Так Кмітливо!

Кооперативні асоціації — Огляд настілки «Так Кмітливо!»

Автор: Малютенко Михайло

Ігри зі словами – слабкість, перед якою я просто не можу встояти. Мені подобається вигадувати розумні асоціації в «Кодових Іменах», давати влучні підказки в «Одним Словом» та вгадувати складні словосполучення у «Werewords».  Все це приносить якесь особливе, неповторне задоволення, особливо граючи у відповідних групах, де всі гравці на одній хвилі та повністю залучені до процесу. Зазвичай подібні ігри здатні створювати безліч комічних історій, які потім можна згадувати з посмішкою через довгі роки. Коктейль з ерудиції та емоцій, на мій погляд і є головною красою подібних патигеймів, яка властива й новинці нашого настільного ринку — «Так Кмітливо!».

«Так Кмітливо!» — входила до переліку рекомендацій Spiel Des Jahres 2022 року. Вона зачарувала мене з першого погляду своєю винахідливою ідеєю, форм фактором та вдалою реалізацією. Просто дивлячись на ігрові компоненти мені вже був зрозумілий ігровий потенціал, і я з нетерпінням чекав моменту, коли гра буде видана в Україні. Видавництво YellowBox втілили цю мрію в реальність, за що їм величезна подяка.

У «Так Кмітливо!» учасники об’єднуються в одну команду, сподіваючись відгадати якомога більше слів. Гравці викладають по чотири випадкові картки зі словами на свої планшети, чотирилисники, після чого вигадують по одному влучному слову-асоціації до кожної з чотирьох видимих ​​пар.  Для слів “Каблучка” та “Вечірка” відмінною асоціацією буде “Весілля”, “Живопис” та “Вологий” добре поєднає слово “Акварель”, а “Курку” та “Ліжко” цілком може об’єднати “Насіст”.

Гравці одночасно вписують свої асоціації на планшети за допомогою маркерів. А опісля усі знімають свої карти з планшетів, додають до них одну випадкову з колоди, по черзі розкривають їх перед гравцями та терпляче спостерігають як інші учасники намагаються знову відтворити ланки ланцюга асоціацій, одну карту за іншою, голосно та жваво дискутуючи.

У грі навіть передбачена система оцінки ваших старань, проте насправді переможні очки тут не такі важливі. Головні компоненти – комунікація гравців та фонтан емоцій, який виникає у процесі вирішення словесних головоломок.

Ігри із словесними асоціаціями вже давно не нова тема. За останні два десятиліття їх було більш ніж достатньо і далеко не всі вони витримали перевірку часом. Причина цього – специфічна природа подібних ігор. За бажання, ви напевно зможете проасоціювати будь-що з будь-чим, і без істотних обмежень, фаза вгадування була б рандомною і повністю позбавленою чарівності. Тонкість «Так Кмітливо!»  у тому, що кожна карта має добре підходити під обидві сусідні асоціації, яких вона стосується.

«Так Кмітливо» чудова гра для вечірок, яка перебуває в одній серії з іншими патігейми видавництва Repos: Fun Facts та «Одним Словом». І на мою думку, «Так Кмітливо» перевершує їх за одним важливим параметром. «Так Кмітливо» справді кооперативна, у традиційному розумінні. Тут є місце колективному мозковому штурму, активним обговоренням та командній роботі. Процес гри досить близький до «Кодових Імен», проте тут немає духу суперництва, атмосфера за столом набагато розслабленіша, але приблизно з тим же набором емоцій. Усі радіють вдалим раундам, “дають п’ять” один одному, як і в кожній гарній кооперативній грі.

На відміну від «Одним Словом«, де один гравець вгадує підказки решти, у «Так Кмітливо» всі вгадують асоціації одного гравця. Думаю, саме це і створює кооперативний тон, і піднімає командний дух, змушуючи грати в цю гру знову і знову, партію за партією, намагаючись досягти вищого результату.

Мабуть єдина критика стосовно цієї гри має виключно естетичний характер.  Рано чи пізно, карти після маніпуляцій, обов’язково увійдуть у контакт із чорнилом на планшетах гравців і стерти їх із карток може бути зовсім не просто.  Це ніяк не впливає на ігровий процес, але з часом зробить вашу гру менш охайною. Однак «Так Кмітливо!» не відноситься до розряду ігор, якими потрібно милуватися. У неї потрібно багато грати, оточивши себе приємними людьми, брати участь в ігрових обговореннях та отримувати задоволення від кожного раунду, знову і знову проживаючи найкращі моменти у своєму житті.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: PlayUA

Banishers: Ghosts of New Eden

Вдала історія з елементами ігросервісу — Огляд Suicide Squad: Kill the Justice League

64

Автор: Владислав Папідоха

suicide squad: kill the justice league

Найгірше, що сталося з Людиною-павуком. Огляд фільму «Мадам Павутина»

Автор: Андрій Присяжний

madam webb

Зразковий патіґейм — Огляд настілки «Топ 10»

Автор: Малютенко Михайло

Топ 10

Дистильована ностальгія. Ретроспектива DuckTales: Remastered

Автор: Андрій Нагорний

DuckTales: Remastered

Універсальний інструмент — Огляд монітора Acer Nitro XV272UV (UM.HX2EE.V23)

Автор: Володимир Бортюк

Універсальний інструмент — Огляд монітора Acer Nitro XV272UV3 + РОЗІГРАШ

Огляд Prince of Persia: The Lost Crown. Казка не про Принца

91

Автор: Володимир Вітовський

Prince of Persia: The Lost Crown

Баланс у всьому — Огляд настілки «Майстерня»

Автор: Малютенко Михайло

Майстерня

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: