„ Karma — це наркотична Machinarium “ — інтерв’ю з розробником

Автор: PlayUA @playua

Cтильна „тиць-клац“ пригода Karma.Incarnation 1 нещодавно почала кампанію зі збору грошей на IndieGoGo і помірним, але певним кроком прошкує до успіху. Не в останню чергу завдяки неабикому вмінню розробників одним лише малюнком привернути увагу. Гра просто захопила нашу редколегію, тож ми не втрималися, аби не поставити кілька питань розробникам. А спілкувався з нами творчий керівник, аніматор, сценарист та ідейний керманич проекту Олександр Кувшинов.

За цікавими іграми зазвичай ховаються не менш цікаві розробники. Як би ви описали свою команду, скажімо, п’ятьма фразами? Які ваші найпомітніші особливості?

Вистачить навіть двох слів: пристрасні професіонали!

Ми працювали з великими ігротворчими компаніями, займалися ігровим дизайном, програмуванням, анімацією та ілюструванням, не кажучи вже про продюсування. Ми провели в цій індустрії 20 років, якщо рахувати наш спільний досвід! :) А якщо казати про наші найсильніші сторони, то це дизайн, як ігроладний, так і візуальний.

Розкажіть, будь ласка, трохи про сюжет Karma.

Гра починається, коли Сплячі Духи прокидаються і дарують життя новонародженій душі. Духи пропонують зіграти партію у Карму. Нова душа погоджується та втілюється в образі Піпа у дивному, сюрреалістичному світі. У ході розгортання сюжету, Піп намагається зрозуміти, чим він є і який сенс його буття. Зрештою, він дізнається, що метою цього втілення є примирення трьох ворожих між собою народів та порятунок світу від знищення.

https://www.youtube.com/watch?v=oC2ohTNOSKQ

З трейлерів помітно, що в грі не буде озвучених діалогів. Окрім показаних малюнків у бульбашках, які ще способи оповіді ви задумали?

Ми плануємо втілювати це через ігрову анімацію та повноекранні ролики, якщо сцена матиме надто багато деталей, аби вміститися у бульбашку. Персонажі не володіють жодною людською мовою, вони висловлюють свої думки та почуття за допомогою малюнків.

Світ Karma наповнений різноманітними химерними істотами, ледь не кожна з яких має мацаки. А можна дізнатися більше про природу оточення та джерела вашого натхнення загалом?

Передусім, мене надихали мультсеріали Zumbakamera, Adventure Time, а також ігри від Amanita Design. А загалом світ Karma отак виглядає, бо мені особливо вдається малювати слизьких, буркітливих істот з мацаками та велетенськими очиськами. Ну, а раз умію, то й роблю таке :)

Оця аура наркотично-веселкових кольорів довкола героя — що це таке?

Це особливе вміння, яке Піп (наш протаґоніст) з часом опанує. З його допомогою він може зазирати за межі фізичного світу та дізнаватися щось нове чи корисне з цього невидимого виміру — астрального світу. Піп так може бачити думки та прагнення інших створінь, застосовувати це вміння для вирішення загадок та пошуку правильного шляху. Цю здібність згодом можна буде покращити, аби вона показувала ще більше прихованих подробиць.

Побачивши кадр з лабіринтом, можна припустити, що окрім традиційних головоломок гравців чекатимуть також міні-ігри. Чи так воно, і які типии забавок будуть у грі?

Гм, доволі важко описати словами завдання, що ми їх вигадали для гри :)

Ми намагаємося створити значною мірою унікальні загадки та міні-ігри, а згаданий вами лабіринт — радше виняток. Можна чекати чогось типу намотування мацака навколо жердини так, щоби вічка сусіднього мацака збігалися. Це так, до прикладу.

Останніми роками усі, кому не лінь, пророкують смерть жанрові тиць-клац-ігор. А ви що думаєте про це? Що спонукало вас створити гру саме в такому жанрі?

Гадаю, створити дійсно хорошу гру в цьому жанрі справді складно, адже це потребує цілої купи часу та зусиль, особливо якщо ви хочете задіяти ручну анімацію. Інші типи ігор такої завзятості та наполегливості не потребують. Створити нелінійну тиць-клац пригоду в двох різних світах — збіса скалдна штука. Але я обожнюю малювати та бавитися в ігри типу Machinarium та Botanicula. І природно, що я до нестями прагнув самотужки створити подібну гру.

Karma

Музика у грі також просто чудова. Під час її створення використовували якісь незвичні інструменти чи звуки?

О, друже, легше перелічити якраз оті „звичайні“ :) Під це визначення повністю підпадає хіба синтезатор. А так, то гурт Zmeiraduga частенько імпровізує на своїх концертах, більшість їх пісень неповторні, і самі учасники гурту чують їх уперше, створюючи композицію на льоту, без будь-якої підготовки. Музика, показана у трейлерах, теж не є винятком.

У мелодіях гри можна почути діджеріду, уду, дримбу, цілу плеяду саморобних музичних інструментів найхимернішого дизайну, етнічні барабани, глюкофони (пелюсткові барабани) та ще купу інших. Скоро ми оновимо нашу сторінку на IndieGoGo і там з’явиться відео про створення музики. Тож незабаром ви самі побачите, як Іван Кукарямба докладніше розповідатиме про музичні інструменти.

Тиць-клацалки чудово почуваються на планшетах. Плануєте в майбутньому портувати ГРУ на мобільні платформи?

Звісно, куди ж без цього. Правда, сподіваємося зібрати достатньо коштів, аби і на портування вистачило :) А навіть якщо і не вийде, ми знайдемо інший шлях це зробити! Karma покаже усім, чого вона варта, я певен!

А ми в свою чергу з нетерпінням очікуватимемо появи Karma, цю „Machinarium на речовинах“, як любляче кличуть її розробники. Погодьтеся, не щодня виходять настільки мистецькі ігри. Підтримати проект гривнею та стежити за його розвитком ви можете, як на IndieGoGo, так і позитивним голосом у Steam Greenlight.

Останні статті

Ми впевнені у близькій перемозі України в цій війні — Стан справ у видавництва Lantsuta

Автор: Владислав Папідоха

«Довгий Джон Сільвер»

Загнаний у рамки — Враження від Sniper Elite 5

Автор: Владислав Папідоха

Sniper Elite 5

Труднощі кінотворення в умовах повномасштабної війни — Інтервʼю з Олексієм Гладушевським

Автор: xutukai

олексій гладушевський

Проклятий фільм: Warner Bros. Discovery на роздоріжжі щодо “Флеша”

Автор: Микола Єрьомін

Ґрант Ґастін

Кишенькове пекло. Враження від Diablo Immortal

Автор: PlayUA

Diablo Immortal

Як створювалася візуальна новела про містичний Київ — Інтервʼю з Nadni

Автор: PlayUA

«Примарна Доставка» (Ghost Delivery)

ВиНеЗнали #02. Приквел Dead Space та мрія Ендрю Ґарфілда

Автор: Володимир Вітовський

Dead Space: Extraction

Ніколи з таким задоволенням не платив податки, як зараз — Стан справ у видавництва Mal’opus

Автор: Владислав Папідоха

Скотт Пілігрим

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: