Команда PlayUA перемогла у командному заліку KMAMK GT3 Sprint Championship 2024. Огляд фінального етапу

Ось і все, подорож, тривалістю у кілька місяців, шість етапів та кілька тисяч кілометрів дистанції, завершилася. KMAMK GT3 Sprint Championship 2024 отримав своїх переможців та переможених, однак на шляху до цього сталося багато курйозних моментів. Зокрема і на фінальному етапі, про який пропонуємо поговорити.

Як завжди все почалося з кваліфікації, у якій одразу зійшлися два спліти. Справа в тому, що через атаки Росії на нашу енергетичну систему, велика кількість учасників не змогла приєднатися до змагань, чи вже не бачила у тому сенсу, позаяк, через ті самі відключення втратила можливість заробити очки. Цей раз не став виключенням і один з лідерів чемпіонату, Павло Половчук, опинився поза протистоянням. Але до цього ми ще повернемося.

Отже, кваліфікація. У переважної більшості пілотів все йшло за планом і вони покращували свої результати ближче до завершення відбіркового етапу. Проте були й ті, кому це завдання було не до снаги. Наприклад, брати Беркунські, на своїх BMW M4 GT3, не змогли пробитися в першу десятку, її замкнув Євген Сайко, який заледве впорався зі своїм AMR V8 Cantage GT3 на складних ділянках Спа-Франкоршам.

Стартова решітка другого спліта виглядала наступним чином: з поулу стартував Артем Білявцев, за ним були Широконіс, який отримав неочікувану перевагу перед фінальним етапом, та Кобринець. У чому полягає перевага? Та в тому, що розробники банально вирішили відкотити оновлення, що стосується його McLaren 720S GT3 Evo. Автомобіль став на 30 кілограмів легшим. Ті, хто слідкує за перегонами знають, що це неймовірна перевага.

Що стосується першого спліта, то його очолив Андрій Поздняков, показавши найкращий результат кола — 2.15.722. За ним розташувалися Павло Половчук та Віктор Абрамов, їм в спину дихав Домінік Хорошавін. За ним розмістилися пілоти команди PlayUA — Андрій Ворона та Олексій Панченко, яких розділив Евген Бородай.

Вся ця колоритна компанія відправилася на прогрівочне коло, аби привести гуму в належний стан перед стартом фінального етапу. Варто зазначити, що старт відбувався не на прямій старт-фініш, а на спуску до Eau Rouge Raidillion, позаяк учасників було більше, ніж може помістити стартова решітка.

Початок видався стрімким, адже всі кинулися атакувати одну з найшвидших ділянок в історії перегонів. Пролетівши перші вигини траси, учасники опинилися на прямій Кеммел, де, чи то через надмірне бажання, чи то через необачність, утворився завал. Кілька машин зійшлися в контакті та вилетіли з траси. Однак це був лише початок.

Продовж всього першого кола, пілоти тільки й робили, що вилітали за межі траси, наштовхувалися одне на одного та розбивали автомобілі. Найкраще впорався з ситуацією Домінік Хорошавін, пілот швидко зорієнтувався та піднявся на другу позицію.

Половчук не планував залишати це без уваги та взявся атакувати Хорошавіна. Останній оборонявся як тільки міг, однак тиск з боку суперника не зменшувався. Аж поки у Павла не зникло світло. Тепер Домінік міг розслабитися, бо до найближчого суперника позаду було 3.5 секунди. І він просто поїхав у своєму темпі, аби втримати цю перевагу.

Після цього розриви між учасниками почали стабілізуватися, а подекуди і зростати.

Першими за обов’язковою зупинкою в бокси поїхали пілоти другого спліта. Водії першого не поспішали з цим, підшукуючи максимально вдалу нагоду виконати пітстоп. Річ у тім, що, через зміну стартового протоколу, довжина лінії пітлейн збільшилася і проїзд по ній коштував майже хвилину часу. Тому всі хто був попереду відтягували цей момент якомога довше. І тільки на середині дистанції перша десятка поїхала за новим комплектом гуми.

Окрім стартової штовханини, інцидентів було не так багато, хоча вони траплялися і більшою мірою вирішувалися одразу на трасі. Ніхто з учасників не хотів потім отримати штрафи за свої маневри. Однак боротьби на межі ніхто не скасовував і де-не-де виникали напрочуд гострі баталії.

Однак вони майже ніяк не впливали на фінальний результат. Єдиний обгін, який варто відзначити — це атака Андрія Ворони на Євгена Бородая, оскільки перший піднявся на третє місце та завоював свій перший подіум в цьому чемпіонаті. Решта обгонів не мала значення.

Переможцями другого спліта стали:

  1. Віктор Широконіс
  2. Олександр Кобринець
  3. Денис Станович

Переможцями першого спліта стали:

  1. Андрій Поздняков
  2. Домінік Хорошавін
  3. Андрій Ворона

Високі місця пілотів команди PlayUA, після завершення фінального етапу, гарантували перемогу в командному заліку чемпіонату. З чим колектив порталу їх вітає! Молодці, хлопці!

Цікавий факт. Портал PlayUA здобув історичне досягнення: наша команда перемогла у чемпіонаті, який ми допомагали організувати. Так, ми знаємо, що це тільки віртуальні перегони, але хто ще може таким похвалитися? Ми ще раз дякуємо Андрію та Олексію за їх жагу до перемоги та вдалий виступ!

Подивитися за тим, як розгорталися події фінального заїзду KMAMK GT3 Sprint Championship 2024 можна на нашому Youtube-каналі. Посилання на етап залишимо нижче.

Якщо вам цікавий світ віртуального автоспорту, або ви хочете дізнатись більше про інші події зі світу українського симрейсингу, а також поспілкуватись з пілотами можна у Discord-сервері КМАМК SimRacing.

Disqus Comments Loading...