7 вересня Apple вчергове розповідали про принади своїх нових ґаджетів на осінній презентації. Частина того, що стосувалося нових яблук які відпали від найбільш технологічної яблуні світу, актуальне наразі переважно для США. Наприклад, eSim: технологія завдяки якій фізична сім-картка вже не потрібна. Телефон взагалі без слоту для сім-карти і коштує трохи дешевше. Добре, що в Україні вже відносно давно можна отримати цифрову копію своєї сімки. Проте все ж звичний нам шматочок пластику теж (поки що) потрібний. Свіжі моделі iPhone 14 за зниженою ціною в Україні теж можна купити. Проте всі версії телефонів для України мають два слоти: eSim та nano-SIM.
Що такого сховано у новому iPhone розбиратимось у цій статті.
Нове — це добре вдосконалене старе
Окрім відсутності фізичного слоту для sim-карти на більшості моделей iPhone 14 суто апаратних змін в новому пристрої не так вже й багато, але ті що є — дивують. Наприклад, починаючи з цієї моделі iPhone стає трошки, але супутниковим телефоном — куди б не занесло щасливого володаря або володарку 14-ї моделі, навіть якщо там не ловить жоден оператор стандартної мобільної мережі, опція для того, щоб викликати допомогу та зв’язатись з рятувальниками буде в наявності. Для України це поки що не так актуально як хотілося б, адже функція навіть у США та Канаді запрацює лише в листопаді. Втім, Apple вже домовляються з регіональними супутниковими операторами по всьому світі, щоб ця функція працювала в найвіддаленіших куточках.
Ще одне оновлення, яке не виглядає оновленням — камера. Фронтальна камера так і залишилась на 12 мегапікселів, але тим, для кого iPhone 14 це ще й повсякденна камера для фото- та відеозйомки є сенс пригледітись до вдосконалень на цьому фронті, особливо щодо відео. Камери iPhone ще на початку були такої якості, що в США на них знімали (і продовжують знімати) цілі повнометражні фільми. Apple про це знають, тому основний апґрейд стосується більшого сенсору, що дозволить краще фіксувати світло і рух.
iPhone 14 Pro
Окремо слід сказати про Про, тобто iPhone 14 Pro. Тут камеру докрутили ще більше, адже матрицю збільшили на 65%, а відео телефон підтримує в 4К та максимально “кіношних” 24 кадрах в секунду (хоча європейським стандартом завжди були 25 кадрів в секунду, якщо що). На відміну від основного телефону серії оновили також і основне “залізо” — чіпсет A15 Bionic замінив A16 Bionic, який, як обіцяють Apple, обробляє 17 трильйонів операцій в секунду. Втім, навіть «застарілий» A15 Bionic випереджає за можливостями всі аналоги на ринку.
Замість висновку
Брати, чи не брати нову продукцію Apple кожен шанувальник компанії вирішує для себе сам. Суто технологічно новий телефон може стати інвестицією навіть в професійному плані, якщо телефон для вас — не тільки засіб зв’язку, а ще й, наприклад, основна камера. Можливість викликати допомогу через супутниковий зв’язок однозначно зацікавить багатьох, однак відгуків про неї не буде до листопада, тож це радше додатковий «плюсик» у стовпчик того, чому iPhone 14 може стати вам в нагоді, після цілої низки наявних і без того.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!