Інновації зі шпону — Перші враження від коробкової підписки UA Comix

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Видавництво UA Comix непогано здивувало коміксову спільноту минулого жовтня, коли повідомило, що робить річну підписку. Усі роботи видавництва, які виходитимуть у 2020, з деякими бонусами та крута дерев’яна коробка-поличка з лазерним гравіюванням — тільки гроші занесіть. І тут якраз виникала проблемка. Ціна лякала пересічних покупців, 5000 грн. разовим платежем за, певною мірою, кота у мішку — це чимало, тож багато людей відмовилися від цієї ідеї зразу. Та я зібрався з духом, подумав, замовив і ось уже місяць вона прикрашає мою оселю.

Коли вона тільки приїхала до мене, то це був чистої води кайф. Тільки-тільки з виробництва, ще злегка покрита тирсою коробка, яка класно пахнула деревом. Які там комікси? Я просто крутив її у руках, дивувався тому, що на кришці два гравіювання (по одному з кожного боку), насолоджувався і думав куди її поставити. Виглядає вона — бомбічно. Я обрав собі варіант з козаками, а на вибір ще були гравіювання по «Світу Хаосу» та «Колоністу». Які гравіювання у коробки за мотивами твору Ярка Філевича — навіть не цікавився, а ідею зі «Світом Хаосу» відмів виключно тому, що раптово сильно захотілося козацької тематики.

Особливість коробки полягає у тому, що ви однаково можете використовувати її як ящик, що валятиметься десь в кутку, і як поличку. Команда UA Comix завбачливо обрала нормальної товщини деревину, щоб це все не розвалилося під вагою, і залишила ззаду два отвори під кронштейни (які теж йдуть у комплекті). Я орендую житло, тож наперед знав, що ніяких отворів у стінах робити не буду, тому просто взгромоздив її на вершечок книжкової шафи. З недоліків такого розташування — не надто зручно знімати кришку, часом з нею треба знатно помудохатися. Також слід бути уважним тим, у кого не зовсім сухе повітря. За місяць я помітив, що потрібно часом міняти сторону кришки, бо вона йде дугою і її ще складніше витягнути з пазів.

Що ж до коміксів, то поки мало що можна сказати. Попередньо заявлено десь так 30 тайтлів, що увійдуть у підписку та вийдуть цьогоріч. Керівник видавництва, Богдан Кордоба, не раз натякав, що це все поки приблизно і цілком ймовірно, що найменувань буде більше. Тільки слід пам’ятати, що значна частина — сингли, відповідно їхня вартість менша, ніж у об’ємних TPB чи палітурчатих видань. Поки власники Кордобки отримали 1 або 2 комікси, залежно від того, коли її замовляли. Я зробив це якраз вчасно, щоб ще захапати «Безімених» від Дмитра Гука, тому у мене «повний» набір: власне «Безіменні» та «Колоніст». Уже почав формувати невелику табличку, щоб розуміти скільки мені б обійшлися усі видання, що увійшли у підписку, якби я сам купляв їх за передзамовленнями з відповідними бонусами. Під кінець року зроблю інфографіку, щоб ви краще розуміли чи варте воно того.

Загалом перші враження у мене — виключно позитивні. Дещо неприємною особливістю став доволі довгий час виготовлення самої Кордобки. З моменту оплати і до моменту отримання пройшло півтора місяці. Видавництво подарувало мені ще один комікс на мій вибір у якості вибачення, а, так як цей часовий період припав на свята, то причини затримки загалом зрозумілі. Втім самі комікси приходили вчасно і нарікань на якість запакування або ще що-небудь у мене не виникало, тому я собі спокійно читав їх, очікуючи на саму поличку.

Експеримент UA Comix поки можна вважати вдалим. Далі найскладніше — підтримувати це все своєчасним виданням нових творів. Січень-лютий — період застійний для нашої індустрії, але хоча б чогось усе таки хотілося б. Щодо самої підпискової системи  — це однозначно крута штука, яка стимулює бажаючих підтримати окреме видавництво або просто впевнених у крутоті обраних ними тайтлів зробити здоровецьке передзамовлення. Серед цікавих пропозицій, які озвучувала спільнота — зробити формат оплати помісячним, що зменшить психологічний та фінансовий поріг для покупця. Видавництво поки думає над цим і шукає способи реалізації. Слідкуватимемо за ним і сподіватимемося, що вийде не тільки у них, а й у інших видавців. Особисто мені формат дуже сподобався і я б із задоволенням заніс кілька чумоданів ще й іншим коміксоробам.

Діліться своїми враженнями від Кордобки, хто все ж наважився її придбати, у коментарях, а якщо раптом захотілося, то, як я знаю, видавництво й досі оформлює підписки для усіх бажаючих.

Останні статті

PlayUA 10+1 років. Що далі?

Автор: PlayUA

Більше потужності, більше чіткості! World of Tanks Console виходить на консолях нового покоління

Автор: Віталій Тарнавський

Теорія: «Анігіляція» буде наступним великим кросовером у Кіновсесвіті Марвел

Автор: PlayUA

Marvel Annihilation

Ноутбук Acer Swift 5 з антимікробним захистом вже доступний в Україні!

Автор: Віталій Тарнавський

Як серія «П’ятниця 13» стала конвеєром: ретроспектива

Автор: PlayUA

П’ятниця 13

5 шляхів повернути оригінального Галка до Кіновсесвіту Marvel

Автор: PlayUA

Галк / Hulk

Ще щось не перенесли? Розклад релізів Disney на 2021 рік

Автор: Микола Єрьомін

«Неймовірний Галк 2»: що планував Едвард Нортон?

Автор: PlayUA

Неймовірний Халк 2 / The Incredible Hulk 2