web analytics
head intel

Ігрові лептопи у 2022 році

Автор: PlayUA @playua

Давайте уявимо, що сумні останні події в нашій країні закінчилися. Вона знову вільна та квітуча, і ми можемо не тільки спокійно гуляти по вулиці, а ще і знайти час пограти в улюблені ігри. Останні роки все більше ексклюзивів стають доступні на ПК, не кажучи вже про круті проекти – яка ще насолода може бути у справжнього ґеймера?

А як то кажуть, що за справжній ґеймер без справжнього ігрового лептопа? Тому, щоб вивести враження від гри на новий рівень давайте помріємо та виберемо собі комп’ютер до душі. Деякі з вас, напевно, є фанатами настільних систем, та за останні декілька років мобільні рішення є набагато кращими ніж продуктивніші громіздкі рішення.

Гарний ігровий ноутбук це завжди потужне залізо, серйозний зовнішній вигляд, високочастотний дисплей та підсвітка. І ось декілька порад як собі такий вибрати.

Порада перша – завжди дивитися на відеокарту. Графічний процесор (GPU) або відеокарта є незамінним компонентом пристрою. І так як він виповідає за графіку, її якість та швидкість обробки, то треба щоб вона обов’язково була. Ігровий ноут без відеокарти — не ігровий. Краще за все брати Nvidia GeForce RTX. Чим вище індекс у відеокарти, тим вона краще. Хоч і коштує дорожче. Тут кожний вибирає згідно свого бюджету.

Порада друга – завжди дивися на процесор. Це друга головна та незамінна деталь лептопа. Потужність ЦП вимірюється в ГГц і визначає, як швидко ноутбук отримує інформацію та виконує команди без лагів. Нові процесори з великою кількістю ядер та високою тактовою частотою більш ефективні при одночасному запуску кількох процесів. Та вони або дуже «гріють машину» або «з’їдають батарею». За прикладом роботи смартфонів, що є певним взірцем продуктивності та автономності, Intel випустив останнє 12 покоління процесорів поділивши його структуру на дві частини. Частково він складається з високопродуктивних ядер (Performance-cores), що виконують ресурсоємні завдання. Високоефективні (Efficient-cores) забезпечують стабільну роботу фонових задач. Бо хто зараз просто грає або працює на ньому? Ми ще і дивимося серіали, слухаємо музику або спілкуємося в месенджерах. Спеціальний фірмовий софт Intel® аналізує запущені програми, правильно розподіляючи навантаження між ядрами.

Порада третя – пам’яті багато не буває, ні оперативної, ні внутрішньої. Найбазовіший ігровий лептоп комплетується 8ГБ ОЗУ та SSD на 256ГБ. Але нові ігри інколи займають більш ніж 120ГБ, при цьому система близько 40ГБ. Тому чим більшу комплектацію взяти при покупці взяти зразу, тим менше потрібно буде бігати за апгрейдом до сервісного центру. А апргейд можливий – два слоти під оперативну пам’ять та 2-4 слоти різного формату під жорсткі диски.

Порада четверта – звертай увагу на екран. І хоча більшість екранів зараз IPS, вони досить різні. За роздільною здатністю, за частотою кадрів, а головне за передачею кольору. У більш дешевих екранах вона значно відрізняється – червоний може бути у світлому відтінку, або взагалі помаранчевим. Та якщо це вас не турбує ви зможете з’економити на цьому трохи грошей).

Порада п’ята – зовнішній вигляд та порти підключення. Ваш ноутбук це ваша річ, за якою ви, можливо, будете проводити багацько часу. Вона повинна подобатися вам візуально. Нові моделі геймерських лептопів оснащені не тільки RGB-підсвіткою клавіатури, а і корпусу. Мати строгий класичний або футуристичний дизайн. Щодо портів підключення – декілька портів USB, HDMI, USB Type-C (бажано з підтримкою Thunderbolt™), порт для кабелю Ethernet та підключення навушників.

Отже, щоб придбати собі до душі ігровий ноутбук не потрібно бути експертом, або продивитися багато оглядів на Youtube. Можна просто прочитати наші невеличкі рекомендації, які допоможуть зрозуміти, що саме вам потрібно.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Тренуємося у CS2 на своєму VPS сервері

Автор: PlayUA

sidata 01

Усі досягнення S.T.A.L.K.E.R. 2 — що потрібно для проходження на 100%?

Автор: Олег Куліков

stalker 2 achievements 03

УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)

Автор: PlayUA

stalker radio

Чорна п’ятниця: найкращі пропозиції для геймерів

Автор: PlayUA

playstation 5 pro

Артефакти та інші скарби Зони у S.T.A.L.K.E.R. 2

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.s.t.a.l.k.e.r.2 артефакти

Українська музика в S.T.A.L.K.E.R. 2: від Мозгового до ZWYNTAR

Автор: Андрій Присяжний

s.t.a.l.k.e.r. 2 heart of chornobyl

Apple iPhone 16 Pro Max: занурення у світ нових можливостей

Автор: PlayUA

iphone 16 pro max 02

S.T.A.L.K.E.R. 2, Lego Horizon, Farming Simulator 25 — Порадник Ґеймера: Листопад 2024

Автор: PlayUA

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl