 артефакти

Українська музика в S.T.A.L.K.E.R. 2: від Мозгового до ZWYNTAR

Автор: Андрій Присяжний

s.t.a.l.k.e.r. 2 heart of chornobyl

Apple iPhone 16 Pro Max: занурення у світ нових можливостей

Автор: PlayUA

iphone 16 pro max 02

S.T.A.L.K.E.R. 2, Lego Horizon, Farming Simulator 25 — Порадник Ґеймера: Листопад 2024

Автор: PlayUA

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl