web analytics
a15 3d body2

IMAX 3D вдома? — Огляд ноутбука Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition

Автор: Володимир Бортюк

Нарешті мені до рук потрапив збалансований ноутбук для роботи, а не оці всі перекачані RGB-іграшки! Зустрічайте, Acer Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition! В цьому огляді ви не почуєте таких слів як “найпотужніший” та не побачите серед характеристик оці ваші 4090 з Intel Core i9. Проте цей стриманий та стильний ноутбук знайде чим вас вразити.

Корпус

Зустрічає ноутбук нас своїм стриманим пластиковим корпусом чорного кольору з верхньою металевою кришкою, що захищає від подряпин. Так, він товщий за середньостатистичний ноут свого класу, але це не є погано. Ви не уявляєте скільки разів я боявся що щось зламаю просто відкриваючи ноутбуки з їх тонесенькими верхніми кришками, які починають вигинатись від відкривання не за середину. Тут таких проблем нема, “товстенька” панель з екраном вселяє впевненість в тому що воно не погнеться і не зламається за першої ж нагоди. Та і загалом, вага в 2.5кг скоріше якраз саме додає впевності в тому що це “робоча річ” яка працюватиме в будь-яких умовах 24/7 поки вона морально не застаріє, а не чергова іграшка. Покриття приємне та холодне на дотик, легко замацькується руками, але і витирається доволі легко.

Екран

Щойно ви відкриєте ноут вас зустріне його неймовірний екран. Так, цей дисплей має солідні характеристики: роздільну здатність 3840 x 2160 пікселів, також відому як 4К та 100% покриття кольорового простору Adobe RGB, проте найкрутішу його частину, а саме 3D-ефект, на жаль, неможливо зазняти на традиційну камеру. Тож доведеться вам повірити мені на слово, коли я кажу що це неймовірно круто, охрінезно та неочікувано прикольно, хоч інколи і трохи незвично. В звичайному “2д” режимі це крутий екран за яким приємно і працювати, і відпочивати. Висока щільність пікселів та точність відображення кольору ґеймерам, звісно, будуть приємні. Але по справжньому зацінити переваги цих характеристик зможуть саме кріейтори.

Власне, я робив цей матеріал від написання сценарію і до монтажу саме на цьому ноутбуці, бо завдяки спеці мій основний пк вирішив вмерти. Але годі вже про 2д. Спеціальний дисплей з підтримкою стереоскопічного зображення разом із системи з двох камер та спеціальним програмним забезпеченням від SpatialLabs — саме вони роблять цей ноутбук особливим. Завдяки вищезгаданим камерам та ПЗ ви можете перетворити буквально будь-яке зображення на вашому екрані в таке що має 3D-ефект і для цього вам не потрібні спеціальні окуляри. Камери що слідкують за вашими очима допоможуть софту правильно спозиціонувати зображення задля досягнення стереоскопічного ефекту. Єдине обмеження – технологія працює лише для однієї людини перед ноутбуком, тож якщо хтось сидітиме поряд – воно може заплутатись і вам обом буде некомфотно дивитись на зображення.

Вебка

Вебкамера тут 720р 30fps з інфрачервоним сенсором, що дає змогу користуватися функціями Windows Hello для входу в систему. Зображення що вона продукує буде достатнім і для робочих зідзвонів, і для скайпу з родичами. Вже традиційні технології Acer Purified Voice, Temporal Noise Reduction та ШІ ефекти типу розмиття фону та втримання зорового контакту – присутні.

Клавіатура та тачпад

Клавіатура – якісна мембранка. Ця технологія чудово себе показала за останніх років 40 як достатньо надійна і комфортна для більшості користувачів. Тож Acer не стали вигадувати велосипед чи намагатись впихнути сюди найновіші технології: як скаже вам будь який системний адміністратор: “працює? Не чіпай”. Її не можна назвати справді “повнорозмірною”, бо ж деякі клавіші менші за стандарт: низький функціональний ряд та половинчасті стрілочки які я так не люблю. Проте, хоч ця клавіатура і фізично менша за TKL, ТУТ Є НАМПАД. Ми втратили кілька “окремих” клавіш типу Page Up та Down, проте ТУТ Є НАМПАД. Ну і поки було “вакантне місце” на клавіатурі, ми отримали ще кнопку Acer що викликає ПЗ Acer Sense, а правий Control виконує функцію виклику ШІ Microsoft Copilot. Враження від тайпінгу приємні, клавіатура не відчувається занадто “в’ялою” та “в’язкою”: коротенький хід клавіш дає тактильний ефект та однозначне розуміння що натискання клавіші відбулось.

Тачпад не гігантський, але відпрацьовує добре. Має підтримку жестів двома та трьома пальцями.

Програмне забезпечення

В блоці програмного забезпечення цього разу буде трохи цікавіше, бо, на відміну від класичних представників компанії Acer у мене на огляді, ми маємо не лише Acer Sense, а й Experience Center Від SpatialLabs, що відповідає за всі 3D прибамбаси. Якщо перше дозволить нам вже класично обрати режим роботи, увімкнути BlueLightShield та перевірити стан системи, то друге вже цікавіше!
По-перше, цей ноутбук підтримує саме “про версію” Experience Centre, а отже ніяких вам інтеграцій з іграми, лише Blender, 3ds Max, Fusion 360, SketchUp тощо.

По-друге, саме “окремими додатками” ми маємо SpatialLabs Go (автоперетворювач будь-якого 2D в 3D), ModelViewer та Player. З назв додатків не складно здогадатись, що вони створені щоб показувати вам 3D модельки та будь-які стереоскопічні відео. Також доступні загальні налаштування для автоперетворювача, де можна виставити “глибину” та силу сепарації об’єктів, нотифікації, тощо. Якщо з модельками та 3D фільмами все +- зрозуміло, то “автоперетворювач” працює, очікувано, по різному. Ні, неможливо сказати що він прям поганий, просто ваш досвід може відрізнятись від кадру до кадру, залежно від рухів об’єктів на відео, тощо тощо. Очікувано що найкраще воно працює з +- статичними об’єктами. Дивитись з увімкненим 3D якийсь влог чи відкрити, наприклад, гру де треба активно рухати камерою – запорука, як мінімум, артефактів, а як максимум ефекту від якого ваша вестибулярка не скаже “дякую”. Плюс до всього, найгірше ця штука відпрацьовує саме з різного роду “оверлеями” на екрані типу тексту чи будь-якого HUD`у в іграх, від простого мерехтіння до прям “роздвоєння”. Власне, мої колеги з ITC в своєму огляді саме це і спостерігали.

Порти та бездротові можливості

Особисто моя думка така, що портів ніколи не буває забагато. Цей ноутбук постарався витримати баланс та надав нам як “неповторну класику”, так і трохи новіші порти. На лівому борті маємо порт зарядки, Ethernet, HDMI, 2 USB 3.2 Gen 1 типу А та один Thunderbolt 4 на що нам натякає вже знайома блискавка біля Type C порту. Справа у нас розташувалися 3.5мм комбінований аудіороз’єм, ще один USB 3.2 Gen 1 та замок Кенсінгтона.

Що по залізу?

Всередині цієї робочої конячки у нас не “найпотужніше і найновіше залізо на ринку”, а комплектуючі середнього рівня що вже трохи побули на ринку і не мають якихось явних багів тощо. За процесор відповідає Intel Core i7-13620H з TDP 45 Вт, дані йому скормлює 32 GB пам’яті DDR5 двома плашками SODIMM, які за потреби можна буде замінити на щось інше, благо процессор підтримує до 64 ГБ пам’яті. За постійну пам’ять у нас відповідають два NVME SSD, проте варто зауважити, що слот №2 під’єднаний до чіпсета, а не напряму до процесора, тож його швидкість обмежена стандартом PCIe Gen3. За відеокарту тут не лише вбудована в процесор графіка, а й ціла RTX 4050 з лімітом харчування в 65Вт. Це небагато, але це чесна праця.

Результати в іграх

Якщо за весь цей час ви ще не здогадалися що ноут не ігровий – так от, скажу ще і тут) Проте це не завадить мені протестувати його як в трохи легших тайтлах на кшталт CS2, Stray чи F1 24, так і в більш вимогливих Forza Horizon 5, Ghost of Tsushima та Horizon Forbidden West. Результати в нативному 4к наступні, і як бачимо, 4050, хоч і старається, але проти правди не попреш. Скидаємо роздільну здатність до 1080р і отримуємо вже цілком пристойні цифри.

Вова, так а шо, де це твоє 3D в іграх?

Отут нас врятує зовнішній дисплей SpatialLabs™ View Pro ASV15-1BP, бо виробник вирішив вирізати SpatialLabs TrueGame з “професійного” набору і засунути його туди назад ніяк не вийде, я намагався. Якщо просто запустити гру увімкненим автоперетворювачем SpatialLabs GO — вийде гімно і ви лише розчаруєтесь в технології. Але якщо запустити гру “правильно” через софт TrueGame, ооо, тут вас чекатиме магія.
Сказати що я був вражений запустивши гру з підтримкою 3D Ultra — це нічого не сказати. Завдяки тому що гра нормально комунікує з ПЗ від SpatialLabs у нас нема ніяких роздвоєнь текстів, мерехтіння об’єктів що швидко рухаються, нічого такого. По суті це найкращий ігровий досвід що може вам дати сучасне обладнання. Якщо не враховувати VR, звісно. Але на відміну від VR де вам треба прям повністю робити під це гру і “занурювати” гравця, мудрити з керуванням тощо — тут все простіше і ефективніше водночас. Так, я все ще граю в умовний Stray, нічого шокуючого. Але завдяки 3D дисплею я не просто “бачу пласку картинку як котик стоїть на полиці прикрученій до стіни” я ВІДЧУВАЮ ЩО ЦЯ ПОЛИЦЯ ОБ’ЄМНА І КОТИК ОБ’ЄМНИЙ І СТІНА ЦЯ ПРЯМ ПЕРЕДІ МНОЮ СТОЇТЬ ПІД КУТОМ. А коли котик зістрибує зі столу і перед камерою пролітає його хвіст — я буквально хотів відхилитись від цього хвоста що летить мені в обличчя вперше як це сталось. Мені дуже прикро що це ніяк неможливо передати через камеру і вам доведеться повірити мені на слово.

Ігри з підтримкою 3D+ в свою чергу будуть трохи менш крутими, бо ефект нагадуватиме ось цей “об’єм в коробочці перших 3D фільмів”, як казала моя дружина в своїх враженнях. Плюс, таке враження що 3D+ частково базується саме на SpatialLabs GO, бо у Forza Horizon 5 я отримав ті самі проблеми з текстом: менюшки в 3D режимі взагалі неможливо було читати, а в самій грі оверлеї просто викликали неприємні відчуття. Загалом так, не без нюансів, але я ДУЖЕ приємно вражений і хочу щоб ця технологія розвивалась. Якщо до тесту монітора я не розумів чому TrueGame вирізали з софту ноутбука, то після перевірки на своєму домашньому ПК у мене відпали всі питання. Stray в 3D Ultra режимі кладе на лопатки мою десктопну RTX 3090, очевидно що RTX 4050 це діло ніяк би не вивезла. Власне, звідси і пропадають всі питання щодо того чому ж нема 3D дисплеїв більш ніж 60Гц. Але я вірю що в найближчі пару років і потужностей стане більше, і швидші дисплеї підтягнуться.
Якщо вам теж було б цікаво саме пограти в 3D – у Acer є як і 3D версії своїх ігрових ноутів, наприклад Predator Helios 3D 15 так і просто ігрові монітори з даною технологією.

Результати в монтажці

В монтажному софті мого серденька, а саме – Davinci Resolve Studio, результати наступні: мій ПК з R5900x та RTX3090 зрендерив останній ПҐ за 7хв 28сек на процесорі та 5хв 1сек на відеокарті. Цей ноут впорався за 9хв 5сек та 7хв 17сек відповідно.
Також щоб внести трохи статичності та можливості в майбутньому простіше порівнювати ноути між собою я прогнав PugetBench для Davinci Resolve і отримав наступні результати. Наш Acer Aspire 3D отримав 1283 поінти.

Охолодження та шум

По охолодженню тут все більш ніж в порядку, в стрестестах процесор не прогрівався більш ніж 80 градусів, а відеокарта не виходила за межі 90. В іграх ситуація ще краща. Єдине що трохи засмучує – навіть в режимі “без звуку” та відкритим браузером ноут не вимикає ваглярі повністю, а отже продовжує трохи шуміти.

Батарея

Батарея тут на 57Вт*год і за заявами виробника вона має дозволити вам пропрацювати порядка 7 годин від одного заряду. Зрозуміло що це супер спеціальне легесеньке браузерне навантаження, але ми тут прийшли в ігри грати і роботу працювати, тож ось моя улюблена F1 24 та нескінченний бенчмарк: з обмеженням в 30 кадрів, FullHD роздільною здатністю та середнім пресетом графіки ми досягли ось такого часу роботи від батареї: 2 години 42 хвилини.

Враховуючи що Predator Triton з на третину більшою батареєю, а саме 76 Вт*год, протримався в цьому тесті 3 години 1 хвилину — результат дуже непоганий. Заряджати батарею можна як через DC IN порт комплектним блоком живлення на 135Вт, так і через TB4 порт, на якому обмеження буде вже 65Вт.

Висновки

Acer Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition – дуже незвичайний ноут. Він потрібен далеко не всім, бо окрім свого “робочого” акценту, сам 3D екран, яким би крутим він не був, може фізично вам “не підходити” і з цим нічого не вдієш. Це той випадок коли треба йти і пунькати руками та дивитись власними очима. Але якщо стереоскопічне зображення вам “комфортне”, а по роботі ви пов’язані з моделюванням чи чимось подібним – це прям дуже цікавий продукт який може вам зайти. Технологія реально вражає і я з нетерпінням чекатиму на її подальший розвиток. та, скажімо, екрани з вищою за 60Гц частотою. Фізично ноут теж справив приємне враження, бо не знаю як вам, а мені подобаються такі трохи “оверінженернуті” рішення де продуктивність на кубічний міліметр не зашкалює на догоду довговічності продукту.
Пишіть в коментарях яку б гру чи фільм ви хотіли б подивитись на цьому екрані. А у мене на цьому все, Слава Україні!

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Команда PlayUA перемогла у командному заліку KMAMK GT3 Sprint Championship 2024. Огляд фінального етапу

Автор: Андрій Присяжний

x3

Вологий сон фаната PlayStation. Огляд ASTRO BOT

85

Автор: Володимир Вітовський

astro bot

Ахіллесова п’ята Sony. Огляд Concord

59

Автор: Володимир Вітовський

concord review site

Огляд Star Wars Outlaws (доповнюється)

Автор: Владислав Папідоха

Star Wars: Outlaws

Витвір мистецтва, а не клавіатура — Огляд ексклюзивної HyperX Alloy Rise 75

Автор: Володимир Бортюк

hxar75 cover edit

НАЙГОЛОВНІШІ ґаджети для будь-якого контентмейкера — Бліц-огляд Logitech G Litra Beam LX та Yeti GX

Автор: Володимир Бортюк

logitech g 2g yt 05

(Р)еволюція в світі бюджетних клавіатур — Огляд клавіатури Hator Rockfall 2 Mecha

Автор: Володимир Бортюк

hr2m cover jpg

Світ у русі. Огляд Arranger: A Role-Puzzling Adventure

85

Автор: Барлет Ярослав

Arranger: A Role-Puzzling Adventure