Приблизно раз на рік в моєму житті настає такий момент коли я починаю ефективніше дивитись різноманітні вертикальні відео. Уважні читачі все правильно зрозуміли, мені на огляд знову прислали монітор. Скажу чесно, я давно вже не дивився на бюджетні монітори, бо “в мій час” вони всі були однаково погані, а щось варте уваги починалось десь з 300 доларів. Тож той факт що технологічний прогрес дає нам можливість отримувати характеристики топів 5 річної давнини в моніторі за трошки більше ніж 100 баксів — це порядно. Що з себе представляє монітор Prologix GM2424HD за всього 120 баксів? Давайте розбиратись.
Анбоксинг
В коробці, яка була на диво невелика, десь як для ноубука, нас очікує сам монітор, його підставка, блок живлення з кабелем, інструкція та кабель для підключення до вашого ПК. І це не HDMI, як міг хтось міг подумати, а DisplayPort, що дуже важливо для використання вами всього потенціалу цього монітора, а саме частоти розгортки в 180Гц.
Технічні характеристики, враження та тести
Все включили, підключили і нарешті можна насолоджуватись екраном! Ззовні візуально це, звісно, ҐЕЙМЕРСЬКИЙ, дисплей. Про це нам нагадують рубаний шрифт логотипу виробника посередині нижньої рамки та “вушка” динаміків з червоними акцентами, наче це задні фари якогось спорткару. Нічого незвичного, але і не те щоб воно аж сильно звертало на себе увагу, як деякі представники подібних ґеймерських товарів що максимально хочуть підкреслити свою “ґеймерськість”. Власне, про два одноватних динаміки найкраще каже інструкція: “вони є”. Тож давайте зосередимось на головному — самому дисплеї!
А роздивлятись тут є що: 23.8 дюймів файнесенької IPS панелі з покриттям sRGB у 119%, 91% DCI-P3 та 180 Герц частоти оновлення! І це все з режимом 10 біт передачі кольору та працюючим FreeSync. Так так, вам не привиділось, 10 біт колір не обмежений 120Гц. І FreeSync тут працює нормально, а не викликає флікер екрану! Так, мій монітор 3 річної давнини за 15к грн з VA панеллю, я дивлюсь на тебе. Коротше, сказати що я приємно вражений цією панеллю — це нічого не сказати.
Головний слон в кімнаті — це, звісно, роздільна здатність цього щастя, яка тут FullHD. Але на такому розмірі екрану це не те щоб прям “кидається в очі”, працювати з текстами чи монтувати можна спокійно, ніяких проблем я не помітив. Якби цей монітор був би трохи більшим, то щільність пікселів вже була б низькувата для продуктивної роботи, а так — не Retina, звісно, але теж доволі непогано. З тим щоб дивитись ютуб чи фільми цей монітор чудово справляється. От де цей дисплей себе розкриває на повну — так це, звісно, в іграх. Завдяки хорошим кольорам навіть 60Гц картинка викликає приємні враження, а запустивши щось з вищим фреймрейтом так взагалі вам зносить дах. Не те щоб я став сильно краще ставити гедшоти в мультиплеєрі Call Of Duty, але цей екран точно не заважав мені бачити супротивника якомога чіткіше і вчасно, а не через секунду. І так, факт того що екран всього FullHD якраз в цьому трохи допомагає, бо навіть моя RTX 3090 не всюди може витягнути 180 кадрів. 5.5мс на кадр це, все ж таки, доволі малий проміжок часу. До речі, раз ми вже про мілісекунди говоримо, то варто згадати і про те що час відгуку самої панелі тут 2мс. Так, токсичні батьки у вашому мозку спитають ”2мс, А ЧОГО НЕ 1?”. Але 2мс це теж доволі непоганий показник, до того ж, це майже втричі швидше за найшвидший повний кадр який цей монік може показати, а якогось прям жосткого блюру чи овершутінгу, коли перед новий кадр спочатку йде “негативом” я не помітив.
До речі, про фреймрейт і FreeSync — тут є вже звичний для нас вбудований в монітор покажчик кадрової частоти в кутку екрана. Вмикається він у місцевій менюшці яка справила на мене цілком приємне враження. Ви одразу бачите всі “найголовніші” налаштування: роздільну здатність, частоту оновлення екрану, рівень яскравості, профіль кольору та чи увімкнений FreeSync. Менюшка організована доволі інтуітивно, має українську мову. Серед “ґеймерських штук” можна ще увімкнути приціл посеред екрану, якщо ви хочете робити пафосні 360 ноускоуп гедшоти. Там же, до речі, ви можете помітити і такий пункт як HDR. Але благаю вас, не треба його вмикати. Різниці ви не помітите, бо максимальна яскравість панелі тут всього 250 ніт, а от всіляких прикольчиків Windows вам покаже дай боже, через те що система досі інколи ламається як скотина перемикаючись між SDR та HDR контентом і тонмаплячи все по колу, в результаті чого ви в кращому випадку отримаєте сіру масу замість нормальної картинки, ніби на відео зняте в LOG профілі так і не наклали перетворення в нормальний кольоровий простір.
Також серед цікавинок можна знайти і режим що виробник назвав MRTP, хоча по факту це старе добре вставляння чорного кадру. Так само як і минулого разу, за рахунок стробу підсвітки ми СИЛЬНО втрачаємо в яскравості, бо замість 5.5мс підсвітка працює тепер лише третину часу. Раз ми вже заговорили про всі ці штуки — ось так виглядає чорний екран в темній кімнаті та UFO тест.
Повертаючись до корпусу, спереду можна помітити доволі тонкі рамки, які менші за рамки мого вищезгаданого монітору що коштує більш ніж втричі дорожче. А ззаду в правому куточку — п’ятипозиційний джойстик для керування менюшкою. Мені такий варіант подобається більше ніж окремі кнопки, бо ти один раз знайшов його і все. Не треба “шаритись рукою вверх та вниз” щоб визначити “яку саме з 5 кнопок ти намацав”. Що цікаво, окрім просто виклику менюшки тут всі 4 відхилення цього джойстика за щось відповідають: зміну режиму зображення, вищезгаданий курсор, вибір джерела зображення та ще одну, секретну менюшку, про яку не згадано навіть в інструкції — таймер зворотнього відліку з кроком в 10хв, щоб точно знати скільки часу на ігри вам залишилось.
Також ззаду нас зустріне кріплення до стійки монітора з отворами для кронштейну стандарту VESA 75*75мм. І ці отрвори вам, можливо, знадобляться, бо стокова стійка монітора хоч і займає небагато місця на столі та має оцю красиву червону кліпсочку для кабельменеджменту, не дає прям багато ступенів свободи. Висота тут фіксована, єдине що ви можете регулювати — це кут нахилу монітора до себе та від себе відповідно. Ну і так, не забуваємо про порти: тут їх небагато, але це чесна праця: один DisplayPort, один HDMI, 3.5мм аудіо джек для динаміків чи навушників та порт живлення. Блок живлення, тут, до слова, зовнішній, тому будьте обережні та не проґавте його)
Висновки
Що я можу сказати, просто вау. Так, загалом середньостатистичного ґіка цими характеристиками вразити складно. І так, у цього монітора є кілька компромісів, як-то доволі базова стійка чи динаміки. Але пані та панове, це IPS панель з непоганими кольорами і частотою розгортки в 180 Гц! Сказали б ви мені ще півтора роки тому що все це можна отримати за менш ніж 120 доларів — я б викликав за вами карету швидкої допомоги, бо ви точно не в собі чи дуже невдало жартуєте. Але на сьогоднішній день це не жарт, а цілком собі реальний факт. Цей монітор коштує всього 4800 грн. Так, більшість з них пішли в панель, а все інше було вже на другому пріоритеті. Але вийшло, загалом, непогано, враховуючи бюджет. Тому якщо ви думали що б оновити в своєму сетапі та досі граєте в 60 Гц, я можу спокійно радити цей монітор всім ґеймерам що грають в будь-що швидше за покрокові стратегії. Ваші очі точно будуть вам вдячні за чітку та плавну, а головне, “актуальнішу” картинку. А там, можливо, і скіл підтягнеться. Все ж таки, тепер доведеться покращувати прямоту рук, бо інші фактори вже “виправлені”.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!