Інший ґейминґ — Exit Game: Кімната мандрівника

Автор: Ярик Зорка

Ви спускаєтесь у підвал звичайного будинку, заходите до кімнати, двері за вами зачиняються і ви лишаєтесь сам-на-сам із кімнатою повною загадок. У вас є лише година, щоб зрозуміти всі її таємниці і вийти…

На початку…

Але все починається не там. Ідея подібної гри вперше була втілена у відомій браузерній забавці Crimson Room у 2004 році. За умовами гри ви замкнені у невеличкій віртуальній кімнаті із доволі аскетичним антуражем навколо, а вам, маніпулюючи мишею, треба було виконати послідовність дій для того, щоб двері кімнати відчинилися.

У 2007 році подібна ідея знайшла втілення у реальному житті. Эскейп-руми стали з’являтися майже по всьому світу.

Як і будь-яка добра ідея до наших країв квест-кімнати прийшли нещодавно. У кінці 2013 року російський проект Клаустрофобія взірвав інтернет, а подібні квести стали масово з’являтися у пострадянському просторі.

аапа

AquaBoxНаразі ескейп-руми захопили столицю України. Тут їх налічується близько десяти і їх кількість збільшується. Є привід думати, що і жителі інших міст нашої держави доволі скоро зможуть узяти участь у подібних іграх.

Exit Game

Осіннього холодного ранку ми завітали до „Кімнати мандрівника“ від проекту Exit Game у Києві. У підвалі звичайної будівлі на Подолі нас зустрів Сергій — один зі співвласників київської мережі ескейп-румів згданого проекту, який лаконічно та зрозуміло пояснив нам історію кімнати (ії суть доволі повно відображає назва) та нагадав просте правило: не використовувати під час гри грубу силу. Перед входом до кімнати ви маєте лишити всі свої речі, включаючи телефони, у спеціальних шафках. Вести зйомку всередині кімнати заборонено.

Правильна команда – наше все

Гра розрахована на компанію із 2-5 учасників. Розмір кімнати дозволяє комфортно розміститися всередені усьому гурту в максимальному складі. Нас було четверо: я та три молоді дівчини.

Навмисно взяв зі собою дівчат, бо, як виявилося, вони під час гри у кімнатах більш активні, допитливі та наполегливі. Цей візит до квест-кімнати був для нас вже не першим. Принципи гри у інших кімнатах схожі, але загадки та сценарії скрізь різні. Грати можна із друзями чи з родиною. У подібних іграх беруть участь навіть діти. Ніяких обмежень щодо учасників немає.

олд

На гру дається година і п’ять хвилин. Якщо вийти до зазначеного часу не вдасться, вас все одно випустять, але відчуття будуть трохи інші.

Вартість гри складає 400-500 гривень із усієї команди та залежить від часу: вранці у будні буде дешевше. Має сенс брати зі собою максимальну кількість учасників, адже якщо вас буде двоє ціна лишиться незмінною.

Унікальність та конфіденційність

Фактично, кожну кімнату можна відвідати лише один раз. Загадки квесту всередені неї – її унікальна складова, тому автори просять не розкривати таємниць та не ділитися вирішенням загадок. Отже далі ми будемо намагатися не порушувати це правило.

Двері за нами зачинилися і почався квест. Перед нами була прямокутна кімната. На стіні загрозливо висів годинник, що безжально відлічував кожну хвилину гри. Спершу дивишся на нього не часто, але чим довше ти всередині, тим швидше починає плинути час.

оол

FishКімната наповнена різними тематичними предметами, але зайвих серед них майже немає. Кожен предмет, напис чи інший елемент кімнати – частина загадки. Для успішного проходження гри треба бути уважними, ретельно вивчати кожний предмет чи напис усередені та комбінувати отриману інформацію. Часто загадка складається з декількох частин, які на перший погляд можуть бути між собою не пов’язані.

Не соромтесь просити про допомогу

Якщо ви відчуваєте, що зайшли у глухий кут із якоюсь загадкою, сміливо можете натиснути спеціальну кнопку “HELP”, після чого оператор із динаміку поспілкується з вами та дасть підказку. Залежно від ваших успіхів, вона може бути лише натяком або цілком конкретною вказівкою.

Звертатися по допомогу може бути важко для вашого самолюбства, але краще пройти її так, аніж взагалі лишитися замкненим усередені. А ще під час усієї гри оператор стежитиме за вами через камеру та слухатиме все, що відбувається всередені. Зроблено це перш за все для вашого комфорту, але майте на увазі. :)

Ми впоралися!

Більшість загадок далась нам не вельми важко, а сама гра була комфортною за рахунок нелінійної механіки. Тобто якщо ви не можете вирішити якусь загадку, ви беретесь за наступну і так далі, але у будь-якому разі для успішного проходження квесту ви мусите вирішити всі загадки. Ми поділились на пари і вірішували кожну загадку у міні-командах. Ми загрузли лиш двічі — на одній найпростішій загадці та одній найскладнішій.

10435122_735647713196176_7103838171299842026_n

Але впоралися із усіма, відчинили кімнату через 57 хвилин після початку гри. В оператора ми попросили лише дві підказки. У кінці нас чекав невеличкий сюрприз та фото на згадку. До речі, фотографії всіх учасників потім публікуються на сторінці проекту у Facebook.

Жага пригод

Якщо вам сподобалось і жагу пригод все ще не вгамовано, до ваших послуг ще дві квест-кімнати від Exit Game „Конспіративна квартира“ та „Фотостудія“. Ще одна кімната „Підпільне казино“ наразі у розробці.

Розпочати вашу пригоду можете тут: http://exitgame.com.ua/

uurtwert254

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Дай йому бензину, він його любив. Огляд фільму «Фуріоза. Шалений Макс. Сага»

Автор: Ірина Ніколайчук

furiosa a mad max saga cover

iPhone 14 Pro Max. Який він?

Автор: PlayUA

iphone 14 01

Баґи, від яких зносить дах і зникають ноги (RDR, FIFA 16). ВиНеЗнали #03

Автор: Володимир Вітовський

ВиНеЗнали

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу: що подивитсь та послухати на цю тему

Автор: Микола Єрьомін

Хайтарма

Найкращі сервіси для записування пройдених ігор і переглянутих фільмів

Автор: Михайло Петрунів

hltb poster v01

Жаба в колодязі не знає нічого про море: приховані деталі першого трейлера Assassin’s Creed Shadows

Автор: Микола Єрьомін

Святі галичани шукають космічні скарби — інтерв’ю з розробниками шутера SAND

Автор: PlayUA

СВЯТІ ГАЛИЧАНИ ШУКАЮТЬ КОСМІЧНІ СКАРБИ — інтерв’ю з розробниками шутера SAND

Ідеально виконаний вікенд. Огляд п’ятого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

7