Нам потрібно більше підтримки від ігрових студій

Раніше ми вже писали, що Steam та Nintendo припинили приймати оплати з російських карток. EA прибрали російські клуби та збірні з FIFA та EA. Чимало ігрових студій підтримали Україну грошима. І зараз треба довести справу до кінця. Поки Росія веде війну з Україною, вбиває мирних жителів та бомбить наші міста, ігрові компанії повинні припинити вести свій бізнес на території агрессора.

Міністр цифрової трансформації України, Михайло Федоров, у своїх соціальних мережах закликає ігрові компанії тимчасово заблокувати акаунти російських користувачів, заборонити виступи росіян на будь-яких кіберспортивних заходах (що вже відбулося) та скасувати всі події, що планувалися на території Росії. Також він закликав закривати російські офіси, тому що “агресору немає місця на свійтовій технологічній карті”. Ні Microsoft, ні Sony до яких у твіті звернувся Михайло поки жодних коментарів не дали.

Ми знаємо, що Microsoft ввели певні обмеження для російських ЗМІ на своїх сервісах. Прибрали їх з стрічки новин, обмежили їх у Bing та інше, проте ми й досі нічого не чули про те, аби якось обмежували XBOX чи ПК ґеймінг.

У Твіттері програміст з Київського офісу Ubisoft, Сергій Федоренко, звернувся до своєї компанії, аби та перестала вести бізнес на території Росії. Нам також відомо, що цю ініціативу підтримують й інші працівників з київських офісів Ubisoft.

Нажаль, поки ні звернення працівників, ні звернення Михайла Федорова, ні тисяч інших користувачів, не привели до бажаного результату. Так, чимало компаній підтримали Україну чи то фінансами, чи то словами підтримки: GOG проводять акції, де весь заробіток з продажу ігор йде в українські фонди, окремі представники компаній, такі як Сергій Гальонкін з Epic Games чи Сергій Мохов, провідний дизайнер з Remedy, також у соціальних мережах закликають підтримувати Україну та допомагають донатами, CD Projekt Red пожертвовали 1 мільйон злотих, Джон Ромеро запустив спеціальний рівень для Doom II, весь заробіток з якого піде в Червоний Хрест та інші благодійні фонди.

І так, це багато, це підтримка, яку ми відчуваємо, але зараз ми можемо зробити більше. Ми можемо спробувати добитися того, щоб ігрові компанії, нехай, не покинули російський ринок, але нарешті почали більш серйозно сприймати український. Ми досі змушені грати у ігри Ubisoft російською, інколи навіть без можливості змінити мову на англійську через регіональні обмеження, тому що Ubisoft просто вважає нас частиною Росії, попри кілька офісів в Україні, які активно працювали над найбільшими іграми компанії.

Інколи проблеми полягає не лише у мові, а загалом у тому, що про нас забувають. Ми й досі не отримали офіційну підтримку XBOX, і чимало українців, які хотіли б придбати собі консоль від Microsoft не зробили це лиш тому, що це неможна зробити офіційно. Лише нещодавно Nintendo Switch почали офіційно продавати в Україні, але свого eShop ми й досі не отримали. Те ж стосується регіональних цін, які, благо, є в Steam та Epic Games Store, але відсутні у тому ж eShop, вже зовсім нічого не говорячи про XBOX.

Зараз нам потрібно закликати не лише до введення обмежень на Росію, але й до того, аби компанії, які цього ще не зробили, звернули увагу на Україну і зрозуміли, що ми — окремий регіон, який теж любить ігри, який купує ігри, обговорює їх, і ми можемо платити й грати. Не рублями, а гривнями. Не російською — українською!

Щоб змінити щось та донести свій голос до ігрових компаній ми можемо звертатися до них в соціальних мережах. Тегайте їх чи в окремих постах, чи під вже існуючими та закликайте перестати працювати на території Росії, добавляти українську локалізацію чи заходити на український ринок офіційно. Пишіть у підтримку на сайтах. Ретвітіть заяви Михайла Федорова та блоггерів. Разом ми зможемо!

Читайте також

Підгледіли у Valorant: Новий оперативник Rainbow Six Siege спеціалізуватиметься на димових завісах

Rainbow Six Siege

Мінцифри домовилося, що Xbox вийде на український ринок та отримає українську локалізацію

microsoft support for ukraine

Roller Champions вигулькнула практично нізвідки і вийде за 3 дні

Roller Champions

Ремейк The Last of Us для PS5 вийде наприкінці року

The Last of Us

В Epic Games Store проходить Мега розпродаж з шаленими знижками

epic mega sale

В Японії Xbox обігнав за продажами PlayStation

Xbox Series S

Project Palianytsia — нова гра від студії Frogwares

sh3 concept 0

Sony конкретизувала ігрове наповнення вищих рівнів PlayStation Plus

PlayStation Plus

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: